Niedawno ZPAV ogłosiło zmiany, wskutek których wyróżnieniami można nagradzać również single. Pierwszym utworem, który pokrył się u nas złotem został singiel Adama Lamberta.

Adam Lambert ma dużo powodów do zadowolenia. Jego The Original High został dostrzeżony na całym świecie i zbiera dość pochlebne opinie krytyków. Obecnie finalista jednej z edycji American Idol odwiedza wiele krajów, by wzmocnić promocję krążka. Za kilka dni przyjedzie również do Polski na galę Eska Music Awards 2015, gdzie będzie jej główną gwiazdą.

Teraz okazuje się, że w Polsce jego singiel Ghost Town pokrył się złotem. Co wpłynęło na ten wynik? Zapewne ponad 19 milionów wyświetleń na YouTube, z czego zdecydowana większość pochodzi z polskich komputerów. Nie bez znaczenia jest również pierwsza pozycja w Airplayu (najczęściej grane utwory w stacjach radiowych) oraz to, że jest liderem popowej listy iTunes. Nieźle radzi sobie również na innych platformach. Na drugim miejscu plasuje się w Google Play, dwa oczka niżej w Deezerze, pozycję siódmą zajmuje w Muzodajni, zaś o jedno miejsce niżej jest w Tidalu.