Analizy, rocznice, urodzinyDział NewsDział PublicystykaProgramy muzyczne w TVX Factor UK

X Factor Week: Uczestnicy, którzy zyskali najwięcej – Olly MursNa All About Music trwa tydzień z X Factorami. Mogliście przeczytać już artykuły podsumowujące kariery m.in. One Direction, Leony Lewis czy Alexandry Burke. Przyszedł czas na jednego z uczestników szóstej edycji programu – Olly’ego Mursa.

Olly Murs z łatwością przeszedł przez etapy X Factora. Jego wykonanie utworu Superstition Steviego Wondera zostało podsumowane przez Simona Cowella jako the easiest yes I’ve ever given. Wokalista nie wygrał jednak szóstej edycji programu. Ostatecznie zajął miejsce drugie, przegrywając z Joem McElderrym. Dziś jednak to Murs jest od zwycięzcy znacznie bardziej popularny.

Olly Murs, 2010

26. listopada wokalista wydał swój debiutancki album zatytułowany po prostu Olly Murs. Krążek dotarł do drugiego miejsca listy najchętniej kupowanych krążków w Wielkiej Brytanii. Tam też zdobył status podwójnej platyny. Z płyty wydano cztery single. Pierwszy z nich – Please Don’t Let Me Go – był na Wyspach bardzo popularny. Nie najgorzej poradził sobie również utwór Thinking of Me. Natomiast dwa kolejne single – Busy oraz Heart on My Sleeve – nie zdobyły właściwie żadnej popularności. By promować album Olly zagrał również serię koncertów.

In Case You Didn’t Know, 2011

O ile płyta Olly Murs popularność zdobyła jedynie w Wielkiej Brytanii, o tyle drugi album wokalisty dobrze poradził sobie również w innych europejskich krajach, Do dziś sprzedano ponad milion egzemplarzy In Case You Didn’t Know. Lepszy wynik spowodowany był przede wszystkim popularnością dwóch pierwszych singli promujących wydawnictwo. Choć w Stanach Zjednoczonych utwór Heart Skips a Beat dotarł jedynie do 96. miejsca Billboard Hot 100, to w krajach europejskich singiel przez długi czas zajmował czołowe pozycje list przebojów. Całkiem nieźle poradził sobie również drugi singiel promujący wydawnictwo – Dance with Me Tonight. Popularności Dance with Me Tonight oraz Heart Skips a Beat nie powtórzył trzeci singiel z krążka – Oh My Goodness.

Right Place Right Time, 2012

Rok po wydaniu In Case You Didn’t Know światło dzienne ujrzała kolejna płyta Olly’ego – Right Place Right Time. Krążek już osiągnął większy sukces niż debiut wokalisty. W Wielkiej Brytanii sprzedało się już ponad 600,000 egzemplarzy Right Place Right Time. Spory sukces osiągnął pierwszy singiel z longplaya – nagrane razem z Flo Ridą Troublemaker. Na Wyspach kawałek doszedł do miejsca 1., natomiast w USA zdobył 34. pozycję. Drugi singiel – Army of Two – dopiero debiutuje na listach przebojów. By promować album Olly wyruszył w trasę koncertową Right Place Right Time Tour. Oprócz piosenek z najnowszego studyjnego albumu piosenkarz wykonuje na niej takie utwory jak: Should I Stay or Should I Go? czy Hey You Beautiful.

Tags
Show More


Filip Wiącek

Zwyczajny, 15-letni nastolatek zafascynowany muzyką każdego rodzaju: od popu, przez soul, aż do muzyki metalowej. Nie toleruje jedynie hip hopu oraz disco polo. Oprócz muzyką interesuje się także filmami.

Related Articles

One Comment

  1. Lubię Ollyego szkoda tylko, że nowa płyta ne jest tak przebojowa jak poprzednia, fakt może mniej komercyjna ale przeboju póki co dla mnie nie zrodzila żadnego i już chyba nie zrodzi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.