Site icon All About Music

Wywiad z Tomkiem Szczepanikiem, liderem zespołu Pectus

Tomek Szczepanik do współpracy zaprosił swoich rodzonych braci. Efektem ich współpracy jest album Siła braci, który jest pierwszy krążkiem zespołu w takim składzie. O nowej płycie, pracy z braćmi, zamieszaniu wokół Pectusa, a przede wszystkim o muzyce rozmawiał z nami Tomek Szczepanik. Zapraszam do lektury.

Wywiad

Marta Mrowiec: Czterech rodzonych braci to niewątpliwie ewenement na polskiej scenie muzycznej. Myślicie, że fakt bycia rodziną Wam pomaga, czy raczej przeszkadza?

Marta Mrowiec: Zdarzają się między Wami kłótnie? Jak je wtedy rozwiązujecie, czy w przypadku sytuacji 2:2 decydujący Twój głos ze względu, że masz najdłuższy staż w zespole?

Marta Mrowiec: Wiemy, że zmienił się skład zespołu, czy w związku z tym zmieniła się również wasza muzyka?

Marta Mrowiec:Skąd w ogóle pomysł, aby razem tworzyć muzykę. Żaden z Was nie miał przeciwwskazań co do tego pomysłu?

Marta Mrowiec: Czy poprzez Siłę Braci chcecie otworzyć nową, czystą kartę zespołu i zapoczątkować jego nową historię?

Marta Mrowiec: Siła Braci to również siła muzyki, skąd pomysł na tak bogate wykorzystanie dosyć nietypowych instrumentów?

Marta Mrowiec: Płyta jest przesiąknięta wieloma emocjami, skąd czerpiecie pomysły na teksty? Są to Wasze doświadczenia czy fikcja?

Marta Mrowiec: Słuchając płyty możemy śmiało stwierdzić, że jesteście optymistami. Zawsze z takim pozytywnym nastawieniem patrzycie na życie?

Marta Mrowiec: Dużo było zamieszania odnośnie praw do nazwy zespołu. Jak na dzień dzisiejszy wygląda ta kwestia?

Marta Mrowiec: Nie obawiacie się, że poprzez to wszystko część fanów się od Was odwróci?

Marta Mrowiec: Pamiętacie swój pierwszy występ w obecnym składzie? Obawialiście się go? Jak go wspominacie?

Marta Mrowiec: Dużo teraz koncertujecie?

Marta Mrowiec: Niedawno skończył się 2012 rok. Jak oceniacie polski rynek muzyczny w minionym roku? A jaki dla samego Pectusa?

Zapraszamy na www.pectus.com.pl

www.facebook.com/zespolpectus, www.facebook.com/pectusbraciaszczepanik

Pozdrawiam

Tomasz Szczepanik

All About Music dziękuje za rozmowę i życzy samych sukcesów.

Przepytywany: Tomasz Szczepanik

Przepytująca: Marta Mrowiec

 

Exit mobile version