Za nami 2. dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017

0

Jak Sopot to emocje, przeboje i jubileusze. Co wydarzyło się drugiego dnia? 27 maja w Operze Leśnej królowały same hity: poznaliśmy Radiowy Przebój Roku, a na swój wyjątkowy jubileusz „Od 10 lat nie jest CICHO” zaprosiła Ewa Farna.

To było iście oscarowe wejście! Kabaret Skeczów Męczących w roztańczonym rytmie przemaszerował między rzędami ławek Opery Leśnej, parodiując ostatnie otwarcie filmowej gali. – Jaki kraj, taki Justin Timberlake – skomentowali. Grunt, to dobra zabawa. No to zaczynamy!

Radiowy Przebój Roku

Na dobry początek Enej z utworem „Może będzie lepiej”, który w 2016 roku pojawił się na radiowych falach 2800 razy. Nic w tym dziwnego, bo piosenki grupy można obstawiać w ciemno. Każda ląduje w czołówce corocznych rankingów radiowych. Tak jak kiedyś „Radio Hello”, jeden z ich pierwszych hitów, który również przypomnieli w Sopocie. Skoro jesteśmy w temacie radia…

Ten list dotarł do całej rzeszy adresatów, a nadał go Kamil Bednarek. Utwór „List” pojawił się w ubiegłym roku w radiu ponad 4,5 tysiąca razy. Piosenka była numer 1 na najważniejszych listach przebojów, m.in. Popliście RMF FM i w radiu Eska. W Operze Leśnej artysta zaprezentował go z dedykacją dla mam, które obchodziły swoje święto dzień wcześniej. A do „Listu” dołożył jeszcze „Talizman”.

Okazało się, że Grzegorz Hyży przedzierał się „Pod wiatr” 6300 razy w radiowym eterze w ubiegłym roku. Z sukcesem! Ten singiel to podwójna platyna i numer 1 na wielu listach przebojów, a w internecie ma 18 milionów odsłon! Drugi utwór wokalisty tego wieczoru pt. „O Pani!” poprzedziło zaproszenie do wspólnej zabawy. – Kto zna, niech śpiewa razem z nami – zachęcał jubilat, który 27 maja skończył 30 lat. Wszystkiego najlepszego!

„Lustra” Natalii Szroeder pojawiły się w radiu prawie 5,5 tysiąca razy. Singiel pokrył się podwójną platyną, a w internecie ma 10 milionów odsłon. Piosenka wspięła się na szczyty list przebojów w największych rozgłośniach komercyjnych, a także w tych o mniejszym zasięgu. Nie mogło jej zabraknąć. Triumfatorka „Tańca z Gwiazdami” podziękowała wszystkim za głosy oddane w programie, a na drugi utwór „Zamienię Cię” zaprosiła Jana Klimenta. Czeski tancerz, partner w show Polsatu, najpierw zatańczył na scenie z żoną, a potem z Natalią. – Trochę mi tańca brakuje… – przyznała wokalistka.

Dzięki takim przebojom jak „Pokaż na co cię stać” oraz „A gdy jest już ciemno” zespół Feel z dnia na dzień stał się najpopularniejszą grupą w Polsce zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. I to właśnie te dwa hity poderwały do zabawy publiczność w Operze Leśnej po odebraniu kryształowego „Serca do muzyki” od Telewizji POLSAT za 10 lat na scenie. – Dziękujemy telewizji, rozgłośniom radiowym, a ja osobiście dziękuję chłopakom z zespołu. Fajna chwila – powiedział Piotr Kupicha. Wcześniej Feel, w ramach koncertu „Radiowy Przebój Roku”, zaśpiewał „Swoje szczęście znam”. To dzięki tej piosence zespół wrócił na szczyty list przebojów i zdobył złotą płytę. W 2016 roku utwór zagrano w radiu blisko 3,5 tysiąca razy.

Parada przebojów nie miała końca. Beata Kozidrak najpierw zaprezentowała „Upiłam się Tobą”, a potem zasugerowała: – Nie przenoście nam Sopotu do Krakowa – powiedziała. Potem dominowały dwa kolory. Utwór „Niebiesko-zielone” zakończył występ legendarnej wokalistki zespołu Bajm, bez której trudno wyobrazić sobie prestiżowy festiwal.

Rok temu w Operze Leśnej padła deklaracja, że piosenka „Cool Me Down” Margaret ponownie znajdzie się na koncercie „Radiowy Przebój Roku”. Wszystko się potwierdziło. Prawie 7,5 tysiąca odtworzeń w Polsce i tysiące za granicą. To jedyny utwór polskiego artysty, który był notowany również w USA, Rosji, Rumunii i Niemczech. W kraju zdobył podwójną platynę, a w Szwecji złotą płytę. Numer 1 na listach ogólnopolskich i lokalnych.

Utwór „Prosta sprawa” szybko zdobył tytuł platynowego singla, a teledysk z 16 milionami odtworzeń należy do najpopularniejszych w polskim internecie. Ewelina Lisowska ma powody do radości. 4805 – dokładnie tyle razy zagrano w radiu tę piosenkę w 2016 roku.

Singiel „Fearless” był w 2016 roku numerem 1 na listach przebojów i szybko pokrył się platyną, a w internecie piosenkę odtworzono 14 milionów razy! Gromee, który jest autorem tego utworu, regularnie nagrywa hity. Ten puszczono w radiu już prawie 5,5 tysiąca razy. Z takim wynikiem obecność w sopockim koncercie była obowiązkowa.

To samo można powiedzieć o hicie „Ty i ja”, którym Monika Lewczuk podbiła serca publiczności. Podwójna platyna, 24 miliony odsłon w internecie oraz ponad 6,5 tysiąca odtworzeń w radiu w 2016 roku. To się nazywa debiut! Piosenka była także numerem 1 na Popliście RMF FM i w radiu Eska.

To nie błąd! „Error” Natalii Nykiel ma już teraz 38 milionów odsłon, a do tego to numer 4 wśród najchętniej oglądanych polskich teledysków 2016 roku. Piosenkę odtworzono w radiu prawie 6300 razy. Kolorowa wokalistka otrzymała od sopockiej publiczności gromkie brawa.

Niemal 4300 odtworzeń w radiu! Ale to nie wszystko. „Piątek” Lanberry to jedyna piosenka w czołówce rankingu, która grana jest w radiu także w wersji angielskiej jako „Only Human”. Teledysk odtworzono na YouTube już ponad 7 milionów razy.

Emocje rosły z minuty na minutę, a topową trójkę piosenek rywalizujących o „Radiowy Przebój Roku” ogłoszono w odwróconej kolejności. Najpierw, na trzecim miejscu, „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak. Utwór bił rekordy w radiu, gdzie zagrano go ponad 10 tysięcy razy i ma aż 74 miliony odtworzeń na YouTube. To oznacza, że statystyczny Polak obejrzał teledysk do utworu dwukrotnie.

Drugie miejsce? C-BooL, czyli artysta związany ze sceną klubową, którego „Never Go Away” zagrano w radiu 8300 razy. To poczwórny platynowy singiel z wynikiem ponad 80 tysięcy sprzedanych kopii. Oprócz tego w RMF FM była to najczęściej odtwarzana piosenka 2016 roku, a w internecie teledysk ma już prawie 34 miliony odsłon.

– Bardzo mi miło. Dla mnie fantastyczna sytuacja, że piszę sobie utwór, a on potem jest „Radiowym Przebojem Roku”. Czy może być coś piękniejszego? Dziękuję i bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że jakieś dwanaście razy spotkamy się w podobnej sytuacji i że jeszcze uda mi się podbić wasze serce – powiedział Dawid Podsiadło, autor „W dobrą stronę”, który nie mógł osobiście odebrać nagrody, ale przygotował nagranie z podziękowaniami dla fanów i publiczności w Sopocie.

Ewa Farna „Od 10 lat nie jest CICHO”

Z cudownego dziecka na naszych oczach wyrosła na fantastyczną kobietę. Śpiewa w dwóch językach i w dwóch krajach jest gwiazdą. Od 10 lat nie jest „Cicho” – w Polsce. Ani „Ticho” – w Czechach. Zbuntowana i rockowa, bywa także refleksyjna i liryczna. Fani pokochali ją za niezwykłą energię, szczerość i wyjątkowy talent! – Zagram najważniejsze piosenki mojej kariery, single, dzięki którym mogę robić to co kocham – powiedziała przed koncertem. – W moim przypadku przede wszystkim chodzi o muzę, więc na niej się skupimy. Chcemy po prostu dać dobry koncert, muzyczną ucztę – dodała.

Jak wyglądała setlista? Na otwarcie „Ulubiona rzecz”, potem „Bez łez”, „Wszystko albo nic” z towarzyszeniem pianina oraz smyczków, następnie „EWAkuacja”, „Bumerang”, „Znak” i „Na ostrzu”. Przed wielkim finałem obowiązkowy zestaw wyróżnień. Statuetka od słuchaczy RMF FM, kryształowe „Serce do muzyki” od Telewizji POLSAT, a na koniec wielki hit „Cicho”, który zamknął podsumowanie jej pierwszej dekady. Ewie Farnej życzymy jeszcze wielu takich jubileuszowych koncertów i spełnienia muzycznych marzeń!

Drugi dzień poprowadzili: Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Maciej Rock, Maciej Dowbor, Darek Maciborek z RMF FM oraz Kabaret Skeczów Męczących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.