Przygotowania do Eurowizji w Lizbonie idą pełną parą, tymczasem ogłoszono skład komisji sędziowskich ze wszystkich krajów biorących udział w wydarzeniu. Sprawdźcie, kto w tym roku zasiądzie w polskim jury, w którym nie zabraknie eurowizyjnych akcentów.

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się Eurowizja 2018. W Lizbonie trwają właśnie próby uczestników pierwszego półfinału, a Europejska Unia Nadawców ogłosiła jurorów z każdego kraju, którzy będą mieli połowiczny wpływ na wynik konkursu.

Jednym z członków polskiej komisji będzie Michał Szpak, który podczas Eurowizji 2016 z utworem Color Of Your Life zajął ósme miejsce w finale. Oprócz niego w polskim jury znajdzie się Natalia Szroeder, która z utworem Lustra występowała w Krajowych Eliminacjach w 2016 roku oraz Sławomir Uniatowski, który ostatnio wydał debiutancki album Metamorphosis. Pozostałe dwa miejsca w składzie naszego jury zajmą Michał Grott (basista sesyjny i producent) oraz dziennikarka i reżyserka Dorota Szpetkowska.

Polska nie jest jedynym krajem, w którym do jury zaproszono byłych eurowizyjnych reprezentantów. W składzie innych komisji znaleźli się Emmelie de Forest (zwyciężczyni Eurowizji 2013), Tom Dice (Belgia 2010), Aminata (Łotwa 2015) czy Laura Tesoro (Belgia 2016).