Dział News Artur Rojek opuszcza Myslovitz! To koniec?

Artur Rojek opuszcza Myslovitz! To koniec?

To zaskakujące. Po ponad 20 latach frontman zespołu MyslovitzArtur Rojek – postanowił opuścić zespół. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, zespół będzie funkcjonował z nowym wokalistą, a Rojek rozpocznie solową karierę.

Oto pełna treść oświadczenia zespołu ze strony myslovitz.pl:

Zespół Myslovitz w składzie Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor oświadcza zgodnie, że postanowił zakończyć współpracę w dotychczasowym składzie.

Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor będą występować dalej pod nazwą MYSLOVITZ z nowym wokalistą. Artur Rojek będzie kontynuował działalność indywidualnie z innymi muzykami.

Wszystkich fanów zapraszamy na koncerty w nowych odsłonach. Dalej będziemy dla Was tworzyć i grać. Obiecujemy nie zawieść Was w przyszłej działalności.

Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor

Zespół Myslovitz powstał w 1992 roku i ma na swoim koncie dziewięć płyt studyjnych i jedno The Best Of:

  • Myslovitz (1995)
  • Sun Machine (1996)
  • Z rozmyślań przy śniadaniu (1997)
  • Miłość w czasach popkultury (1999) – podwójna platyna
  • Korova Milky Bar (2002) – platyna
  • Korova MIlky Bar (2003), wersja angielska
  • The Best Of… (2003) – platyna
  • Skalary, mieczyki, neonki (2004)
  • Happiness Is Easy (2006) – platyna
  • Nieważne jak wysoko jesteśmy… (2011) – złoto

W tym roku miała ukazać się kontynuacja albumu z 2011 roku, ale teraz nie wiadomo czy będzie to miało miejsce. Nagrano sporo piosenek i podczas premiery Nieważne jak wysoko jesteśmy… ujawniono plany, że zostały rozdzielone na dwa krążki. Za ten całość materiału jest z Arturem Rojkiem, a teraz… Być może nigdy nie poznamy tych utworów, a nowe zostaną nagrane z nowym wokalistą.

Artur Rojek ma już doświadczenie w solowych projektach – w 2009 powstał utwór Mój tata generał do filmu Generał Nil. 

* * *

Niestety, ale mam wrażenie, że w przypadku Myslovitz będzie tak jak z Dżemem i Łzami. Po zmianie wokalisty (i wokalistki w przypadku Łez) oba zespołu dalej grają, wydają, koncertują, ale takiego sukcesu już nie ma i to już nie jest to samo… Mam nadzieję, że Rojek przemyślał tę decyzję i w przyszłości wyda naprawdę dobrą płytę.

Łukasz Mantiuk
Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Najnowsze wpisy

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.