Dział NewsEurowizjaFestiwale, koncerty, wydarzenia

Wyniki oglądalności Eurowizji 2018 w Polsce

Eurowizja 2018 powoli przechodzi do historii. Znamy już wstępne wyniki oglądalności wydarzenia – choć konkursu pozwolił TVP1 na najwyższe udziały w rynku, to jednak brak udziału Polski w finale odcisnął piętno na wynikach oglądalności widowiska.

W ubiegłym tygodniu widzowie Telewizji Polskiej mieli okazję śledzić na antenie trzy eurowizyjne koncerty. Drugi półfinał, z udziałem reprezentantów Polski śledziło około średnio 2,3 milionów widzów, a w kulminacyjnym punkcie koncertu widownia oscylowała w granicach trzech milionów osób. Wynik ten zapewnił TVP1 pozycję lidera w zeszły czwartek z 19,2% udziału – podaje Centrum Informacji TVP.

Brak awansu reprezentantów Polski do finału Eurowizji 2018 odbił się na wynikach widowiska. W zeszłą sobotę transmisję telewizyjnej „Jedynki” z Lizbony oglądało średnio 1,4 mln widzów, z czego 0,61 miliona stanowiły osoby z grupy komercyjnej, czyli przedziału 16-49. W szczytowym momencie finał konkursu zgromadził przez odbiornikami 1,8 milionów widzów.

Co prawda pozwoliło to TVP 1 uzyskać pierwsze miejsce udziałów w rynku, jednak ostatni koncert Eurowizji 2018 był najsłabiej oglądalnym finałem widowiska od 2005 roku. Dla porównania – finał Eurowizji 2017 z udziałem Kasi Moś przyciągnął średnio 2,7 mln widów, natomiast rok wcześniej konkursowe zmagania Michała Szpaka śledziło ponad 4,5 milionów widzów.

Tags
Show More


Arkadiusz Zroślak

Student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Related Articles

6 Comments

  1. wysłalismy słaby utwór to ludzie nie byli zainteresowani, poza tym promocja tamtych utworów za granicą była większa, było większe zainteresowanie oby za rok to się zmieniło

    1. Daniel Kozminski a własnie, że tak! to jest festiwal KAŻDEJ piosenki, w regulaminie nie ma „TYLKO PIOSENKI POPOWE” ludzie tworzą ten festiwal, a jak ludzie, to oni muszą wymagać, a jak nie robią tego, to niestety jest jak jest. Zacznijmy wymagać!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close