Dział News Zjawiskowa Natalia Nykiel w Toruniu. Relacja Łukasza Jaćkiewicza i zdjęcia Doroty Kutnik

Zjawiskowa Natalia Nykiel w Toruniu. Relacja Łukasza Jaćkiewicza i zdjęcia Doroty Kutnik

Ekskluzywna trasa Total Tour na ostatniej prostej. W piątek przedostatni koncert odbył się w Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki w Toruniu. Oto co się tam działo!

Image and video hosting by TinyPic

Na początku było Meet & Greet

Jeszcze przed koncertem na naszej stronie ogłoszony był konkurs na specjalne spotkanie Meet & Greet. Dzięki niemu trzech naszych czytelników – Agnieszka, Daniel i Maciej mogli spotkać się z Natalią przed koncertem na backstage’u, chwilę z nią porozmawiać, zapytać o nurtujące ich rzeczy, zrobić sobie zdjęcia czy zebrać autografy. Zdarzenie o tyle fajne, że Natalia to naprawdę bardzo miła i otwarta osoba i warto było z nią zamienić parę słów. Wszyscy troje dostali także specjalne prezenty z pamiątkami.

Potem wielki prostokąt z wizualizacjami

Koncert rozpoczął się tuż po godzinie 20, choć zwykłym go nazwać nie można. Był to jeden z pięciu spektakli muzyczno – wizualnych, które tworzyły spójny koncept. Wszystko zaczyna się w wielkim prostokącie, który z daleka przypomina szklaną bryłę, by po kilku piosenkach okazało się, że był to specjalny materiał. Natalia stoi na środku tej bryły i po prostu śpiewa. Nie wita się ze słuchaczami, a przed jej oczami wyświetlają się wizualizacje. I to jakie! Jedne z najlepszych jakie widziałem na koncertach, a byłem na ich niezliczonej ilości. Widać, że trasa pod tym względem została przygotowana perfekcyjnie i jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem.

Światła, światła i Natalia

Po kilku piosenkach w „klatce”, kotara opada i Natalia prezentuje prawie cały materiał z nowej płyty Discordia, która zbiera same pozytywne oceny zarówno jej fanów jak i krytyków. Wizualizacje zostają zmienione na bardzo bogatą grę świateł, porównywalną do tej którą widziałem na jednym z koncertów z ostatniej trasy Natalii Kukulskiej. Światła takie nie tylko budują pewną atmosferę koncertu ale tworzą wspomniany przeze mnie koncept budowany aż do końca. Warto tutaj wspomnieć, że był to jedyny siedzący w całości koncert Nykiel, co wydaje mi się trochę dziwne. Sama Natalia zachęcała do wstania i bawienia się, co na szczęście uczyniło wielu z nas.

Discordia, ale nie tylko

Trasa Total Tour poświęcona jest głównie najnowszemu wydawnictwu Discordia, dzięki czemu na scenie usłyszeliśmy Falę, Kokosanki, Total błękit, Spokój czy Give Me So More. Natalia nie zapomniała jednak również o utworach z poprzedniego wydawnictwa z Pół dziewczyną, Dużym chłopcem i Ekranami na czele. Wszystko było jednak było odpowiednio zaaranżowane i pasowało do klimatu koncertu. Pewnie to zasługa elektro-popowych brzmień, które Natalia prezentuje, ale również charyzmy jaką prezentuje na scenie. Choć pewne rzeczy są ustalone z góry, to wciąż pozostaje naturalna i chętnie podtrzymuje kontakt z publicznością, którą kocha.

Będzie jeszcze Poznań i ja tam będę

Wszystko co dobre jednak szybko się kończy i ponad godzinny koncert Natalii też się zakończył. To, co trzeba jeszcze raz podkreślić to naprawdę świetne dopasowanie wizualizacji, gry świateł, laserów. Na środku stoi jednak ona, królowa, która przygotowała ze swoim sztabem świetną trasę koncertową. Przed nami pozostał już tylko koncert w Poznaniu w styczniu, na który również rozdamy Wam zaproszenia na spotkanie mM&G. My będziemy, a Wy?

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Najpopularniejsze (48h)