Dział NewsProgramy muzyczne w TVX Factor UK

Znamy oficjalny skład jury programu The X Factor UKNiedługo ruszają castingi do nowej, już dwunastej edycji programu The X Factor. W tym roku zobaczymy dwie stare, oraz dwie nowe twarze na fotelu jurorskim.

Ostatnia, jedenasta edycja programu The X Factor zakończyła się w ubiegłym roku. W tamtym roku w fotelu jurorskim zasiedli: Louis Walsh, Simon Cowell, Cheryl Fernandez-Versini, oraz Mel B. W 12 edycji programu nie zobaczymy już Lousia Walsha oraz Mel B.

Walsha zastąpi młody prezenter radiowy, wokalista, oraz aktor Nick Grimshaw, natomiast Mel B. zastąpi młoda wokalistka, autorka tekstów i projektantka Rita Ora. Niezmiennie na fotelu zobaczymy Simona Cowella, oraz Cheryl Fernandez-Versini.

Również zmieni się skład prezenterów, w tym roku z programem pożegnała się Dermot O’Leary, która towarzyszyła Cowellowi od początku istnienia The X Factor. Miejsce Dermot zajmie Olly Murs wraz z Caroline Flack.

Tags
Show More


Paweł Markiewicz

Student III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Lublinie. Miłośnik brytyjskiego, jak i polskiego rynku muzycznego. Swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem muzycznym.

Related Articles

24 Comments

 1. Szczerze powiedziawszy to miałem nadzieję, że Rita skupi się na nowej płycie. Wychodzi jednak na to, że spodobało jej się bycie jurorem :) W sumie to rozumiem jej decyzje, ponieważ przez pokazywanie się w programach takich jak ,,The Voice” czy ,,X Factor” może zyskać sporą ilość fanów. Cieszę się, że zastąpiła akurat Mel, ponieważ nie specjalnie za nią przepadałem ;p

  Jeżeli chodzi o Simona i Cheryl to jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany z tego, że ponownie zobaczę ich w fotelach jury :D Nie mam jednak pojęcia kim jest ten czwarty juror…. Nie jestem pewien, czy branie do tego typu programu osoby z poza biznesu muzycznego to dobre wyjście. W końcu czego on może nauczyć o tej branży swoich podopiecznych??

 2. Dermot O’Leary to mężczyzna. Proponuję, żeby artykuły pisali ludzie, którzy śledzą takie programy, gwiazdy muzyki. Często robicie takie byki. Poziom artykułów jest naprawdę niski.

 3. Cheryl to absolutnie najlepsza rzecz w tym panelu i nie wątpię, że razem z Ritą mogą zrobić ciekawą mieszankę. Ale i tak odzew publiki na temat nowej połowy panelu jest tak negatywny że to nic nie zmieni xD

 4. Grimshaw i Ora powinni skupić się na własnych karierach zamiast niby kreować nowe. Jak mnie denerwuje,gdy takie gwiazdki,co jeszcze nie zdążyły zdobyć odpowiedniej renomy pchają się do loży jurorskiej,jako ci „doświadczeni mentorzy” s dla Ory to przecież nie pierwszy taki raz. Ok ją chociaż darzę sympatią,co innego z Cheryl,której zwyczajnie przez kolejny sezon nie zdzierżę,nic ich nie nauczyło to,jak błędnie ze względu na uprzedzenia zasabotowała RAIGN,która już osiąga małe sukcesy w alternatywie w odróżnieniu od jej faworytów i faworytek. Ta kobieta naprawdę powinna sobie darować. Jak widać wystarczy ładnie wyglądać,żeby być jurorem talent show. Simon Cowell to jedyna odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku z tej czwórki.

 5. Grimshaw i Ora powinni skupić się na własnych karierach zamiast niby kreować nowe. Jak mnie denerwuje,gdy takie gwiazdki,co jeszcze nie zdążyły zdobyć odpowiedniej renomy pchają się do loży jurorskiej,jako ci „doświadczeni mentorzy” s dla Ory to przecież nie pierwszy taki raz. Ok ją chociaż darzę sympatią,co innego z Cheryl,której zwyczajnie przez kolejny sezon nie zdzierżę,nic ich nie nauczyło to,jak błędnie ze względu na uprzedzenia zasabotowała RAIGN,która już osiąga małe sukcesy w alternatywie w odróżnieniu od jej faworytów i faworytek. Ta kobieta naprawdę powinna sobie darować. Jak widać wystarczy ładnie wyglądać,żeby być jurorem talent show. Simon Cowell to jedyna odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku z tej czwórki.

  1. Rita się nigdzie nie pchała, wręcz przeciwnie – Cowell walczył o Nią, proponował jej prywatny odrzutowiec na promowanie swojego albumu w USA, nieograniczony hajs na sukienki, pomoc w rozgłoszeniu jej osoby i dużo dużo hajsu. Tylko głupi by się nie zgodził. :) A Ora podbija oglądalność, czego potwierdzeniem może być ostatnia edycja The Voice UK. :)

  2. Problem w tym,że ona teraz powinna rozwijać się jako wokalistka,a nie zachowywać jak ktoś po fachu. Ja rozumiem Mel B emerytowana Spice Girl,lata świetności na rynku muzycznym ma za sobą. Ora zbiera się do wydania 2 albumu lata świetlne,tak jakby ten pierwszy zapisał się w historii jako epickie niewiadomo-co i nie musiała już nic robić,żeby ludzie pamiętali ją jako piosenkarkę. Chyba nie chce być znana jako ta od jurorowania w talent show a jako ta od śpiewania,co?

  3. Wydaje mi się, że Rita jest wszechstronna i chce być znana w każdej dziedzinie, która ją interesuje. Pewien jestem, że i tak wyda płytę na jesieni, a trasę rozpocznie po zakończeniu programu. :)

  4. Kacper musisz zrozumieć, że na wyspach Rita Ora jest mega popularna, więc jej osobę można zrozumieć w takiego typu programach, gorzej to wygląda, że wychodzi z jednego programu do drugiego, według mnie to trochę tak jakby „przechodzę do nich, bo tam dają więcej hajsu”

  5. Kacper musisz zrozumieć, że na wyspach Rita Ora jest mega popularna, więc jej osobę można zrozumieć w takiego typu programach, gorzej to wygląda, że wychodzi z jednego programu do drugiego, według mnie to trochę tak jakby „przechodzę do nich, bo tam dają więcej hajsu”

  6. Ale ja ani wyboru Cowella ani popularności Rity nie kwestionuję,a właśnie jej wybór. Z jej strony to jest bardzo złe posunięcie. Spójrzmy na to inaczej – jestem olbrzymim fanem Natalii Kills i jako fan byłem bardzo szczęśliwy,że będę mógł częściej widzieć jej osobę swego czasu,ale patrząc racjonalnie na tym etapie kariery na którym była od początku byłem w stanie zauważyć,że to jest po prostu zła decyzja,za wczesna.

  7. Ale ja ani wyboru Cowella ani popularności Rity nie kwestionuję,a właśnie jej wybór. Z jej strony to jest bardzo złe posunięcie. Spójrzmy na to inaczej – jestem olbrzymim fanem Natalii Kills i jako fan byłem bardzo szczęśliwy,że będę mógł częściej widzieć jej osobę swego czasu,ale patrząc racjonalnie na tym etapie kariery na którym była od początku byłem w stanie zauważyć,że to jest po prostu zła decyzja,za wczesna.

  8. Cóż to bardzo subiektywne. Bawiąc się w porównania : wartościowego Rita nic nie stworzyła – ma styl,fajną barwę głosu i kilka tanecznych,popowych piosenek na koncie,nic jej nie ujmuję,sam ją lubię i kilka jej singli,aczkolwiek Kills z dużo mniejszą rzeszą fanów to również popowe anthemy,ale oprócz tego pięknie napisane i głębokie kawałki takie jak „Saturday Night” , „Marlboro Lights”, czy „Devils Don’t Fly”,które poruszają poważniejsze tematy niż piosenki Ory. Nie rozumiem takiego podejścia,jeśli serio porównywać twórczość,a nie popularność,to Kills o wiele bardziej ma się czym pochwalić,a że obie są na scenie ledwie parę lat i obie już zgodziły się na jurorowanie w talent show stąd porównanie.

  9. Cóż to bardzo subiektywne. Bawiąc się w porównania : wartościowego Rita nic nie stworzyła – ma styl,fajną barwę głosu i kilka tanecznych,popowych piosenek na koncie,nic jej nie ujmuję,sam ją lubię i kilka jej singli,aczkolwiek Kills z dużo mniejszą rzeszą fanów to również popowe anthemy,ale oprócz tego pięknie napisane i głębokie kawałki takie jak „Saturday Night” , „Marlboro Lights”, czy „Devils Don’t Fly”,które poruszają poważniejsze tematy niż piosenki Ory. Nie rozumiem takiego podejścia,jeśli serio porównywać twórczość,a nie popularność,to Kills o wiele bardziej ma się czym pochwalić,a że obie są na scenie ledwie parę lat i obie już zgodziły się na jurorowanie w talent show stąd porównanie.

  10. Weźcie też pod uwagę, że ona jest tylko człowiekiem, jak ktoś Wam proponuje 7,5 mln złotych za posiedzenie na stołku przez 8 czy 9 kolejnych sobót to tylko głupi nie weźmie.

  11. Weźcie też pod uwagę, że ona jest tylko człowiekiem, jak ktoś Wam proponuje 7,5 mln złotych za posiedzenie na stołku przez 8 czy 9 kolejnych sobót to tylko głupi nie weźmie.

  12. @AAM Staram się wyobrazić,co bym zrobił w takiej sytuacji na jej miejscu i rzeczywiście fakt jest faktem – dylemat. U nas co prawda stawki o wiele mniejsze,ale taka Margaret np. mogła odmówić,to się ceni.

  13. @AAM Staram się wyobrazić,co bym zrobił w takiej sytuacji na jej miejscu i rzeczywiście fakt jest faktem – dylemat. U nas co prawda stawki o wiele mniejsze,ale taka Margaret np. mogła odmówić,to się ceni.

 6. Witam. Chciałam wspomnieć o błędach merytorycznych w tekście, ponieważ dotyczą postaci, którą sobie bardzo cenię – Nick Grimshaw to prezenter radiowy i telewizyjny oraz DJ. Nie jest ani aktorem, ani tym bardziej wokalistą. I, jak słusznie stwierdził Łukasz Hartka, Dermot O’Leary to mężczyzna.
  Proponuję wprowadzić poprawki. Pozdrawiam

 7. Już te wszystkie programy typu talent show chyba pomału odchodzą w kąt… Nudzą się nimi i jurorzy i widzowie ;-) Ciągle tylko zmiany w składach jurorskich, najpierw odchodzą potem wracają, do tego programy wyłaniają tylko „gwiazdki” jednego czy dwóch sezonów, uda komuś się nagrać jeden przebojów i tak go ciągle klepie gdzie się tylko da, a prawdziwych „gwiazd”, które swoim talentem, piosenkami, głosem raczyły by nas latami jest bardzo mało. Na pierwszym miejscu jest wypromowanie jurorów i zarobić jak najwięcej na reklamach, dopiero potem są uczestnicy występujący w programie. Smutne, ale prawdziwe ;-) Ale cieszę się z ponownego udziału Cheryl Fernandez-Versini. Dziewczyna może nie jest z tych najbardziej uzdolnionych wokalnie artystek, ale ma fajny głos, do tego kilka hitów na koncie, parę lat na scenie i do tego cudnie wygląda :)

 8. Dobrze, że Simon zostaje! Uwielbiam jego cięty język. Cheryl też nigdy mi nie przepadała, a Mel B.. Ginęła mi w tej czwórce. Lubiłam za to Louisa, ale już od jakiegoś czasu wspominał, że odchodzi, więc nie jest to dla mnie duże zaskoczenie. Cieszę się, że na fotelu zasiądzie Nick. Uwielbiam jego audycje radiowe i uważam go za naprawdę jednego z niewielu, którzy są tak pozytywnie świrnięci. Czuję, że może ciekawie namieszać :) Fajnie też, że Ricie spodobało się jurorowanie :) Idealnie mi pasuje jej osoba do tego zadania. Mam tylko nadzieje, że to nie spowolni mocno jej pracy nad płytą :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.