Dział News Albumy Dzisiaj premiera debiutanckiego albumu Leskiego - Splot

Dzisiaj premiera debiutanckiego albumu Leskiego – Splot

Oto „Splot dźwięków, brzmień i znaczeń”. Długo wyczekiwany album Leskiego ujrzał światło dzienne. Trasa koncertowa rozpocznie się już jesienią.

Informacje o płycie

Zawartość premierowego wydawnictwa Splot stanowi jedenaście kompozycji z pogranicza indie folku oraz avant popu. Wśród użytych instrumentów znalazły się zarówno tradycyjna mandolina, banjo czy gitara akustyczna, jak i nowoczesny syntezator analogowy. Utwory były nagrywane w studiu Republica w Lubrzy oraz w Studio 7 w Piasecznie. Album został wydany nakładem Warner Music Poland, natomiast All About Music objęło nad nim patronat. Kosmonauta to pierwszy oficjalny singiel. Trasa koncertowa promująca Splot planowana jest na jesień 2015 roku.

Leski to pseudonim artystyczny wokalisty i autora tekstów Pawła Leszoskiego, który szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu ubiegłego roku. Premierę miał wówczas jego pierwszy poważny materiał – EPka o wymownym tytule Zaczyn. Znalazły się na niej cztery utwory, a dwa z nich – Było i Lepiej wcale – zagościły również na wydanym dziś albumie długogrającym.

Tak Leski zapowiadał swój debiutancki krążek:

Folkowymi nutami inspiruję się od dawna. Postanowiłem wymieszać je z odrobiną elektroniki, a wszystko scalić opowieścią. O ludziach. Tak powstał ‚Splot’ dźwięków, brzmień i znaczeń. Z poszukiwania i odkrywania. Potrzeby wypowiedzi. Czasem zwyczajnie katharsis.

Tracklista

 1.  Autofobia
 2.  Kosmonauta
 3.  Od rac
 4.  Z prądem
 5.  Bliżej
 6.  Ulotny
 7.  Gry
 8.  Było
 9.  Nie dekoruj
 10.  Lepiej wcale
 11.  Wysoko

Teledyski

Twórczość Leskiego doceniła m.in. Edyta Bartosiewicz, z którą wokalista odwiedził 9 polskich miast, grając support przed artystką.

W kwietniowej zapowiedzi albumu Leski opowiadał o tym, co jest dla niego w muzyce najważniejsze, jakie brzmienia go inspirują i jakie instrumenty wykorzystał, aby osiągnąć zamierzony efekt. Również wtedy wyjawił tytuł albumu. Do współpracy nad materiałem video zaprosił Michała Brauma (zdobywca Fryderyka 2015 w kategorii Teledysk Roku za Beksę Artura Rojka), który wcześniej zrealizował teledysk do singla Lepiej wcale z EPki.

leski-splot-2015

Popularne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.