Dział NewsProgramy muzyczne w TVX Factor USA

Zupełnie nowy etap w amerykańskim X FactorzeSimon Cowell wymyślił w jaki sposób rozkręcić amerykańską edycję X Factora. W trwającej własnie trzeciej edycji programu pojawi się nowy etap – The Four Chair Challenge. Wszystko wskazuje na to, że będzie bardzo emocjonujący.

W programie pozostało 40 uczestników – po dziesięć w każdej kategorii. Jurorzy już wiedzą, którą grupę będą mentorować.

  • Simon Cowel – Grupy
  • Paulina Rubio – Mężczyźni
  • Kelly Rowland – Ponad 25 lat
  • Demi Lovato – Dziewczyny

Przez kolejne trzy odcinki czeka nas nowa runda – The Four Chair Challenge. W losowej kolejności kolejni uczestnicy danej kategorii będą prezentować się przed jurorami. Na scenie będą cztery krzesła. Jeśli dany występ uczestnika spodoba się jurorowi danej kategorii i stwierdzi on, że owy uczestnik zasługuje na przejście do etapów na żywo – zostaje poproszony o zajęcie miejsca na krześle. Schody zaczną się, gdy wszystkie cztery krzesła zostaną zajęte. Jeśli kolejny – piąty (przyjmując, że pierwsze cztery występy będą dobre, również dobrze ktoś z pierwszych czterech uczestników od razu może zostać wysłany do domu) – występ będzie zachwycający, juror może zdecydować, że ten uczestnik, który się właśnie zaprezentował – zajmie miejsce kogoś, kto już siedzi na krześle. W ten sposób – do samego końca tej rundy – nie będzie wiadomo, która czwórka uczestników każdej kategorii przejdzie do odcinków na żywo.

Oto zapowiedź kolejnego odcinka:

Etap ten zastępuje bootcamp i domy jurorskie. Po raz pierwszy taka selekcja miała miejsce w duńskiej wersji programu.

Myślicie, że taki obrót spraw urozmaici show? Czy przeniesie się na inne kraje – Wielką Brytanię, Polskę?

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

5 Comments

  1. Wg mnie jest to słaby pomysł, dla telewizji jest cudowny,bo gra idealnie na emocjach telewidzów, ale jednocześnie gra na emocjach wykonawców. Jeden już się cieszy, że przeszedł dalej a tu za chwilę wywalają z programu.

    1. Dobra rozgrzewka przed karierą w show biznesie. Jednego dnia jest się na szczycie, drugiego znów jest się na samym dole i trzeba walczyć.

  2. Szczerze mówiąc – niewiele się różni ta konkurencja od tego czy innego rodzaju eliminacji, więc służy zapewne tylko i wyłącznie wprowadzeniu jeszcze większej rozrywki, no i przedłużenia programu o parę odcinków :)

  3. Cowell bardzo sie stara. Moze to jakies urozmaicenie, ale wedlug mnie niewiele zmieni. Brytyjska wersja jest o niebo lepsza, chociazby ze wzgledu na wyjatkowy panel jurorski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.