Dział News Znamy pierwszych artystów tegorocznego Rock For People

Znamy pierwszych artystów tegorocznego Rock For People

W tym roku w czeskim Hradec Králové w dniach 4-6 lipca 2019 odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta piąta już edycja festiwalu Rock For People, który przyciąga zarówno fanów rocka, jak i muzyki elektronicznej. Aby ujawniać kolejnych artystów, organizatorzy festiwalu przygotowali specjalny kalendarz adwentowy.

Image and video hosting by TinyPic

Od pierwszego do dwudziestego czwartego grudnia na stronie festiwalu codziennie ogłaszany jest jeden nowy artysta, który dołączy do line-upu. Wiemy już, że na Rock For People pojawią się Brytyjczycy z Bring Me The Horizon, rockowo – metalcore’owego zespołu od dawna znanego już fanom alternatywnego grania, a od niedawna popularnego również w mainstreamowych kręgach. Z Wielkiej Brytanii przyjadą również Pale Waves, kwartet grający inspirowane latami 80. indie oparte na melancholijnym, damskim wokalu. Kolejny ogłoszony artysta to Tom Grennan, młody wokalista uzbrojony w ciepły głos i gitarę akustyczną. Na festiwalu wystąpi także czeski zespół rockowy Mig 21, który w 2019 będzie obchodzić 20-lecie swojej działalności.

Lotnisko w Hradec Králové położone jest zaledwie 50 kilometrów od polsko-czeskiej granicy, festiwal jest więc znakomitą opcją na letnią, muzyczną zabawę dla wielu Polaków.  Aby być na bieżąco, można śledzić polski profil festiwalu lub dołączyć do wydarzenia Polacy na Rock For People 2019.

Trzydniowe karnety dostępne są w polskiej przedsprzedaży w internetowym sklepie joyStore by Joytown.

Image and video hosting by TinyPic
Izabela Zadura
Poszukiwaczka wartościowych tekstów, propagatorka pop-punku, bywalczyni licznych koncertów.

Najpopularniejsze (48h)