Bambi ogłasza swój festiwal

Z niespodziewanymi wieściami przyszła do wszystkich raperka Bambi. Artystka ogłosiła swój nowy projekt – B-DAY FESTIVAL. Wydarzenie odbędzie się już tej jesieni, dokładnie w dniu urodzin pomysłodawczyni.

Event odbędzie się 25 października na warszawskim Torwarze. Zostali już ogłoszeni pierwsi artyści, którzy się na nim pojawią.

Specjalne koncerty dadzą światowej sławy artystki – Bb trickz oraz BIA. Nie zabraknie oczywiście występu samej Bambi, która zaprezentuje premierowy materiał muzyczny.

Przez ostatni czas dopinałam projekt o którym zawsze marzyłam! to dzień, w którym świętowanie moich urodzin połączymy z koncertami moich ulubionych raperek z całego świata. how cool is that?

– napisała Bambi na instagramie.

Sprzedaż biletów już wystartowała. W kolejnych dniach mają się pojawić następne ogłoszenia i szczegóły dotyczące nadchodzącej płyty.

Taylor Swift wydała teledysk do Elizabeth Taylor

Podróż do świata The Life of a Showgirl trwa. Taylor Swift zrobiła wyjątkowy prezent fanom, udostępniając teledysk do utworu Elizabeth Taylor. Jest jeden haczyk – to nie jest zwykła produkcja.

Klip początkowo zadebiutował wyłącznie na platformach streamingowych Apple Music oraz Spotify Premium. Wideo jest już dostępne w serwisie YouTube. Poprzednio ten sam zabieg Taylor Swift zastosowała w przypadku teledysku do piosenki Opalite. Decyzja zbiegła się ze zmianami wprowadzonymi w metodologii rankingów Billboard.

Nagranie promujące kawałek Elizabeth Taylor nie jest typowym teledyskiem w dorobku artystycznym Taylor Swift. Tym razem piosenkarka nie pojawia się w produkcji ani razu! Czas ekranowy jest poświęcony w pełni tytułowej aktorce – Elizabeth Taylor oraz kultowym filmom, w których zagrała. Pojawiają się tam m.in. „Ojciec panny młodej”, „Kleopatra” czy „Kto się boi Virginii Wolf?”.

Utwór Elizabeth Taylor to drugi utwór na najnowszym albumie Taylor Swift. The Life of a Showgirl ukazało się w październiku ubiegłego roku. Na wydawnictwie znalazł się popularny singiel The Fate of Ophelia.

Igor Herbut nie może się doczekać premiery płyty

Igor Herbut zapowiada nowy solowy album studyjny i ponieważ nie może się doczekać jego premiery dzieli się nie jednym, ale aż dwoma, nowymi utworami. Jak Wam się podobają nowości od artysty?

Piosenka Tak ma być miała premierę 27 marca, a Żółw 2 kwietnia. Single są zapowiedzią albumu Żeremie, który ukaże się najbliższej jesieni. O nadchodzącej płycie artysta mówi w ten sposób:

Żeremie rodziło się we mnie jako myśl o schronieniu, poszukiwaniu takiej przestrzeni. O miejscu budowanym z miłości, bliskości i nadziei, ale też z błędów, zmian i strat. Z chrustu, z mułu, gdzieś pod „bezpieczną” taflą wody.

to nie jest opowieść o domu, który już stoi pewnie i nic mu nie grozi – raczej o sprawdzaniu, czy to, co budujemy, choćby w sobie, naprawdę potrafi nas ochronić.

I o tym, że czasem samo pragnienie takiego miejsca mówi o nas najwięcej.

O nowych utworach Herbut pisze, że są intymne i obecne, dla tych, którzy lubią oswajać powoli muzykę. Do piosenek powstały również klipy wymyślone i wyreżyserowane przez Kasię Grabek.

Nowa składanka z piosenkami Michaela Jacksona i The Jackson 5

3 kwietnia, zupełnie znienacka, pojawiła się na platformach streamingowych nowa składanka z piosenkami Michaela Jacksona i dawnego zespołu The Jackson 5.

Najprawdopodobniej jest to kolejny chwyt marketingowy promujący film fabularno-biograficzny o tytule Michael, którego krytykuje – między innymi – córka Michaela JacksonaParis.

Tak czy owak, składanka muzyczna nosi tytuł Michael: The birth of a superstar i zawiera aż 26 utworów. Kompozycje składają się głównie z zespołu The Jackson 5 i początków solowych Michaela. Jest kilka wersji tak zwanych single version. Dodatkowo – mamy aż trzy zarejestrowane nagrania na żywo z roku 1972 i 1973. Są to występy formacji.

Całość możemy odsłuchać poniżej. Jak Wam się podoba?

„Śpiewajmy Poezję” z kompozycjami Grzegorza Ciechowskiego w Olsztynie

Już 20 czerwca 2026 roku – w ramach 52. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję – przeżyjemy wyjątkowy koncert.

Występ galowy o tytule Tak… tak… to ja. Grzegorz Ciechowski odbędzie się w olsztyńskim Amfiteatrze imienia Czesława Niemena. Aranżacje najpopularniejszych utworów lidera toruńskiego zespołu muzycznego Republika będą w wykonaniu Rafała Krauzego z orkiestrą symfoniczną.

Do kompozycji zaśpiewają Katarzyna GroniecRenata PrzemykJanusz RadekKrzysztof IwaneczkoNatalia Kowalska i Oscar Jensen.

Sam Rafał Krauze powiedział tak:

Jako człowiek urodzony w Toruniu, otoczony Republiką od najmłodszych lat, osobiście uważam ten projekt za wyjątkową misję. Uwierzcie mi – to będzie koncert jakiego jeszcze nie było!

Bilety są już dostępne do kupienia. Wybierzecie się?