Madonna wraca na parkiet 

Madonna zapowiedziała kontynuacje jednego z jej najbardziej przełomowych albumów. Po długiej przerwie od studyjnych krążków przyszła pora na Confessions on a Dance Floor II. Premiera jeszcze tego lata. Poznajcie szczegóły!

Madonna, to kobieta, która zredefiniowała muzykę popularną, ustanowiła jej nową jakość, a do tego z każdym albumem pokazywała nową wersję siebie. Nie można zaprzeczyć, że jest ona królową popu, bo bez niej popkultura dzisiaj nie byłaby tym samym. Artystka na koncie ma kilka przełomowych wydawnictw, zaliczyć do nich można Like a Prayer, Ray of Light, a także Confessions on a Dance Floor. Ten ostatni jest ważnym wydawnictwem dla muzyki pop XXI wieku, znalazły się na nim takie hity jak Sorry i oczywiście ikoniczne Hung Up. Utwory te na stałe określiły Madonnę jako artystkę.

Od ponad roku było wiadome, że królowa popu zamierza wrócić na parkiet z drugą częścią swoich wyznań na parkiecie, jednak artystka nie dzieliła się szczegółami. Teraz już wiadomo, że 15. album Madonny, Confessions on a Dance Floor II ukaże 3 lipca tego roku, a za jego produkcję odpowiedzialny jest Stuart Price.

Okładka albumu Confessions on a Dance Floor II

Tak artystka opisuje współpracę z Stuartem Price’em

Kiedy Stuart Price i ja zaczęliśmy pracę nad tym albumem, nasz manifest był taki:

Musimy tańczyć, świętować i modlić się naszymi ciałami. To są rzeczy, które robimy od tysięcy lat — to naprawdę praktyki duchowe. W końcu parkiet to przestrzeń rytualna. To miejsce, gdzie łączysz się ze swoimi ranami, ze swoją kruchością. Rave to sztuka. Chodzi o przekraczanie własnych granic i łączenie się ze społecznością podobnie myślących osób.

Póki co wiadomo, że krążek będzie składał się z 12 utworów w wersji standardowej oraz z 16 w wersji deluxe. Nie wiadomo jak ma wyglądać tracklista, ani kiedy ukaże się pierwszy singiel. Madonna podzieliła się jedynie zapowiedzią jednego z utworów.

Czekacie na Confessions on a Dance Floor II?

Mentos Fresh Beats – wystartował wyjątkowy konkurs dla debiutujących muzyków

Jak wyróżnić się na tle innych? Jaką taktykę przyjąć na start kariery w branży muzycznej? Jak zaprezentować prawdziwą szczerość w swoim brzmieniu? To tylko część pytań, jakie zadają sobie artyści stojący na początku swojej muzycznej drogi. Mentos, chcąc dać im impuls do działania, uruchomił właśnie konkurs Mentos Fresh Beats, dedykowany debiutującym muzykom. To doskonała okazja do zaprezentowania swojego unikalnego stylu. Zgłoszenie należy opublikować na TikToku z #MentosFreshBeats oraz na stronie mentosfreshbeats.pl.  

Szansa na odkrycie i merytoryczne wsparcie 

Mentos Fresh Beats to konkurs dla debiutujących muzyków, którzy mają coś do powiedzenia i chcą, żeby świat ich usłyszał. Nieważne, czy są wokalistami, raperami, DJ-ami czy może członkami zespołu. Nie jest też ważny ich wiek. Jedyne, co się liczy to talent i pomysł na siebie. I to właśnie oceniać będzie jury reprezentujące różne obszary branży muzycznej. W jego składzie znaleźli się:

  • wokalistka Lanberry,
  • dziennikarka radiowa Karina Nicińska,
  • producent, kompozytor i multiinstrumentalista Moo Latte
  • Patryk Glinka – manager muzyczny i producent wydarzeń.

Ich rozległa wiedza pomoże zwycięzcy postawić pierwsze kroki w branży, bo do wygrania są nie tylko wartościowe nagrody, ale i wsparcie mentorskie jury oraz wyprodukowanie utworu we współpracy z Moo Latte.

 

Konkurs Mentos Fresh Beats daje szansę spotkania się z jury, którego członkowie reprezentują różne części branży. Dzięki temu zwycięzca otrzyma naprawdę szeroką wiedzę. To możliwość nagrania utworu z Brianem, popracowania nad wywiadami z Kari, porozmawiania o swojej muzyce z Lanberry oraz o taktyce na to, co dalej ze mną. To wszystko umożliwia pójście dalej w mądry sposób, bo w tej branży na początku nikt nie daje wskazówek, w jakim kierunku iść i wierzę, że ten konkurs może to zmienić

komentuje Patryk Glinka

W konkursie zwycięzcę wskaże jednak nie tylko jury, ale i internauci – w drugim etapie to oni będą mogli zagłosować na swoich faworytów i zadecydować o tym, kto otrzyma nagrodę publiczności. 

Wyjątkowe nagrody 

Na zwycięzcę konkursu wskazanego przez jury czekać będzie 20 000 zł oraz profesjonalne wsparcie muzyczne. Zwycięzca głosowania publiczności także zgarnie nagrodę pieniężną – w wysokości 5 000 zł. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy opublikować na TikToku fragment swojego utworu z oznaczeniem #MentosFreshBeats między 15 kwietnia a 31 maja, a następnie wypełnić formularz konkursowy na stronie mentosfreshbeats.pl. Wybrani przez jury finaliści zawalczą o głosy publiczności. Od 8 do 21 czerwca na stronie mentosfreshbeats.pl internauci będą oddawać głosy na swoich faworytów. 

Świeże brzmienia, świeże głosy, świeży start 

W konkursie Mentos Fresh Beats liczą się przede wszystkim talent, autentyczność i własny styl.

Często obserwuję ludzi, którzy mają świetny głos, ale usilnie próbują kopiować styl i manierę innych osób. To nie jest kierunek, w jakim powinni podążać debiutujący artyści. W konkursie Mentos Fresh Beats będę szukać osób, które łapią mnie od razu za gardło, jeśli chodzi o emocje

komentuje Lanberry

Uważam, że najpierw ktoś musi chcieć robić coś dla siebie i dopiero później inni będą do tego lgnąć. To jest dla mnie kwintesencja artystycznej szczerości. 

dodaje Moo Latte

Mentos Fresh Beats to konkurs dla tych, którzy chcą pokazać światu swoją twórczość. W konkursie nie liczy się wiek czy wykonywany gatunek. To prawdziwy impuls do pokazania swojego talentu i dania sobie szansy na muzyczną karierę.

Często jestem dumna z tego, gdzie dziś są artyści, którzy jeszcze kilka lat temu wysyłali mi swoje debiutanckie utwory. Obserwuję ich z uwagą i jak najbardziej staram się dmuchać im w żagle. Mam nadzieję, że w konkursie Mentos Fresh Beats również odkryjemy takich artystów 

mówi Kari Nicińska

Evanescence wracają z nowym przekazem

Zespół Evanescence oficjalnie zaznacza swoją obecność w 2026 roku, prezentując nowy utwór zatytułowany Who Will You Follow. Singiel jest drugą zapowiedzią nadchodzącego albumu Sanctuary, którego premiera zaplanowana jest na 5 czerwca. Po roku 2025, w którym grupa była aktywna głównie poprzez utwory soundtrackowe oraz różnego rodzaju współprace, nowy rok przynosi pełnoprawny album studyjny oraz intensywną trasę koncertową.

Who Will You Follow otwiera się w charakterystycznym dla zespołu stylu: oszczędny aranż, melancholijne pianino i przejmujący wokal Amy Lee, która śpiewa o utracie tożsamości i emocjonalnym wyczerpaniu. Ten moment intymności szybko jednak ustępuje miejsca gitarom i elektrycznemu brzmieniu. To jeden z najbardziej bezkompromisowych utworów w katalogu Evanescence, w którym gniew i frustracja przeplatają się z refleksją nad manipulacją, utratą wiary w rzeczywistość i potrzebą przebudzenia. Tekst utworu stawia pytania o autorytety i prawdę w świecie pełnym iluzji.

Premiera nowego singla to dopiero początek. Evanescence mają przed sobą bardzo intensywny rok. Zespół pojawi się m.in. na festiwalu Sick New World w Las Vegas, a następnie wyruszy w dużą trasę koncertową po Ameryce Północnej, która potrwa od czerwca do początku sierpnia. Jesienią grupa zawita również do Wielkiej Brytanii i Europy, by zakończyć rok kolejnymi występami w Stanach Zjednoczonych. Zespół nawiązał również współpracę z organizacją PLUS1, w ramach której 1 USD/1 GBP/1 EUR z każdego sprzedanego biletu zostanie przeznaczony na wsparcie działań humanitarnych i medycznych dla osób potrzebujących na całym świecie.

To album tworzony przez ponad trzy lata. Teraz, kiedy słucham go w całości, tuż przed oddaniem go światu, jestem dumna z każdej jego sekundy. To przytłaczające uczucie. Praca nad nim była dla mnie ujściem dla wszystkiego, co wydawało się niewłaściwe i poza kontrolą, a także miejscem, w którym mogłam rozpalić nadzieję poprzez siłę muzyki i więzi międzyludzkich… dobrze, że trasa koncertowa jest już zaplanowana, bo inaczej nie wiedziałabym, co ze sobą zrobić! Byłam tym całkowicie pochłonięta. Nie mogę się doczekać, aż fani tego posłuchają

mówi Amy Lee

Jeśli Who Will You Follow jest zapowiedzią tego, czego możemy spodziewać się po Sanctuary, wszystko wskazuje na to, że Evanescence szykuje jeden z mocniejszych i bezpośrednich albumów w swojej historii.

Nowe wydarzenie dla fanów rapu – Oshee All Star Festival

Duże wydarzenia muzyczne na mapie Warszawy cieszą się coraz większą popularnością. Fani rapu będą mogli wybrać się na kolejny festiwal w stolicy – Oshee All Star Festival. Organizatorzy zdążyli już ogłosić kilka znanych gwiazd polskiej sceny.

Event odbędzie się w dniach 27-28 czerwca na Stadionie Legii. Wśród zaproszonych artystów możemy znaleźć Bambi, Bedoesa 2115, Malika Montanę oraz Sobla.

Oshee all star festival wjeżdża na pełnej – i to nie będzie zwykły festiwal. To spotkanie rapu, mody i kultury na stadionową skalę. Czołówka polskiej sceny, całodniowy vibe i doświadczenie, które wykracza daleko poza same koncerty.

– piszą o nowym projekcie jego pomysłodawcy.

Bilety są już dostępne w sprzedaży i zaczynają się od 363 zł za wstęp dwudniowy.

Formacja The Strokes oficjalnie powraca

Po 6-letniej ciszy nowojorski zespół rockowy The Strokes powraca z nowym materiałem muzycznym. Formacja opublikowała pierwszy singiel z nadchodzącej płyty.

8 kwietnia premierę miał utwór Going Shopping, który jest pierwszą zapowiedzią ich zbliżającego się siódmego albumu studyjnego. Krążek zatytułowany Reality Awaits trafi do sprzedaży i serwisów streamingowych 26 czerwca 2026 roku nakładem wytwórni Cult Records/RCA Records.

Razem z premierą singla zespół ogłosił swoją obecność na wielu wydarzeniach muzycznych na całym świecie. The Strokes pojawią się między innymi na takich festiwalach jak Coachella, Bonnaroo, Outside Lands albo Summer Sonic 2026. Czy planują odwiedzić Polskę? Być może po premierze nowej płyty artyści ogłoszą większą trasę koncertową. Trasa promująca poprzedni album The New Abnormal cieszyła się dużą popularnością.