Mamy kolejny teledysk od Kasi Lins – Sexy doll

Kasia Lins 18 marca 2026 roku opublikowała teledysk do utworu Sexy doll. Pochodzi on z jej najnowszego albumu Obywatelka K.L, którego premiera miała miejsce 13 listopada 2025 roku.

W teledysku główną rolę zagrała znana polska aktorka Magdalena Cielecka. Wideoklip wyróżnia się minimalistyczną, lecz prowokującą estetyką – artystka wciela się w tytułową seksowną lalkę, a obraz łączy elementy chłodu i mroku ze zmysłowością i seksapilem.

Integralną częścią projektu jest także strona sexydoll.pl, stylizowana na konfigurator pozwalający użytkownikom na wybór cech fizycznych i stylu życia swojej „idealnej postaci”. Akcja ma prowokować pytanie, czy atrakcyjność jest indywidualną decyzją, czy raczej efektem narzucanych schematów kulturowych.

Sama w sobie płyta jest reinterpretacją utworów Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika, przetworzoną przez perspektywę wokalistki – bardziej współcześnie oraz patrząc z kobiecego punktu widzenia. Cały projekt jest połączeniem muzyki, obrazu i komentarza społecznego.

Nowy klip i kawałek Sexy doll wywołuje zainteresowanie w mediach społecznościowych, a sama piosenka może zostać kolejnym wyróżniającym się momentem w dotychczasowej twórczości Kasi Lins.

Miley Cyrus powraca jako Hannah Montana

Miley Cyrus zapowiedziała wyjątkowy powrót do świata Hannah Montana. W 2026 roku mija 20 lat od premiery serialu, który zapoczątkował jej karierę muzyczną i aktorską. Z tej okazji artystka weźmie udział w specjalnym programie telewizyjnym podsumowującym fenomen produkcji.

Stacja ABC oraz platforma Disney+ opublikowały teaser jubileuszowego odcinka. W zapowiedzi można usłyszeć fragment nowej wersji kultowego utworu Best of Both Worlds, który Miley nieco odświeżyła.

W ramach Hannahversary Cyrus powróci także na plan kultowej produkcji i odwiedzi jej najbardziej rozpoznawalne scenografie. W jubileuszowym odcinku pojawią się również rodzice artystki – Billy Ray Cyrus, który w serialu wcielał się w Robby’ego Raya, oraz Tish Cyrus. Udział pozostałych członków obsady nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, jednak wokalistka zapowiada kilka niespodzianek.

W oświadczeniu Cyrus podkreśliła, że Hannah Montana na zawsze pozostanie częścią jej tożsamości. Jak zaznaczyła, serial stał się czymś więcej niż tylko produkcją telewizyjną, było to wspólne doświadczenie dla całego pokolenia fanów.

Hannah Montana 20th Anniversary Special zadebiutuje na Disney+ już 24 marca.

Jessie Ware pierwszą headlinerką Inside Seaside Festival 2026

Wiosenny powiew dotarł na północ Polski, a dokładniej do Gdańska. Inside Seaside Festival ogłosił dwa pierwsze nazwiska, które wystąpią na tegorocznej edycji wydarzenia.

Pierwszą headlinerką Inside Seaside 2026 została Jessie Ware. Współczesna pionierka tanecznego disco i namiętnego soulu przejmie główną scenę AMBEREXPO 13 listopada. Festiwal będzie idealną okazją do odświeżenia repertuaru brytyjskiej gwiazdy i posłuchania na żywo jej nowego projektu – album Superbloom ukaże się już 17 kwietnia. To szósty album studyjny w dorobku Jessie Ware, a elektryzujące single nie pozostawiają wątpliwości, że będzie to płyta na najwyższym poziomie.

Również 13 listopada na scenie wystąpią Hermanos Gutiérrez. Składający się z braci duet rozgrzeje Gdańsk latynoamerykańskimi brzmieniami, pełnymi gitarowych brzmień i słodkiej melancholii. Inspiracją za ich twórczością stoi niezgłębiony klimat pustyni, co przekłada się również na muzyczny ambient.

Tegoroczna edycja Inside Seaside Festival odbędzie się w dniach 13-14 listopada, tradycyjnie w AMBEREXPO w Gdańsku. Karnety w puli Winter Tickets dostępne są w sprzedaży do 31 marca.

Keanu Reeves i Dogstar powracają

Gwiazda kina, znana między innymi ról w filmach The Matrix i serii John Wick – Keanu Reeves ponownie wraca do muzyki. Znów aktywnie działa ze swoim zespołem Dogstar, który zapowiedział nowy album oraz europejską trasę koncertową.

Choć Reeves kojarzony jest przede wszystkim z kinem, jego przygoda z muzyką sięga aż lat 90., kiedy to współtworzył Dogstar jako basista. Grupa porusza się stylistycznie między grungem a rockiem alternatywnym i przez lata zdobyła wierne grono fanów. Po dłuższej przerwie muzycy wrócili w ostatnich latach do aktywności, czego efektem był album Somewhere Between the Power Lines and Palm Trees wydany w 2023 roku.

Nowa zapowiedziana płyta będzie nosić tytuł All in Now i ma ukazać się 29 maja 2026 roku. Zapowiedzią krążka jest singiel o tym samym tytule, do którego opublikowano również oficjalny teledysk.

Powrót Reevesa do muzyki pokazuje, że aktor nie zamierza ograniczać się wyłącznie do kariery filmowej. Obok ról na ekranie wciąż rozwija swoją drugą pasję, jaką jest granie na scenie i nagrywanie nowych utworów.

OFF Festival uzupełnia skład. The Flaming Lips trzecim headlinerem

Nadchodząca wiosna sprzyja festiwalowym ogłoszeniom. Kolejne nazwiska wzbogaciły line-up katowickiego OFF Festival.

Trzecim headlinerem tegorocznej edycji OFF Festival został amerykański zespół The Flaming Lips. Specjalizująca się w rockowej psychodeli grupa ma ponad 40-letnie doświadczenie w świecie muzyki. Będzie to już kolejny ich występ na OFF Festival – pierwszy raz zagrali w Katowicach w 2010 roku. W repertuarze nie zabraknie ich najnowszego albumu Yoshimi Battles the Pink Robots.

Scenę DJ-ską reprezentować będzie Ninajirachi. Łącząca gatunki z pogranicza EDM i hyperpopu, australijska producentka debiutowała w 2025 roku albumem studyjnym I Love My Computer.

Alternatywna grupa Wednesday zabierze festiwalowiczów w odmęty na przemian sentymentalnego i wściekłego rocka z domieszką country. Pierwotnie solowy projekt wokalistki Karly Hartzman, dziś uznany zespół z dorobkiem sześciu płyt. W ubiegłym roku ukazał się ich szeroko uznany album Bleeds.

Klasyczne brzmienia z twistem na OFF Festival zapewni polska wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher. Za alternatywę odpowiadać będzie wrocławski zespół Atol Atol Atol. Gitarowa reprezentacja przypadła w udziale grupie Dom Zły. Puławska formacja była nominowana do Fryderyka w 2025, a ich repertuar łączy gatunki takie jak post-hardcore, screamo i black metal.

Tegoroczna 19. edycja OFF Festival Katowice odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Na wydarzeniu zagrają m.in. Yung Lean i Bladee, Amyl and the Sniffers, Oklou, Chat Pile czy Getdown Services.

Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie dystrybutora eBilet.