Dział NewsEurowizjaFestiwale, koncerty, wydarzenia

Znamy polskie jury na Eurowizję 2018!

Przygotowania do Eurowizji w Lizbonie idą pełną parą, tymczasem ogłoszono skład komisji sędziowskich ze wszystkich krajów biorących udział w wydarzeniu. Sprawdźcie, kto w tym roku zasiądzie w polskim jury, w którym nie zabraknie eurowizyjnych akcentów.

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się Eurowizja 2018. W Lizbonie trwają właśnie próby uczestników pierwszego półfinału, a Europejska Unia Nadawców ogłosiła jurorów z każdego kraju, którzy będą mieli połowiczny wpływ na wynik konkursu.

Jednym z członków polskiej komisji będzie Michał Szpak, który podczas Eurowizji 2016 z utworem Color Of Your Life zajął ósme miejsce w finale. Oprócz niego w polskim jury znajdzie się Natalia Szroeder, która z utworem Lustra występowała w Krajowych Eliminacjach w 2016 roku oraz Sławomir Uniatowski, który ostatnio wydał debiutancki album Metamorphosis. Pozostałe dwa miejsca w składzie naszego jury zajmą Michał Grott (basista sesyjny i producent) oraz dziennikarka i reżyserka Dorota Szpetkowska.

Polska nie jest jedynym krajem, w którym do jury zaproszono byłych eurowizyjnych reprezentantów. W składzie innych komisji znaleźli się Emmelie de Forest (zwyciężczyni Eurowizji 2013), Tom Dice (Belgia 2010), Aminata (Łotwa 2015) czy Laura Tesoro (Belgia 2016).

Tags
Show More


Arkadiusz Zroślak

Student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.