Nowa składanka z piosenkami Michaela Jacksona i The Jackson 5

3 kwietnia, zupełnie znienacka, pojawiła się na platformach streamingowych nowa składanka z piosenkami Michaela Jacksona i dawnego zespołu The Jackson 5.

Najprawdopodobniej jest to kolejny chwyt marketingowy promujący film fabularno-biograficzny o tytule Michael, którego krytykuje – między innymi – córka Michaela JacksonaParis.

Tak czy owak, składanka muzyczna nosi tytuł Michael: The birth of a superstar i zawiera aż 26 utworów. Kompozycje składają się głównie z zespołu The Jackson 5 i początków solowych Michaela. Jest kilka wersji tak zwanych single version. Dodatkowo – mamy aż trzy zarejestrowane nagrania na żywo z roku 1972 i 1973. Są to występy formacji.

Całość możemy odsłuchać poniżej. Jak Wam się podoba?

„Śpiewajmy Poezję” z kompozycjami Grzegorza Ciechowskiego w Olsztynie

Już 20 czerwca 2026 roku – w ramach 52. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję – przeżyjemy wyjątkowy koncert.

Występ galowy o tytule Tak… tak… to ja. Grzegorz Ciechowski odbędzie się w olsztyńskim Amfiteatrze imienia Czesława Niemena. Aranżacje najpopularniejszych utworów lidera toruńskiego zespołu muzycznego Republika będą w wykonaniu Rafała Krauzego z orkiestrą symfoniczną.

Do kompozycji zaśpiewają Katarzyna GroniecRenata PrzemykJanusz RadekKrzysztof IwaneczkoNatalia Kowalska i Oscar Jensen.

Sam Rafał Krauze powiedział tak:

Jako człowiek urodzony w Toruniu, otoczony Republiką od najmłodszych lat, osobiście uważam ten projekt za wyjątkową misję. Uwierzcie mi – to będzie koncert jakiego jeszcze nie było!

Bilety są już dostępne do kupienia. Wybierzecie się?

PRO8L3M i Kazik na jednej scenie

W ramach tegorocznej trasy Męskie Granie zapowiedziano projekt specjalny, który połączy dwa wydaje się zupełnie różne muzyczne światy. Męskie Granie Przedstawia: KULT // PRO8L3M gra Kazika to koncertowy koncept, w którym na jednej scenie spotkają się PRO8L3M oraz Kult.

Podczas koncertów PRO8L3M zmierzy się z repertuarem Kazika Staszewskiego. Duet znany z nowoczesnego, elektroniczno-rapowego brzmienia zaprezentuje własne interpretacje utworów jednego z najważniejszych artystów w historii polskiej sceny alternatywnej. Usłyszeć twórczość Kazika w tak zupełnie nowej, współczesnej odsłonie jest zdecydowanie czymś ciekawym.

Po rapowym secie scenę przejmie sam Kult, który zagra koncert oparty na swoim klasycznym repertuarze. Zespół od lat pozostaje jedną z najważniejszych formacji w polskim rocku, a jego występy na żywo cieszą się niesłabnącą popularnością.

Projekt KULT // PRO8L3M gra Kazika będzie zamykał piątkowe koncerty w każdym mieście na trasie Męskiego Grania 2026. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to jedno z najbardziej wyczekiwanych i symbolicznych wydarzeń tegorocznej edycji, łączące tradycję z nowoczesnym podejściem do muzyki.

Florence + The Machine kolejnym headlinerem Open’er Festival 2026

Zespół Florence + The Machine został ogłoszony drugim headlinerem festiwalu Open’er Festival 2026. Artystka wystąpi 1 lipca na Orange Main Stage podczas pierwszego dnia wydarzenia w Gdyni.

Organizatorzy Open’er Festival ogłosili kolejnego headlinera edycji 2026. Florence + The Machine wystąpi 1 lipca na głównej scenie festiwalu, który odbędzie się w dniach 1–4 lipca na terenie Lotniska Gdynia–Kosakowo.

Wraz z nowym ogłoszeniem line-up wydarzenia został rozszerzony o kolejnych artystów, którzy pojawią się na scenach Alter Stage i Flow Stage. Wśród nich znaleźli się m.in. Panda Bear & Sonic Boom, Avi, Jehnny Beth, Just Mustard oraz Sadie Jean.

Wcześniej ogłoszeni artyści tegorocznej edycji to m.in. The Cure, Calvin Harris, Nick Cave & The Bad Seeds, The xx, Halsey oraz Martin Garrix.

Florence Welch, liderka Florence + The Machine, wydała dotychczas pięć albumów studyjnych, w tym „Lungs” (2009), „Ceremonials” (2011) oraz „Dance Fever” (2022). W 2025 roku artystka zaprezentowała szósty album „Everybody Scream”, który powstał we współpracy m.in. z Aaron Dessner i Mitski.

Festiwal w Gdyni pozostaje jednym z największych wydarzeń muzycznych w Polsce, regularnie gromadząc międzynarodowych artystów i publiczność z kraju oraz zagranicy.

Rockowizna Festiwal z kolejnymi ogłoszeniam. Na czele Within Temptation

Dziesięć nowych zespołów dołączyło do line-upu Rockowizna Festiwal. Poznań, Gdańsk i Kraków mogą szykować się na prawdziwą eksplozję mocnych brzmień.

Na poznańskiej scenie zagra holenderski zespół Within Temptation. Mroczne brzmienia, metal symfoniczny, opera i gothic rock – to wszystko i jeszcze więcej czeka na fanów zespołu. Zespół ma w dorobku siedem albumów, a międzynarodową popularność przyniósł im kawałek Ice Queen.

Oprócz zespołu Within Temptation w line-upie pojawili się:

  • Perturbator – Gdańsk
  • NOVA TWINS – Poznań
  • Dżem – Poznań
  • Illusion – Gdańsk, Poznań
  • THE HARDKISS – Poznań
  • Kid Kapichi – Kraków
  • Łydka Grubasa – Poznań
  • The Analogs – Gdańsk, Poznań, Kraków
  • Stacja B. – Poznań

5. edycja festiwalu Rockowizna odbędzie się już w sierpniu. To największe takie rockowe wydarzenie w Polsce, które odbędzie się w trzech miastach: Gdańsku (7-8), Poznaniu (20-22) i Krakowie (28-29).