Dział News Indios Bravos zawieszają działalność artystyczną

Indios Bravos zawieszają działalność artystyczną

Polski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza reggae, rocka i bluesa – Indios Bravos – zawiesza działalność artystyczną. Muzycy wystosowali w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Zespół Indios Bravos powstał w 1997 roku z inicjatywy Piotra Banacha – kompozytora, producenta muzycznego i gitarzysty. Wokalistą grupy został Piotr „Gutek” Gutkowski. Indios Bravos mają na swoim koncie sześć albumów studyjnych oraz dwa koncertowe; ich dyskografię zamyka wydana w 2013 roku płyta Jatata. Po 18 latach funkcjonowania w branży muzycznej, zespół zdecydował o zawieszeniu swojej działalności artystycznej na czas nieokreślony. Trwająca właśnie jesienna trasa koncertowa będzie ich ostatnią, ale muzycy nie wykluczają okazjonalnego grania podczas specjalnych imprez i festiwali.

Oto pełne oświadczenie zespołu:

Drodzy nasi Fani

Od kilkunastu już lat, jak rok długi i Polska szeroka gramy koncerty. Wiosna, lato, jesień, zima jesteśmy w trasie i uwielbiamy to. Tworzymy zgraną ekipę świetnie czującą się w swoim towarzystwie. Mamy fantastycznych fanów, którzy pamiętają o wszystkich naszych urodzinach i wspierają we wszystkich działaniach. Jest świetnie, jest bezpiecznie, marzyliśmy o takim stanie.
W tym wszystkim najważniejsza jest jednak muzyka, która jest naszą pasją, i sposobem na komunikowanie się ze światem. A muzyka, jak każda inna forma sztuki potrzebuje fermentu, potrzebuje napięć, bo te rodzą emocje, które z kolei wyraża muzyka. Dla muzyki takie bezpieczne ciepełko, które nas ogarnęło jest na dłuższą metę zabójcze. Artysta nie stawiający sobie nowych wyzwań przestaje być artystą, a staje się rzemieślnikiem.
Postanowiliśmy więc wprowadzić trochę napięcia, i na czas bliżej nieokreślony w pewnym sensie zawiesić działalność.
W pewnym sensie, bo nie wykluczamy, że pojawimy się latem na jakimś festiwalu, czy innej tego typu imprezie, ale póki co, tegoroczna jesienna trasa, jest naszą trasą ostatnią.
Gutek przygotowuje się do swojej działalności solowej, Banach już taką prowadzi, będzie to czas dla nas, byśmy zatęsknili za Indios Bravos, i znów poczuli między sobą to twórcze napięcie, które towarzyszyło nam przez tyle lat.
Jak długo potrwa ta przerwa – czas pokaże, może rok, może pięć lat, jedno jest pewne – jesteśmy kumplami, którzy chcą ze sobą grać, i grać będą, bo wierzymy w Indios Bravos, ale by wiarę tę umocnić, musimy wystawić ją na próbę.
Dziękujemy za wszystko, i do zobaczenia na tych ostatnich klubowych koncertach, peace!

Popularne