Legendarny zespół muzyczny z Torunia, Republika, powróci na trzy wyjątkowe koncerty.
I nie, nie będzie żadnego innego wokalisty – który miałby zastąpić nieżyjącego Grzegorza Ciechowskiego. Zbigniew Krzywański, Sławek Ciesielski i Leszek Biolik rzadko zgadzają się na powrót pod ten szyld. Robią to tylko wtedy, gdy okazja jest absolutnie wyjątkowa. 40 lat kultowego filmu BBC o Jarocinie, 40 lat po pamiętnym koncercie formacji w tamtym mieście i 25 lat po śmierci lidera zespołu – zespół Republika wraz zaproszonymi gośćmi ponownie spotka się na scenie.
To pierwsze od 25 lat zdjęcie zespołu Republika. Tak, nie ma z nami Grzegorza. Nie będziemy udawać, że jest. Nikt go też nie zastąpi, dlatego nigdy nie zamierzaliśmy i nie zamierzamy robić castingów na nowego wokalistę. Gramy, aby dopisać kolejny rozdział tej historii. Do zobaczenia.
Na scenie obok legend – Gawlińskiego, Waglewskiego, czy Lipińskiego – staną ci, którzy niosą ten ogień dalej: Zalewski, Kasia Lins, Mery Spolsky oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia Olek Zajdel, Hela Dys, Zuta i Szymon Jarmuła.
To nie będzie zwykły występ. To będzie rzucenie mikrofonu. Tak jak wtedy.
Republika wystąpi kolejno:
- 19 lipca 2026 – PREMIERA: Jarocin Festiwal
- 8 sierpnia 2026 – Żywiec Męskie Granie, Kraków
- 21 sierpnia 2026 – Żywiec Męskie Granie, Warszawa
Wybierzecie się?


