Dział Publicystyka Rising Stars: Kim jest Natalia Szroeder?

Rising Stars: Kim jest Natalia Szroeder?

Kim jest Natalia Szroeder? Dała się poznać jako głos dwóch wielkich hitów z Liberem – Wszystkiego na raz i Nie patrzę w dół. Dzisiejszą gwiazdą Rising Stars jest Natalia. Czy będzie przyszłą, wielką gwiazdą polskiej muzyki?

Początki

Natalia urodziła się 20 kwietnia w 1995 roku. Pochodzi z Parchowa, potrafi grać na skrzypcach i fortepianie. Pochodzi z muzycznej rodziny: siostra Marcelina ma 14 lat i razem z dwójką braci – Staszkiem na perkusji oraz Melchiorem na gitarze tworzą zespół Rusland Trio. Mama Natalii, Joanna Szroeder, prowadzi zespół ludowy Modraki, w który również udziela się Natalia, a tata artystki prowadzi teatr.

W 1999 roku wzięła udział w programie Od przedszkola do Opola, gdzie zaśpiewała kolędę po kaszubsku. Wygrała Szansę na sukces utworem Cicha woda Maryli Rodowicz w 2011 roku. Aktualnie uczy się w trzeciej, maturalnej klasie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie, a mieszka we wspomnianym już Parchowie.

Przełom

Przełomem w karierze Natalii było poznanie Libera. On wziął ją „pod swoje” skrzydła i można powiedzieć, że jest jej mentorem. Razem nagrali dwa utwory, które stały się olbrzymimi przebojami – Wszystkiego na raz oraz Nie patrzę w dół. Przed tym, Natalia wydała również jeden singiel sama – Jane. Był on dosyć popularny na polskiej Vivie. Wbrew plotkom, warto też dodać, że Natalia i Liber nie są i nigdy nie byli parą (Liber przecież jest z Sylwią Grzeszczak, right?)

W teledysku do Wszystkiego na raz wystąpili aktorzy Kasia Cichopek oraz Marek Kaliszuk. Liber i Natalia wraz ze swoimi dwoma utworami gościli na scenach największych imprez w Polsce – gala Eska Music AWARDS 2013, Top Trendy, Lato Zet i dwójki, Sopot TOP of the TOP czy Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Wielokrotnie obierali również nagrody za wspomniane nagrania. W chwili obecnej Natalia wraz z zespołem pracuje nad swoim pierwszym, solowym albumem. Miałby się on ukazać latem 2014 roku, a poprzedzony zostanie kolejnym – tym razem już solowym – singlem.

W chwili obecnej Natalia koncertuje po całej Polsce – gra sama, a na niektórych koncertach z Liberem. 16 listopada wyrusza również zagranicę – odwiedzi Londyn, gdzie da swój pierwszy zagraniczny koncert.

Inspiracje

Pośród swoich inspiracji, Szroeder wymienia przede wszystkim Michaela Jacksona. Zainspirowana jest również muzyką artystów, których sama słucha – Justin Timberlake czy Rihanna.

 

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego konta Natalii na Facebooku. Część informacji za pośrednictwem i dzięki uprzejmości Izabeli Worożyńskiej, współzałożycielki fan clubu Natalii na Facebooku.

Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Popularne

7 KOMENTARZE

  • Czyli co wrzucasz ją do worka z Julą i Patty?

   Ona ma talent, świetny głos a te dwie Panie powyżej mogłyby rywalizować o nagrodę „Beztalencie Roku”

   • Jula i Patty są w jakimś worku? :D
    To że nie ma w niej nic wyróżniającego nie znaczy że jest beztalenciem.
    Zupełnie nie trafia do mnie to co robi i tyle. Słyszałem ją na żywo i śpiewa bardzo dobrze (nie wiem czy zawsze czy tylko wtedy) ale co z tego jak cała reszta odstrasza a w najlepszym wypadku jest nijaka (w mojej opinii)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.