Analizy, rocznice, urodzinyDział NewsDział PublicystykaProgramy muzyczne w TVX Factor UK

X Factor Week: Uczestnicy, którzy zyskali najwięcej – Cher LloydPo Leonie Lewis, Alexandrze Burke, Ewelinie Lisowskiej, One Direction, Rebecce Ferguson i Olly’m Mursie przyszedł czas na dwie ostatnie gwiazdy, którym program X Factor dał najwięcej. Na sam początek Cher Lloyd, a później zespół JLS.

Cher Lloyd ma dopiero 20 lat, a na koncie sukcesy nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii, ale i USA. Wokalistka zajęła czwarte miejsce w siódmej edycji X-Factor. Przegrała tylko z zespołem One Direction, wokalistą Mattem Cardle’m oraz Rebeccą Ferguson. Mimo przegranej podpisała kontrakt z wytwórnią Syco i już 7. listopada 2011 miała miejsce premiera jej debiutanckiej płyty Sticks + Stones. Krążek doszedł do 4. miejsca na brytyjskiej liście przebojów. Sprzedał się w ojczyźnie Cher w ponad 200,000 kopii. Rok później dobyła się premiera Sticks + Stones w USA. Album zadebiutował na 9. miejscu listy Billboard 200 (32,000 egzemplarzy sprzedanych w pierwszym tygodniu). Do dzisiaj w USA zakupiło go ponad 140,000 słuchaczy.

Płyta promowana była czterema singlami. Pierwszym z nich została piosenka Swagger Jagger, która stała się hitem w UK. Wysoko uplasowała się również na japońskiej liście przebojów (5. miejsce). Drugi singiel nosi tytuł With UR Love. Doszedł do 32. miejsca na Billboard Hot 100. W Australii zajął natomiast 43. pozycję. Ostatnie dwa single to Want U Back (3. w Nowej Zelandii, 12. w USA, 25. w UK) oraz Oath, wydany specjalnie na amerykański rynek. Piosenka dużego sukcesu nie odniosła, bo doszła jedynie do 73. miejsca Billboard Hot 100.

W 2012 roku Cher odbyła trasę Sticks and Stones Tour po Wielkiej Brytanii (14 koncertów) oraz dała w jej ramach występ w Nowym Jorku. Pod koniec 2012 roku Lloyd supportowała zespół Hot Chelle Rae w podczas ich trasy w Australii.

Na 2013 Cher planuje premierę swojej drugiej studyjnej płyty. Wokalistka mówi, że krążek ma być bardziej osobisty od debiutanckiego. Nad nowymi nagraniami pracuje podobno z producentem Maxem Martinem.

Tags
Show More


Zuzanna Janicka

Wielka pasjonatka muzyki, potrafiąca odnaleźć coś ciekawego w każdym gatunku. Autorka strony The-Rockferry, na której oprócz recenzji płyt znaleźć można całą masę innych muzycznych artykułów. Nałogowa uczestniczka koncertów. Wielka fanka Christiny Aguilery, Amy Winehouse, Kate Bush, Finka, Leonarda Cohena i zespołu The National.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.