„Tu jest prawda, ale nie dostrzeżecie tego”. Koncert grandson w Warszawie

Szykuje się wieczór pełen dobrej muzyki i polityki podawanej prosto w twarz. 11 lutego grandson przyjeżdża do Warszawy z koncertem, który będzie czymś więcej niż tylko występem. Szczerzej niż politycy, bez wygładzania i półsłówek, Jordan Benjamin mówi wprost o problemach naszych czasów. Używa rocka jak broni, celując nią bezpośrednio w system, który produkuje zmęczenie, gniew i poczucie bezsilności.

Twórca projektu grandson od lat udowadnia, że polityczny rock nie tylko ma sens, ale jest dziś absolutnie konieczny. Jedni kipią wściekłością, inni próbują od niej uciec, odwracając wzrok od kolejnych nadciągających katastrof. Nie grandson. Na swoim trzecim albumie INERTIA artysta wybiera drogę głośniejszą, cięższą i znacznie bardziej konfrontacyjną. To płyta wymierzona w ludzi władzy i systemy, które duszą nas wszystkich. Rozczarowany? Tak. Pogodzony z porażką? Nigdy.

Przynosimy opór z powrotem do Europy. To koncert, na którym możesz być sobą i zatracić się – nie tylko w muzyce, ale w zbiorowym duchu tysięcy ludzi, którzy wstają razem i mówią: ‘Nie będziemy już tego znosić’

mówi grandson

Choć trudne czasy rodzą nadmiar muzyki protestu, to, co robi grandson, jest zbyt pilne i zbyt autentyczne, by zginąć w hałasie. INERTIA to bezdyskusyjnie najlepszy album w jego dorobku. To płyta, która nie tylko wzywa do działania, ale wręcz je wymusza. Włącz muzykę, wyjdź z domu i zmień świat.

Wraz z premierą INERTIA, grandson ogłosił trasę, na której towarzyszą mu równie zaangażowane zespoły Pinkshift i VOWER. Warszawski przystanek odbędzie się w Stodole, miejscu symbolicznym, przesiąkniętym historią buntu i kontrkultury. Organizatorem wydarzenia jest Live Nation.

Tego wieczoru będzie głośno, niewygodnie i prawdziwie. Dokładnie tak, jak powinno być.

Machine Gun Kelly w Krakowie: Wielki powrót „The Lost Americana”

Po czterech latach przerwy, Machine Gun Kelly powraca na stadiony, już 20 lutego wystąpi w Tauron Arenie Kraków. Trasa The Lost Americana Tour promuje jego 7 album studyjny Lost Americana i jest najwiekszą trasą w jego karierze.

mgk to bezkompromisowy artysta, od lat łączy brzmienia amerykańskiego rocka z rapem czy popem. Po poprzednich koncertach w amerykańskim segmencie trasy, możemy się spodziewać zjawiskowej scenografii oraz bogatej oprawy scenicznej. Fani usłyszą utwory takie jak bloody valentine czy cliche. Jednakże artysta słynie z modyfikowania tracklisty, często dodając covery znanych klasyków rocka czy przygotowane wcześniej mash-upy własnych utworów.

Charakterystyczny dla mgk jest świetny kontakt z publiką, zdarza mu się opuścić scenę, wspinać na barierki czy elementy nagłośnienia. Dodatkowo na polskim koncercie gościnnie jako support pojawi się wschodząca gwiazda sceny alt-popowej Julia Wolf. Jednego możemy być pewni – koncert Machine Gun Kelly, to bez wątpienia będzie niezapomniane widowisko, jedyny taki koncert w Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest Live Nation Polska. Bilety znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

The Konnakol Tour – Zayn wraca na światowe sceny

Brytyjski wokalista Zayn Malik zapowiedział The Konnakol Tour – największą solową trasę koncertową w swojej dotychczasowej karierze. Trasa ma promować jego nadchodzący, piąty album studyjny Konnakol, którego premiera zaplanowana jest na 17 kwietnia 2026 roku.

Według ogłoszenia Live Nation, koncerty rozpoczną się 12 maja 2026 roku w Manchesterze, a zakończą 20 listopada w Miami. W planie znajdują się przystanki w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, w tym m.in. w Glasgow, Londynie, Los Angeles, Meksyku, São Paulo i Orlando.

Bilety będą udostępniane etapami: najpierw w przedsprzedaży dla posiadaczy ZAYN VIP Key od 10 lutego 2026, a następnie w sprzedaży ogólnej od 13 lutego.

The Konnakol Tour będzie pierwszym samodzielnym tournée Zayna na arenach widowiskowych i stadionach. Poprzedni solowy koncertowy projekt artysty obejmował mniejszą trasę związaną z albumem Room Under The Stairs oraz niedawno rozpoczętą rezydenturę w Las Vegas.

Fani i media domniemają, że trasa zostanie wydłużona do 2027 roku, a artysta zagości na międzynarodowych festiwalach muzycznych.

Tom Rowlands i AURORA w duecie. TOMORA zapowiada debiutancki album COME CLOSER

W przerwie od solowych projektów Tom Rowlands i AURORA połączyli siły jako duet TOMORA. Po obiecujących singlach nadszedł czas na album studyjny.

COME CLOSER to pierwsze wspólne wydawnictwo Toma Rowlandsa z zespołu The Chemical Brothers i AURORY, norweskiej artystki. Efektem tego zamieszania jest niepodważalny wokal i pierwszorzędna elektronika. Krążek ukaże się 17 kwietnia i składać się będzie z dwunastu pozycji.

COME CLOSER jest wszystkim, o czym marzyliśmy. Album powstał bez żadnych zobowiązań i oczekiwań, wyłącznie z radości tworzenia. To brzmienie, w którym się spotykamy, miejsce lądowania naszych muzycznych kapsuł ratunkowych. To bardzo wyjątkowe miejsce.

TOMORA

Dotychczas album zapowiadały single RING THE ALARM oraz THE THING. Razem z zapowiedzią płyty ukazał się tytułowy utwór COME CLOSER.

Tracklista COME CLOSER:

  1. PLEASE
  2. COME CLOSER
  3. A BOY LIKE YOU
  4. RING THE ALARM
  5. MY BABY
  6. HAVE YOU SEEN ME DANCE ALONE?
  7. SOMEWHERE ELSE
  8. I DRINK THE LIGHT
  9. WAVELENGTHS
  10. SIDE BY SIDE
  11. THE THING
  12. IN A MINUTE

Premierę albumu COME CLOSER poprzedzą dwa specjalne koncerty w Manchesterze i Londynie. Następnie TOMORA ruszy w festiwalową trasę koncertową, rozpoczynając kultową Coachellą w Stanach Zjednoczonych. W Polsce duet wystąpi 4 lipca podczas Open’er Festival.

sombr prezentuje singiel Homewrecker

Choć nie udało mu się zdobyć tytułu najlepszego debiutującego artysty podczas minionej 68. ceremonii wręczenia nagród Grammy, młody Amerykanin nie marnuje chwili. Posłuchajcie nowości od sombra!

Homewrecker to pierwszy utwór piosenkarza od premiery debiutanckiego, półrocznego już albumu I Barely Know Her. Romantyczną balladę o niespełnionej miłości sombr napisał samodzielnie. Przy produkcji wspomógł go legendarny Tony Berg.

Homewrecker ukazał się razem z klimatycznym teledyskiem, który zabiera widzów na amerykański Dziki Zachód. W westernowym klipie sombr wystąpił u boku Quenlin Blackwell i Milo Manheima.

Już 15 lutego sombr wystąpi w warszawskiej Stodole w ramach europejskiej trasy koncertowej. Wydarzenie zostało całkowicie wyprzedane.