Dział NewsProgramy muzyczne w TVX Factor USA

Diva Week i podwójna eliminacja w X Factor USAW środę w drugiej edycji programu X Factor USA uczestnicy śpiewali utwory największych div świata. Natomiast w czwartek miała miejsce podwójna eliminacja. Gościem była Taylor Swift.

Wśród div, których utwory śpiewali artyści znalazły się m.in. Celine Dion, Tina Turner, Beyonce czy oczywiście Mariah Carey. Pełna lista utworów, które wykonali uczestnicy przedstawia się następująco:

 1. Jennel GarciaProud Mary (Tina Turner)
 2. Tate StevensFrom This Moment On (Shania Twain)
 3. Diamond WhiteHalo (Beyonce)
 4. Beatrice MillerTime After Time (Cyndi Lauper)
 5. LYRIC 145We Will Rock You / E.T. (Freddie Mercury / Katy Perry)
 6. Arin RayCrazy for You (Madonna)
 7. Paige ThomasLast Dance (Donna Summer)
 8. Fifth HarmonyHero (Mariah Carey)
 9. Carly Rose SonenclarMy Heart Will Go On (Céline Dion)
 10. Vino AlanLet’s Stay Together (Tina Turner)
 11. Emblem3No One (Alicia Keys)
 12. CeCe FreyAll By Myself (Céline Dion)

Opinie były podzielone, szczególnie źle sobie radzi Demi Lovato. Uważam, że mając najbardziej ciekawych uczestników jest beznadziejną mentorką. Nie potrafi prawidłowo dobierać im utworów, nie słucha ich i zmienia ich w nie wiadomo kogo. Niestety, ale jest za młoda na być mentorem kogokolwiek. Natomiast świetnie radzi sobie Britney Spears – jako mentorka. Podczas programów na żywo jest trochę zestresowana, a jej wypowiedzi są jakby wcześniej wykreowane w jej głowie. Tzn – Brit ogląda czyjś występ, układa sobie w głowie „teraz powiem to, to i to” i to własnie mówi, nic ponadto, nic mniej. Szczególnie to widać, gdy prowadząca zada jej jakieś dodatkowe pytanie, a Brit szybko musi wymyślić odpowiedź. Ale i tak jest urocza i sprawdza się w swojej roli.

Wracając do tegotygodniowych odcinków. W czwartek miejsce miała podwójna eliminacja. Jeden z uczestników opuścił program od razu, inna dwójka musiała walczyć w sing-off, a jurorzy zdecydowali, kto przejdzie dalej.

 Jako pierwsi program opuścili LYRIC 145. Natomiast w Bottom 2 znaleźli się Paige Thomas i Jennel Garcia – obie dziewczyny z drużyny Demi Lovato – czyli tak jak napisałem, wybory Demi są koszmarne, przez co jej uczestnicy pokutują.

Jennel zaśpiewała The Reason zespołu Hoobastank, natomiast Paige postawiła na swoją wersję Paradise Coldplay. 

L.A. Reid zagłosował na to, aby Jennel odpadła. Britney Spears również na Jennel. Potem zagłosować miał Simon, jednak powiedział, że nie zagłosuje i chce poznać kogo do domu wyśle Demi. Demi zagłosowała na Paige. Decydujący głos miał Simon, który zagłosował na Jennel. Zatem trzy do jednego, Jennel Garcia pożegnała się z programem. Co lepsze, ciekawo jak teraz będzie się układać współpraca Demi z Paige – Paige, na którą Demi zagłosowała, aby odpadła.[/su_column]

W ostatnich minutach programu poznaliśmy dokładny ranking tego, jak głosowali Amerykanie.

 1. Tate Stevens (to samo)
 2. Carly Rose Sonenclar (to samo)
 3. Vino Alan (to samo)
 4. Emblem3 (w górę o 2 oczka)
 5. Cece Frey (w górę o 7 oczek)
 6. Fifth Harmony (w dól o jedno oczko)
 7. Diamond White (w dół o 3 oczka)
 8. Beatrice Miller (w górę o 2 oczka)
 9. Arin Ray (w górę o 2 oczka)
 10. Paige Thomas (w dół o 4 oczka)
Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.