Dział News Znamy nominacje Yach Film Festiwalu 2016!

Znamy nominacje Yach Film Festiwalu 2016!

W tym roku odbędzie się już 25. edycja Festiwalu Polskich Wideoklipów. Sprawdźmy więc, kto ma szansę na te wyróżnienia.

10 grudnia to wyjątkowy dzień dla twórców wideoklipów z całej Polski, bowiem właśnie wtedy okaże, się kto w tym roku zgarnął nagrody za swoją twórczość. Organizatorzy Yach Film Festiwal zwrócili uwagę na to, jak wiele osób jest odpowiedzialnych za teledyski i wyróżnili kilka kategorii. 6 grudnia poznaliśmy nominacje w kategoriach takich jak scenariusz, montaż, zdjęcia czy innowacja. Poniżej pełna lista nominowanych.

SCENARIUSZ

  • Maciej Gryzełko, Kasia Goczoł, Mateusz Rychłowski, Monika Jangrot (Tu Do – Asi Mina/Biało)
  • Sebastian Pańczyk (Dawid Podsiadło – Pastempomat)
  • Piotr Smoleński, Konrad Werkowicz (Decadent Fun Club – Serendipity)
  • Iwona Bielecka (Sorry Boys – Wracam)
  • Jeffrey Addiss, Will Matthews, Mitja Okorn, Jan Belcl (BeMy – Oxygen)

ZDJĘCIA

  • Marcin Morawicki (Klaudia Szafrańska/Enzu – Ulotne)
  • Anna Kaleta-Kunert (Masayoshi Fujita & Jan Jelinek – Cin)
  • Tadeusz Kieniewicz (Soniamiki – BWA)
  • Mateusz Wołoczko (Duit – All The People)
  • Patryk Kin (Rysy – Father)

INNOWACJA

  • Filip Załuska (V/O – ID)
  • Anna Maliszewska (Maria Peszek – Ej Maria)
  • Martyna Iwańska (Rysy – Father)
  • Dagmara Pochyła, Mateusz Samolong (Ma – Ancestors)
  • Adam Andrzejewski (Igorilla – Wysokie Napięcie)

MONTAŻ

  • Mateusz Zawieja (Marcelina – Czarna Wołga)
  • Marta Kacprzak (Organek – Mississippi w ogniu)
  • Katarzyna Sawicka (Bokka – Answer Me)
  • Mateusz Rybka (Bisz/Radex – Potlacz)
  • Grzegorz Sadowski (Swiernalis – Dzikie Palmy)

PLASTYCZNA ARANŻACJA PRZESTRZENI

  • Anna Szczęsny (Brodka – Up In The Hill)
  • Milena Kubiak, Wojciech Przylipiak (Super Girl & Romantic Boys – Cienie)
  • Szkoła Wideoklipu Plaster (Bovska – Klik)
  • Magdalena Mojsiejuk (Tymon & The Transistors ft. Kasia Nosowska)
  • Daniel Jaroszek (The Dumplings – Kocham Być z Tobą)

KREACJA AKTORSKA

  • Anja Rubik (Mary Komasa – Lost Me)
  • Wojciech Mecwaldowski (Dawid Podsiadło – Pastempomat)
  • Bohdan Łazuka (Vienio ft. Siwers – Światełko w tunelu)
  • Agata Cwalina, Przemysław Dembowski (Meccore String Quartet – II. Assez Vif Et Bien Rythme Claude Debussy
  • Eryk Lubos (Maria Peszek – Samotny Tata)

REŻYSERIA

  • Iwona Bielecka (Sorry Boys – Wracam)
  • Jan Komasa (Mary Komasa – Lost Me)
  • Anna Maliszewska (Maria Peszek – Samotny Tata)
  • Piotr Biedroń (Poparzeni Kawą Trzy – Życie zmarnować)
  • Magdalena Załęcka (L.A.S. – Lato)

GRAND PRIX

  • Martyna Iwańska (Rysy – Father)
  • Brodka (Brodka – Up In The Hill)
  • Jan Komasa (Mary Komasa – Lost Me)
  • Tomasz Domański, Mikołaj Olizar-Zakrzewski, Łukasz Partyka (Taco Hemingway – Deszcz na betonie)
  • Sebastian Pańczyk (Dawid Podsiadło – Pastempomat)
  • Maria Strzelecka (Mister D – Żona Piłkarza)

Popularne