Analizy, rocznice, urodzinyDział NewsDział PublicystykaProgramy muzyczne w TVX Factor UK

X Factor Week: Uczestnicy, którzy zyskali najwięcej – JLSNa All About Music trwa tydzień z X Factorami. Mogliście przeczytać już artykuły podsumowujące kariery m.in. One Direction, Leony Lewis czy Olly’ego Mursa. Choć piątą edycję programu wygrała Alexandra Burke, to i JLS zostali przez jurorów zauważeni i odpowiednio docenieni.

Grupa powstała już w 2006 roku. Wtedy działali jako UFO. Po przystąpieniu do X Factor musieli jednak nazwę zmienić (ta była już w użyciu). Zdecydowali się na JLS właśnie. Skrót ten oznacza: Jack the Lad Swing. W finale zespół musiał obejść się ze smakiem – zajęli 2. miejsce, przegrywając z Alexandrą Burke. Jednak i JLS nie mają na co narzekać. Ich kariera całkiem nieźle się potoczyła.

JLS, 2009

Debiutancki album chłopaków (zatytułowany po prostu JLS) ukazał się w listopadzie 2009 roku. Choć zdania krytyków na jego temat były podzielone, to krążek sprzedawał się całkiem nieźle. W Wielkiej Brytanii sprzedano ponad 1,400,000 egzemplarzy płyty. Pierwszy singiel z longplaya – Beat Again – zdobył szczyt zestawienia UK Singles Chart. Jeszcze większy sukces osiągnął utwór Everybody in Love (4. miejsce na European Hot 100). Ostatni singiel, One Shot, nie zdobył większej popularności. By promować płytę JLS wyruszyli w dwie trasy koncertowe: Only Tonight Theatre Tour oraz Summer Tour 2010.

Outta This World, 2010

Rok po wydaniu debiutanckiego krążka światło dzienne ujrzał kolejny album grupy – Outta This World. Sprzedał się słabiej niż JLS. Na Wyspach sprzedało się łącznie 600,000 kopii tejże płyty. Płytę promowały trzy single: The Club Is Alive, Love You More oraz Eyes Wide Shut (feat. Tinie Tempah). Dwa pierwsze zdobyły szczyt listy UK Singles Chart. Grupa wyruszyła w trasę Outta This World Arena Tour, a później Summer Tour 2011, by promować album Outta This World.

Jukebox, 2011

W listopadzie 2011 roku odbyła się premiera trzeciej studyjnej płyty JLS – Jukebox. Album, choć doszedł do 2. miejsca listy hitów w Wielkiej Brytanii, rozszedł się tam tylko w 300,000 egzemplarzy. Płyta promowana była trzema singlami. Pierwszym z nich została piosenka She Makes Me Wanna (ft. Dev), która zadebiutowała na samym szczycie UK Singles Chart. Drugi singiel to utwór Take a Chance on Me (2. w UK). Ostatni to Do You Feel What I Feel (16. w UK). W celu promowania płyty zespół odbył trasę The 4th Dimensions Tour.

Evolution, 2012

Jak na razie ostatnia studyjna płyta JLS to Evolution z listopada 2012. Krążek doszedł do 3. miejsca w Wielkiej Brytanii i sprzedał się gorzej niż poprzednie albumy zespołu. Płytę promują jak na razie dwa single. Pierwszy z nich to Hottest Girl in the World (6. w UK), drugi – Hold Me Down (112. w UK).

Na grudzień 2013 planowana jest trasa The Evolution Tour. W tym roku ukaże się najprawdopodobniej piąty studyjny krążek JLS.

 

 

Tags
Show More


Filip Wiącek

Zwyczajny, 15-letni nastolatek zafascynowany muzyką każdego rodzaju: od popu, przez soul, aż do muzyki metalowej. Nie toleruje jedynie hip hopu oraz disco polo. Oprócz muzyką interesuje się także filmami.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.