Dział NewsProgramy muzyczne w TVX Factor USA

X Factor Week: Zwycięzcy amerykańskich edycji – Melanie Amaro i Tate Stevens



Przypomnieliśmy już sobie krótkie sylwetki jurorów pierwszej i drugiej edycji programu X Factor w Stanach Zjednoczonych. Teraz sprawdźmy, co się dzieje z ich zwycięzcami – Melanie Amaro i Tate’em Stevensem.

Melanie Amaro

Melanie Amaro ma pecha. Potężnym głosem podbiła pierwszą edycję programu i zachwyciła wszystkich. Wygrała kontrakt płytowy i 5 milionów na jego promocję (milion wypłacany przez kolejnych pięć lat). To zupełnie nowa nagroda, ponieważ do tej pory wygrywano kontakty opiewające na jakąś sumę, tak np. w drugiej edycji właśnie zmieniono już nagrodę i tam Tate Stevens wygrał kontakt płytowy opiewający na 5 milionów dolarów. Melanie miała inaczej, kontakt płytowy i potężna suma przeznaczona na promocję. Zatem gdzie jest ta promocja?

Melanie wydała trzy single – Don’t Fail Me Now, Love Me Now oraz Long Distance. Żaden z nich nie był ani wyjątkowo dobry (czemu te pieniądze nie zostały przeznaczone na zatrudnienie najlepszych songwriterów i producentów?), ani nie były znacznie promowane (Melanie pojawiła się zaledwie raz w programie na żywo – był to X Factor, druga edycja). Potencjał jest wciąż marnowany. Debiutancki krążek artystki Truly miał pojawić się w sklepach listopadzie 2012, później w grudniu 2012, aż w końcu data premiery została przesunięta na rok 2013. W lutym informowaliśmy was, że krążek pojawi się w sklepach 12 marca 2013 roku – czyli dzisiaj. Nie pojawił się. I nie pojawi się – w ostatnich wywiadach, Melanie stwierdziła, że wciąż nie znalazła swojego kierunku muzycznego, a jej album na razie nie ma żadnej konkretnej daty premiery.

Natomiast szefowie wytwórni Epic i Syco, gdzie Melanie ma kontrakt płytowy na zasadzie joint venture potwierdzili, że Melanie nie została przez nich porzucona (były takie plotki) i wciąż jest ich artystką, a album zostanie wydany, nie wiadomo tylko wciąż jeszcze kiedy. W chwili obecnej, szybciej ujrzymy album artystów z drugiej edycji programu – zwycięzcy, Tate’a Stevensa oraz zespołów Emblem3 i Fifth Harmony.

TateStevens

Tate Stevens

Dziś premierę ma singiel Tate’a Stevensa, zwycięzcy drugiej edycji programu. Był on podopiecznym L.A. Reida. Podpisał kontakt płytowy z Syco i RCA Nashville, również na zasadzie joint venture. Debiutancki krążek artysty zatytułowany po prostu Tate Stevens premierę będzie miał 23 kwietnia 2013 roku. I ta data raczej się nie zmieni.

Artysta mieszka w Kansas City ze swoją żoną Ashlie oraz dziećmi: synem Haydenem i córką Rylie. Wkrótce, wszyscy oni przeprowadzą się do Nashville, gdzie Tate nagrywa swój album i gdzie rozwijać się będzie jego kariera. W chwili obecnej czekają oni aż jego syn Hayden ukończy liceum.

W programie Tate pokazał się ze countrowej strony, gdzie co tydzień przedstawiał największe hity tego gatunku. To drugi artysta country, który wygrał program typu talent show. W 2011 American Idola wygrał 19-letni Scotty McCreery.


 

* * *

Wszystkie artykuły z cyklu
Czytaj wszystkie artykuły z cyklu „X Factor Week”

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.