Dział Publicystyka Rising Stars: Kim jest Natalia Szroeder?

Rising Stars: Kim jest Natalia Szroeder?

Kim jest Natalia Szroeder? Dała się poznać jako głos dwóch wielkich hitów z Liberem – Wszystkiego na raz i Nie patrzę w dół. Dzisiejszą gwiazdą Rising Stars jest Natalia. Czy będzie przyszłą, wielką gwiazdą polskiej muzyki?

Początki

Natalia urodziła się 20 kwietnia w 1995 roku. Pochodzi z Parchowa, potrafi grać na skrzypcach i fortepianie. Pochodzi z muzycznej rodziny: siostra Marcelina ma 14 lat i razem z dwójką braci – Staszkiem na perkusji oraz Melchiorem na gitarze tworzą zespół Rusland Trio. Mama Natalii, Joanna Szroeder, prowadzi zespół ludowy Modraki, w który również udziela się Natalia, a tata artystki prowadzi teatr.

W 1999 roku wzięła udział w programie Od przedszkola do Opola, gdzie zaśpiewała kolędę po kaszubsku. Wygrała Szansę na sukces utworem Cicha woda Maryli Rodowicz w 2011 roku. Aktualnie uczy się w trzeciej, maturalnej klasie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie, a mieszka we wspomnianym już Parchowie.

[su_divider top=\”no\” style=\”double\”]

Przełom

Przełomem w karierze Natalii było poznanie Libera. On wziął ją „pod swoje” skrzydła i można powiedzieć, że jest jej mentorem. Razem nagrali dwa utwory, które stały się olbrzymimi przebojami – Wszystkiego na raz oraz Nie patrzę w dół. Przed tym, Natalia wydała również jeden singiel sama – Jane. Był on dosyć popularny na polskiej Vivie. Wbrew plotkom, warto też dodać, że Natalia i Liber nie są i nigdy nie byli parą (Liber przecież jest z Sylwią Grzeszczak, right?)

[su_divider top=\”no\” style=\”double\”]

W teledysku do Wszystkiego na raz wystąpili aktorzy Kasia Cichopek oraz Marek Kaliszuk. Liber i Natalia wraz ze swoimi dwoma utworami gościli na scenach największych imprez w Polsce – gala Eska Music AWARDS 2013, Top Trendy, Lato Zet i dwójki, Sopot TOP of the TOP czy Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Wielokrotnie obierali również nagrody za wspomniane nagrania. W chwili obecnej Natalia wraz z zespołem pracuje nad swoim pierwszym, solowym albumem. Miałby się on ukazać latem 2014 roku, a poprzedzony zostanie kolejnym – tym razem już solowym – singlem.

W chwili obecnej Natalia koncertuje po całej Polsce – gra sama, a na niektórych koncertach z Liberem. 16 listopada wyrusza również zagranicę – odwiedzi Londyn, gdzie da swój pierwszy zagraniczny koncert.

[su_divider top=\”no\” style=\”double\”]

Inspiracje

Pośród swoich inspiracji, Szroeder wymienia przede wszystkim Michaela Jacksona. Zainspirowana jest również muzyką artystów, których sama słucha – Justin Timberlake czy Rihanna.

[su_divider top=\”no\” style=\”double\”]

 

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego konta Natalii na Facebooku. Część informacji za pośrednictwem i dzięki uprzejmości Izabeli Worożyńskiej, współzałożycielki fan clubu Natalii na Facebooku.

Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Najpopularniejsze (48h)