Dział News Znamy prowadzących Eurowizję 2019

Znamy prowadzących Eurowizję 2019

Sprawdziły się plotki mówiące o potencjalnych prowadzących Eurowizję 2019. W składzie prowadzących przyszłoroczny konkurs znajdzie się modelka o międzynarodowej sławie, radiowo-telewizyjny prezenter w jednym oraz… mentalista.

Od kilku tygodni izraelskie i eurowizyjne media spekulowały kto będzie prowadzącym Eurowizję organizowaną w Tel Avivie. Dzisiaj wszystkie spekulacje zostały ucięte, jak podaje portal Israel Today hostami przyszłorocznego konkursu zostali Bar Refaeli, Erez Tal oraz Lior Suchard.

Mająca polskie korzenie Bar Refaeli to jedna z najpopularniejszych modelek na świecie. Ma także doświadczenie jako prezenterka – Bar prowadzi izraelską wersję X-Factora. Z kolei Erez Tal był gospodarzem takich programów telewizyjnych jak lokalne Koło Fortuny czy Big Brother. Prezenter także komentował Eurowizję 2018. Trzeci z prowadzących, Lior Suchard specjalizuje się jako mentalista. W 2005 roku wygrał show The Successor.

Trio Bar, Erez oraz Lior będzie pierwszym „mieszanym” od 2016 roku składem prowadzących Eurowizję. Poprzednie dwie edycje konkursu były prowadzone przez męskie trio (Ukraina 2017) oraz żeński kwartet (Portugalia 2018).

Eurowizja 2019 odbędzie się w dniach 14, 16 oraz 18 maja w Expo Tel Aviv. Będzie to trzeci w historii konkurs organizowany na terenie Izraela.

Arkadiusz Zroślak
Student zarządzania kultura i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Popularne