Kilka dni temu amerykański zespół Thirty Seconds To Mars opublikowali intrygującą wiadomość na swoich mediach społecznościowych.
13 stycznia artyści opublikowali archiwalny, krótki filmik ze studia nagraniowego – z czasów pracy nad albumem A beautiful lie – z dopiskiem o treści „Recover Gods_Eye.wav”. Na więcej informacji musieliśmy zaczekać do piątku 16 stycznia, czyli do teraz.
16 stycznia chłopaki opublikowali kolejny filmik ze studia, w którym występuje Jared Leto. Powiedział, iż 27 maja 2003 roku o godzinie 7:00 pracował nad utworem o tytule God’s Eye. Już wiemy, że dzisiaj możemy posłuchać oficjalnie taki trochę nowy singiel, a dokładniej pisząc – niepublikowany nigdy wcześniej muzyczny kawałek.
Jednocześnie God’s Eye to oficjalna zapowiedź jubileuszowego wydawnictwa pod tytułem A Beautiful Lie (20 Year Anniversary). Album ukaże się 27 marca.
Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej odkryła karty. W wyścigu o statuetki w kategoriach muzycznych nie brakuje emocji i gatunkowej różnorodności. Na zdecydowane prowadzenie wysuwa się tegoroczny rekordzista – film Grzesznicy.
Produkcja Ryana Cooglera, która zgarnęła łącznie aż 16 nominacji, ma szansę na dominację również w sferze muzycznej. Film walczy o statuetkę zarówno za Najlepszą Muzykę Oryginalną, jak i za Najlepszą Piosenkę z utworem I Lied to You.
O uznanie Akademii w kategorii kompozytorskiej powalczą także mroczne, gotyckie brzmienia z Frankensteina, historyczna oprawa muzyczna Hamneta oraz ścieżki dźwiękowe do filmów Bugonia i Jedna bitwa po drugiej.
Lista nominowanych piosenek jest niezwykle różnorodna, a szczególną uwagę zwraca nominacja dla Dear Me z dokumentu Diane Warren: Relentless, mamy tutaj do czynienia z sytuacją, w której legendarna artystka tworzy muzykę do filmu o sobie samej. Stawkę uzupełniają również energetyczne Golden z animacji K-popowe łowczynie demonów oraz utwory z filmów Viva Verdi! i Sny o pociągach.
Zwycięzców poznamy podczas gali 15 marca 2026 roku.
Pełna lista nominacji w kategoriach muzycznych:
Najlepsza muzyka oryginalna:
– Bugonia – Frankenstein – Hamnet – Jedna bitwa po drugiej – Grzesznicy
Najlepsza piosenka:
– Dear Me z filmu Diane Warren: Relentless – Golden z filmu K-popowe łowczynie demonów – I Lied to You z filmu Grzesznicy –Sweet Dreams of Joy z filmu Viva Verdi! – Train Dreams z filmu Sny o pociągach
Wokalista dopiero co zapowiedział premierę nowego singla, promującego kolejną płytę, a już opublikowano informacje dotyczące nadchodzącej trasy koncertowej. Artysta odwiedzi zaledwie siedem miast.
Zgodnie z nieoczekiwaną i tajemniczą zapowiedzią, w piątek 23 stycznia do sieci trafił najnowszy utwór Jessie Ware – I Could Get Used To This.
Premiera singla stanowi najprawdopodobniej otwarcie nowego rozdziału w karierze brytyjskiej wokalistki, mianowicie nowy singiel jest pierwszym zwiastunem nadchodzącego, szóstego już albumu studyjnego Jessie.
Grafika promocyjna w zapowiedzi posiada malarski, wręcz surrealistyczny klimat. Jessie Ware w pierzastej kreacji pozuje na tle głębokiego błękitu w towarzystwie majestatycznego, białego pawia oraz jaskrawych kwiatów – być może to wizualne przedstawienie nadchodzącego projektu?
I Could Get Used To This jest już dostępne na wszystkich streamingach – jak wrażenia?
AURORA to norweska artystka znana z eterycznego głosu i muzyki balansującej między popem alternatywnym a elektroniką. W swoich utworach łączy baśniową wrażliwość z tematami natury, emocji i relacji człowieka z Ziemią, budując wokół siebie oddaną, globalną społeczność fanów. Skupia się na delikatności, wypowiedzeniu emocji, a jej utwory często przypominają ciche manifesty do życia z niemal hipnotyzującym wokalem.
AURORA zapowiedziała premierę filmu koncertowego What Happened To The Earth?, zrealizowanego we współpracy z Trafalgar, Mercury Studios i Fontana oraz trafi do kin na całym świecie. Produkcja została zarejestrowana podczas wyjątkowego występu dla 18 tysięcy fanów w Palacio de los Deportes w Mexico City, zarejestrowany podczas Día de los Muertos w 2024 roku. Film przeniesie na duży ekran pełne emocji show, łączące muzykę, wizualną oprawę i silny ekologiczny przekaz. Widzowie zobaczą zarówno hipnotyzujące wykonania utworów takich jak Runaway, The Seed i Churchyard, jak i materiały zza kulis oraz wywiady z fanami, którzy licznie pojawili się na wydarzeniu w świątecznych strojach. Film wyreżyserował Gonzalo Lopez, a całość została zremasterowana w jakości 4K. Kinowe seanse rozpoczną się na całym świecie w środę, 4 marca. AURORA wypowiada się:
W 2024 roku zagrałam największy solowy koncert w całej mojej karierze, w Meksyku. To było spełnienie marzeń — zwłaszcza że tak ogromna publiczność potrafiła być jednocześnie tak cicha. I tak nieruchoma. To było intymne doświadczenie, mimo że twarze w tłumie ciągnęły się wokół całej areny. Tyle ludzi zgromadzonych wokół sceny tylko dlatego, że kochają muzykę.
Wiedzieliśmy, że to będzie coś wyjątkowego, dlatego zdecydowaliśmy się zrobić z tego film. Z udziałem nas wszystkich — i was wszystkich. I mam nadzieję, że wam się spodoba
Film ma być zaproszeniem do wspólnego przeżycia emocji, które wykraczają poza sam koncert i łączą artystkę z publicznością na głębszym poziomie. To kinowe doświadczenie skierowane nie tylko do fanów AURORY, ale do wszystkich, którzy szukają w muzyce autentyczności, wspólnoty i chwili zatrzymania.