BillboardChart WatchDział NewsRegałowe abecadło

Eminem i One Direction celują w debiut w TOP 10 amerykańskiego Billboardu z nowymi singlamiWszystko wskazuje na to, że najnowsze single Eminema (z Rihanną) oraz One Direction zadebiutują w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych singli amerykańskiego Billboardu. The Monster oraz Story of My Life sprzedają się znakomicie. 

The Monster, czwarty singiel Eminema z albumu Marshall Matters LP 2 może sprzedać się w ilości nawet 300,000 legalnych pobrań, co razem z wysokim airplayem i streamingiem w Internecie może pozwolić na debiut nawet w TOP 5 Billboard Hot 100. Będzie to trzeci singli z tego albumu, który debiutuje w TOP 10 amerykańskiej listy – po Bezerk i Rap GodThe Monster to druga kolaboracja Eminema z Rihanną. Pierwszą był utwór Love the Way You Lie, który spędził sześć tygodni na szczycie amerykańskiej listy i do dnia dzisiejszego sprzedał się w ilości przekraczającej 6 mln legalnych pobrań.

Natomiast jeśli chodzi o One Direction ich singiel Story of My Life sprzeda się w ilości między 250 a 270 tys., co na pewno pozwoli na debiut w TOP 10, jednak gdzieś pod koniec stawki (miejsce 9 albo 10).  Pozwoli na to sama sprzedaż, gdyż streaming i airplay kawałka są znikome, dopiero w przyszłym tygodniu będą większe i pozwoli to może na utrzymanie się w TOP 10 czy też TOP 20.

Przypomnijmy, na pozycję na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 składają się cztery elementy: sprzedaż singla w Internecie (digital sales), odtworzenia singla w rozgłośniach radiowych amerykańskich (airplay), odtworzenia w serwisach typu Deezer, Spotify czy WiMP (streaming) oraz wyświetlenia na Youtube, ale tylko amerykańskich użytkowników. Składowe te nie są równomierne, tzn. każde z nich nie ma 25% „udziałów” w ogólnym wyniki – najważniejszy jest radiowy airplay, potem sprzedaż, a streaming i Youtube są równoważne.

Billboard-Logo

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

11 Comments

  1. Muszę się z tobą zgodzić, o ile Eminema nie słucha, to 1D został wypromowany tylko przez fanki w ich utworach nie ma nic szczególnego.

     1. Zgadzam się, piosenki z Rihanną są bardzo dobre, ale dalej w jego twórczość się nie zagłębiałem.

 1. Nie przepadam za 1D moim zdaniem ich muzyka nie zasługuje na sławę jaką mają, a twórczości Eminema nie znam, więc nie oceniam.

 2. Jest to czwarta ich kolaboracja. Pierwszą jest Love The Way You Lie, drugą Love The Way You Lie (Part II) z albumu „Loud” Rihanny, trzecią jest Numb z „Unopologetic”, czwartą jest The Monster.

 3. To czwarta ich kolaboracja. Pierwszą jest Love The Way You Lie, drugą Love The Way You Lie (Part II), trzecią utwór Numb, „Potwór” jest czwarty.

 4. Piosenka Eminema jest dobra, ale Love The Way You Lie na pewno nie przebije. Tamta piosenka jest po prostu mistrzostwem. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.