Dział PublicystykaWywiady

The Voice of Poland 4 – poznaj uczestników. Wywiad z Kamilem BijośKolejnym uczestnikiem, który nico nam o sobie opowiedział jest Kamil Bijoś. Przeczytajcie wywiad z Kamilem i poznajcie go trochę bliżej.

Wywiad

Marta Mrowiec: Kim jest Kamil Bijoś?

Kamil Bijoś: Stara się być dobrym człowiekiem… To jest najważniejsze ;)

Marta Mrowiec: Kiedy byłem małym chłopcem marzyłem o…

Kamil Bijoś: Marzyłem o locie w kosmos. Mówiłem sobie, że będę „kosmonautą” ;) No cóż… Chyba nie wyszło ;) Na razie wędruję sobie po przestrzeni muzycznej, a nie kosmicznej… (czasami mają ze sobą trochę wspólnego ;))

Marta Mrowiec: Gdyby nie muzyka to…

Kamil Bijoś:Tak jak można było usłyszeć w programie, nie mam planu B. W tej chwili to jest najważniejsze i głęboko wierzę w to, że zawsze będzie ;)

Marta Mrowiec: Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z muzyką?

Kamil Bijoś: Dziwnie ;) Na obozie survivalowym. Pojechałem w wieku ok. 12 czy 13 lat na wakacyjny obóz z kolegami. Jak to zwykle na takich wyjazdach bywa – ognisko, gitara, wszyscy śpiewają, śpiewałem i ja ;) Pani, która się nami opiekowała stwierdziła, że muszę coś zrobić ze swoim głosem. Poprosiła mojego przyjaciela, żeby się mną zaopiekował jak wrócimy do domu. No i się zaopiekował ;) Sam grał na gitarze, stwierdził, że zakłada zespół, szuka wokalu i tak się zaczęło ;)

Marta Mrowiec: Gdybyś miał wymienić 3 swoich idoli muzycznych, kto by to był?

Kamil Bijoś: Uwielbiam męskie wokale. Kurt Elling, Gregory Porter (domyślam się, że większości osób te nazwiska nie mówią zbyt wiele. Tak na marginesie – takim mini sukcesem byłoby dla mnie gdyby ktoś powiedział „Elling… Nooo znam… Bijoś mi go podrzucił” ;)
Ale może nazwisko wokalnego wirtuoza powie troszke więcej – Bobby McFerrin
Dorzucę jeszcze czwartego ;)
Facet który bawi się podobnymi „zabawkami muzycznymi” jak ja – Jarle Bernhoft
Polecam wszystkich ;)

Marta Mrowiec: Jaki jest Twój wymarzony duet? Z kim chciałbyś zaśpiewać?

Kamil Bijoś: Może nie odpowiem dokładnie na to pytanie, bo to nie byłby duet. Razem ze mną śpiewałoby jeszcze 5 osób. Zespół „Pentatonix”. Niesamowici ludzie robiący niesamowite rzeczy ;)
Po za tym oczywiście wymienione wcześniej osoby… Byłoby pięknie ;)

Marta Mrowiec: Jaki gatunek muzyczny jest Ci najbliższy, w jakich klimatach czujesz się najlepiej?

Kamil Bijoś: Soul, Jazz, R&B

Marta Mrowiec: Jesteś członkiem zespołu Trioaleta, macie na swoim koncie jakieś sukcesy?

Kamil Bijoś: Sukcesem jest to, że od ponad 3 lat ze sobą gramy i wciąż dobrze się przy tym bawimy ;)

Marta Mrowiec: Jaką muzykę wykonujecie?

Kamil Bijoś: Głownie przerabiamy znane kawałki na swój sposób i na nasze okrojone instrumentarium. Lekko „ujazzowiamy” utwory… Dużo improwizujemy ;) Chyba zawsze gramy w troszkę inny sposób ;)

Marta Mrowiec: Masz swoje motto życiowe, którym się kierujesz?

Kamil Bijoś: Troszkę przykre ale myślę, że niestety prawdziwe: „umiesz liczyć – licz na siebie”
Jeśli sami się o coś nie postaramy – to nie przyjdzie ;)

Marta Mrowiec: Co lubisz robić w wolnych chwilach, masz jakieś hobby? (poza muzyką oczywiście:))

Kamil Bijoś: Słabo z tymi wolnymi chwilami ostatnio ;)Troszkę to zaniedbałem, ale ogółem rzecz biorąc – sport. Jeżdżę na rolkach, rowerze, gram w tenisa, w piłkę, w zimie narty, snowboard. No i jak większość obijam się czasami przed komputerem ;)

Marta Mrowiec: Dlaczego w ogóle zdecydowałeś się na udział w programie The Voice of Poland?

Kamil Bijoś: Poznałem parę osób, które można było już zobaczyć w tym programie… Wszyscy jednogłośnie mówili o tym, że to wspaniała przygoda, no i mnie przekonali ;)

Marta Mrowiec: Trudniej było wystąpić podczas Przesłuchania w ciemno czy podczas bitwy?

Kamil Bijoś: Oj było różnie… Zdradzę Wam „w tajemnicy” ;), że na przesłuchaniu w ciemno byłem na początku kolejki… ;) Wszedłem na scenę jako pierwszy, w pierwszy dzień nagrań i to dodatkowo mnie męczyło… Że będę takim testerem ;) Na moim występie stwierdzą czy wszystko działa, co z dźwiękiem, co z mikrofonem, co z odsłuchem ;) Dlatego miałem chyba większego „stresa” ;)

Marta Mrowiec: Załóżmy, że wygrasz The Voice of Poland, co zmieni się w Twoim życiu?

Kamil Bijoś: Myślę, że niedużo ;) Trzeba w życiu próbować różnych rzeczy… Ten program to po prostu jakiś tam kolejny przystanek na mojej muzycznej ścieżce… Nieważne czy wygram, czy nie… Nie zatrzymam się na nim tylko pojadę dalej ;)

Tags
Show More


Marta Mrowiec

Gdyby nie muzyka zapewne więcej pisałaby o książkach. Gdyby nie książki pewnie więcej pisałaby o muzyce. Słucha głównie rapu, ale jest też otwarta na to co dziwne, eksperymentalne i odkrywcze. Unika przeciętności i tego co akurat modne, chyba że jest dobre. Często wraca do starszych,polskich kawałków, które mają swój specyficzny klimat.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.