Justin Bieber zagrał prywatne koncerty w Los Angeles i Kalifornii

Kilka dni temu kanadyjski wokalista Justin Bieber zagrał prywatny koncert dla wybranych fanów w Los Angeles.

Był to pierwszy, tak długogrający występ po wielu latach w Stanach Zjednoczonych. Kanadyjczyk skupił się głównie na utworach pochodzących z jego ostatnich dwóch albumów – czyli Swag Swag II. Jednocześnie koncert ten był jakby rozgrzewką przed oficjalnym festiwalowym występem w ramach zbliżającej się Coachelli 2026.

Justin zagrał dla fanów 29 marca. Wybrani i zaproszeni fani mogli również kupić nowy merch artysty. Bieber zaśpiewał kolejno takie kawałki:

  1. All I can take
  2. Speed demon
  3. First place
  4. Go baby
  5. Butterflies
  6. Walking away
  7. All the way
  8. 405
  9. Too long
  10. Petting zoo
  11. I do
  12. Love song
  13. Better Man
  14. Mother in you
  15. Things you do
  16. Glory memo
  17. Zuma house
  18. Dotted line
  19. Everything hallelujah
  20. Lyln
  21. I think you’re special
  22. Devotion
  23. Eye candy
  24. Yukon
  25. Daisies

Niedługo później wokalista opublikował krótkie nagranie na swoim Twitterze.

Czekacie na wielki powrót Justina Biebera do światowego koncertowania?

AKTUALIZACJA 06.04.2026: Podobny koncert dał w Kalifornii dwa dni temu, a na scenę zaprosił chociażby Dijona.

Kolejny Złoty Fryderyk trafia do… Lady Pank

Tegoroczne decyzje Akademii Fonograficznej przyniosły uhonorowanie trzem wybitnym postaciom sceny muzycznej. Złoty Fryderyk 2026 trafił do artystów reprezentujących różne gatunki, których dorobek na trwałe wpisał się w historię polskiej kultury. W jubileuszowym roku działalności, Lady Pank otrzymają Złotego Fryderyka w kategorii muzyki rozrywkowej.

Nagroda jest wyrazem uznania dla ich nieprzemijającej energii, charakterystycznego brzmienia i ogromnego wpływu na rodzimą scenę muzyczną. Gratulujemy! 

pisze oficjalne konto Fryderyk Festiwal

To symboliczne podsumowanie czterech i pół dekady obecności na scenie, pełnej przebojów, koncertów i nieustającej popularności. Zespół od lat utrzymuje silną więź z publicznością, a ich charakterystyczne brzmienie stało się jednym z fundamentów polskiego rocka.

Lady Pank to bez wątpienia jedna z najbardziej ikonicznych formacji w dziejach polskiego rocka. Początki zespołu sięgają 1981 roku, kiedy we Wrocławiu gitarzysta Jan Borysewicz zdecydował się stworzyć własny projekt muzyczny. Do współpracy zaprosił autora tekstów, Andrzeja Mogielnickiego, oraz wokalistę, Janusza Panasewicza.

Przełomowym momentem był rok 1983, kiedy ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany po prostu Lady Pank. To właśnie na tej płycie znalazły się utwory, które szybko zdobyły ogromną popularność i do dziś uchodzą za klasykę, wśród nich Mniej niż zero, Kryzysowa narzeczona czy Zamki na piasku.

W 2026 roku Lady Pank obchodzi jubileusz 45 lat działalności. Z tej okazji zespół ruszył w specjalną trasę koncertową, celebrując swoją długoletnią obecność na scenie. Kilka miesięcy wcześniej, w listopadzie 2025 roku, premierę miał ich najnowszy album LP45, który zdobył nominację do Fryderyków w kategorii: album roku – rock, blues.

Złoty Fryderyk oficjalnie trafi w ręce zespołu 25 maja 2026 w trakcie gali, która odbędzie się w Warszawie. Będzie ona transmitowana na żywo przez Telewizję Polską. 

Ewidentnie muzyka Lady Punk wciąż pozostaje żywa i aktualna. Przez 45 lat działalności zespół nie tylko tworzył przeboje, lecz także budował most międzypokoleniowy, łącząc fanów o różnych gustach i doświadczeniach. Wyróżnienie, jakim jest otrzymanie Fryderyka, potwierdza, że ich miejsce w historii polskiej muzyki jest niepodważalne, a wpływ wciąż odczuwalny.

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Tilla Lindemanna – Es brennt…

Niemiecka ikona muzyki i lider zespołu Rammstein – Till Lindemann – powraca.

Wokalista, w swoim stylu, ledwo wydał nowy singiel o tytule Es brennt… i muzyczny obrazek do niego – a już wywołuje kontrowersje.

Jest to kolejny teledysk w jego muzycznej karierze, który został oznaczony tylko dla pełnoletnich, zalogowanych na platformie YouTube widzów.

Ponadto, kawałek Es brennt… to zapowiedź najnowszej płyty, która ma ukazać się już 29 maja w formatach CD oraz winylu. Nie zabraknie gości specjalnych. Mało tego, wśród zapowiedzianych nagrań znalazła się interpretacja klasycznej kompozycji Ich bin von Kopf bis Fuss auf Liebe eingestellt, znanego z repertuaru Marlene Dietrich.

Jak Wam się podoba powrót artysty?

Sad Smiles zagrają Siekierę w Jarocinie

16 lipca 2026 roku w jarocińskim amfiteatrze zagrają laureaci Wielkopolskich Rytmów Młodych 2023.

Sad Smiles zmierzą się z legendarnym albumem o tytule Nowa Aleksandria nieistniejącego kultowego zespołu Siekiera, która w tym roku obchodzi swoje czterdziestolecie. Ikoniczny dla polskiej muzyki – a zwłaszcza dla fanów jarocińskiego festiwalu – krążek i świeże spojrzenie nowego pokolenia. Będzie intensywnie i bezkompromisowo – jak na Sad Smiles przystało.

W tym roku będziemy mieli przyjemność wystąpić przed Wami grając legendarny album Nowa Aleksandria Siekiery! Cieszymy się i czujemy się zaszczyceni, że mamy okazję zmierzyć się z takim materiałem!

Wstęp na cały dzień w jarocińskim amfiteatrze jest wolny dla wszystkich chętnych.

Renata Przemyk i jej Kobiety Jarocina

16 lipca 2026 roku odbędzie się wyjątkowy koncert w jarocińskim amfiteatrze w ramach kolejnej edycji festiwalu Jarocin Festiwal.

Na scenie w jarocińskim amfiteatrze usłyszymy i zobaczymy koncertowy projekt Kobiety Jarocina z wokalistką Renatą Przemyk na czele. Jurorka tegorocznego konkursu Wielkopolskich Rytmów Młodych nie będzie jedyną Kobietą. Towarzyszyć jej będą również Anna Rusowicz, Anja Orthodox z zespołu Closterkeller oraz Katarzyna Krzyżaniak z formacji Senders.

Publiczność usłyszy utwory kobiet, które przez dekady współtworzyły historię Jarocina – będzie moc, emocje i prawdziwa kobieca energia.

Festiwal w Jarocinie to było miejsce, gdzie muzyka dawała wolność. Kobiecość wybuchała tam wyrazista, mocna i wielobarwna, bez strachu i ograniczeń. I takie też były zawsze Kobiety Jarocina. I takie zaprosiłam do wyjątkowego koncertu Kobiety JarocinaAnja OrthodoxAnna Rusowicz i Kasia Krzyżaniak to trzy pokolenia wyjątkowych kobiet, które mają głos – dosłownie i przenośni!

Warto zaznaczyć, że wstęp na cały dzień w jarocińskim amfiteatrze jest wolny dla wszystkich chętnych. Wybierzecie się?