Ostatnio w rubryce Znanych Nieznane było na rockowo, a dziś wracamy do lżejszych brzmień i prezentujemy wam piosenki pochodzące z tegorocznych krążków trzech wokalistek, które na muzycznej scenie są już dość długo.

Jennifer Lopez – Expertease (Ready Set Go)

Rozszerzona edycja nowej płyty Jennifer Lopez, A.K.A., pełna jest duetów. Tylko jedna (z czterech) piosenka to solowa kompozycja wokalistki. Mowa tu o Expertease (Ready Set Go), czyli kawałku napisanym przez Się Furler i Warren Felder, a wyprodukowanym przez RedOne.


Shakira – Chasing Shadows

Chociaż nowa (imienna) studyjna płyta Shakiry nie zrobiła zamieszania na listach przebojów, zawiera kilka kompozycji, które spodobały się fanom artystki. Niektórzy wymieniają Empire, inni Cut Me Deep. Jeszcze inni wracać lubią do Chasing Shadows. Piosenka ta trafiła na rozszerzoną edycję krążka. Napisana została przez Się Furler.

Mariah Carey feat. Mary J. Blige – It’s a Wrap

Piosenkę It’s a Wrap, wyprodukowaną m.in. przez Tricky’ego Stewarta i zawierającą sample z utworu I Belong to You Barry’ego White, poznaliśmy już w 2009 roku. Trafiła bowiem na album Memoirs of an Imperfect Angel. Mariah postanowiła jednak z myślą o edycji deluxe swojego tegorocznego wydawnictwa Me. I Am Mariah… The Elusive Chanteuse nagrać kawałek od nowa, z towarzystwem Mary J. Blige. Dwie ikony w jednym utworze – to nie mogło się nie udać.