Site icon All About Music

Misia Furtak i Katarzyna Nosowska we wspólnym utworze

Wyjątkowe spotkanie dwóch wyrazistych artystek. Misia Furtak zaprezentowała nowy singiel Nie bój się, w którym gościnnie usłyszeć można Katarzynę Nosowską. Utwór jest kolejną zapowiedzią nadchodzącego albumu Misi Furtak zatytułowanego Otuchy.

Nie bój się to piosenka subtelna, intymna i pełna emocji, oparta na dialogu głosów i doświadczeń. Współpraca z Katarzyną Nosowską nie jest tu przypadkowa. Od lat łączy je relacja oparta na wzajemnym wsparciu i zaufaniu.

Ta piosenka ma melancholijny, ale też wspierający wydźwięk: to walka między zwątpieniem, a próbą odzyskania odwagi i wiary w siebie, zarówno w tworzeniu, jak i w życiu. Refren działa jak próba uspokojenia samego siebie, dlatego bardzo zależało mi, żeby śpiewała w nim Kaśka Nosowska, która jest pierwszą hype woman innych artystów w Polsce. Od kiedy pamiętam dostawałam od niej tyle dobrych słów i wsparcia, że kiedy wyobrażałam sobie głos, który mówi do mnie – nie bój się – od razu myślałam o głosie Kaśki. To ogromna radość, że udało nam się wystąpić razem w tej piosence.

mówi Misia Furtak

Nadchodząca płyta Misia Furtak zatytułowana Otuchy, której premiera zaplanowana jest na 18 września, odsłania najbardziej refleksyjną i introspektywną stronę artystki. To materiał powstały z potrzeby zatrzymania się i uważnego przyjrzenia się własnym emocjom. Zamiast prostych odpowiedzi album proponuje proces: błądzenie, próby, czułość wobec siebie i powolne budowanie wewnętrznej równowagi.

To właśnie ta równowaga pomiędzy siłą a delikatnością od lat stanowi znak rozpoznawczy Misi Furtak. Singiel Nie bój się, wzmocniony charakterystycznym, pełnym emocji głosem Katarzyny Nosowskiej, zapowiada album dojrzały, szczery i niezwykle aktualny. Ma dać słuchaczom dokładnie to, co sugeruje jego tytuł: otuchę.

Exit mobile version