Co prawda nikt jeszcze nam nie zarzucił, że mało Polski na polskim portalu jakim jest All About Music, ale sami zauważyliśmy ten błąd. Dzisiaj w Znanych Nieznanych trzy znakomite polskie zespoły – Coma, Myslovitz jeszcze z Arturem oraz Łzy jeszcze z Anią.

Nie będę ukrywał iż uważam, że za równo Myslovitz jak i Łzy lata swojej świetności mieli ze swoimi oryginalnymi wokalistami. Myslovitz jeszcze jako-tako się obronili z nowym albumem 1.577, nowych Łez już jednak komentował nie będę.

Coma – Skaczemy

Skaczemy to utwór-niespodzianka na debiutancki albumie Łódzkiej Comy – Pierwsze wyjście z mroku. Na oficjalnej trackliście albumu znalazło się 11 utworów, jednak na albumie było ich dwanaście. Po utworze numer 11 – Zbyszek – włączał się utwór numer 12 – Skaczemy. Kawałek ten jest znany z koncertów zespołu.

Jedna z najbardziej dynamicznych, przebojowych i pozytywnych piosenek zespołu.

Myslovitz – Ściąć wysokie drzewa

Utwór pochodzi z przedostatniego albumu zespołu z Arturem Rojkiem, Happines Is Easy. Wyróżnia go znakomity tekst jak również wokale i muzyka. Jeden z lepszych kawałków na i tak doskonałym albumie.

Łzy – Zdjęcia z wakacji

Utwór otwierał drugi studyjny album zespołu ŁzyW związku z samotnością. Na albumie tym znaleźliśmy największe przeboje bandu – Narcyz, Agnieszka czy Przebój. Jednak całe wydawnictwo było znakomite, warto zapoznać się nie tylko z tym utworem, który jest dzisiaj bohaterem tej rubryki, ale również innymi np. Westchnienia i szepty, W moim mieście czy ballada Ja.

Spalimy w kominku nasze dzieci <– mój ulubiony fragment :)

Śledź Znanych Nieznane na Spotify