Dział News Going. x All About Music - Wiosenne koncerty, na których trzeba być

Going. x All About Music – Wiosenne koncerty, na których trzeba być

Wspólnie z redakcją portalu Going. wybraliśmy dla Was najciekawsze wiosenne koncerty. W zestawieniu znajdziecie dużo przebojowej alternatywy, odrobinę hip-hopu i elektroniki, a także ciekawe zagraniczne akcenty. Nie siedzimy w domach, wychodzimy na miasto!

Mrozu, 15 maja, Palladium

Rok od wydania przełomowej dla Mroza płyty Zew, artysta zagra koncert przypominający ten przebojowy materiał. Album wypełniony melodyjnym soulem, r’n’b i popem, na którym znajdziemy takie hity, jak m.in. Sierść czy Mgła. Ostatnio, muzyk udzielał się również na składance Heartbreaks & Promises od duetu Flirtini, gdzie zaśpiewał w numerze Ikar. Świeże i ciepłe brzmienia wypełnią stołeczne Palladium – musicie tam być!

Bass Astral x Igo, 12 maja, Serce

Ten elektroniczny duet okazał się być jednym z największych objawień tego sezonu. Wokalista Igor Walaszek i producent Kuba Tracz z dużym luzem łączą w swoich utworach przebojowość, taneczność i zmysłowość. Wyprzedana do ostatniego miejsca trasa promująca drugi w karierze krążek Orell, oddane rzesze fanów oraz pewne miejsce na rodzimej alternatywnej scenie. Koncert w krakowskim Sercu będzie doskonałą okazją, żeby muzycy zaprezentowali się przed publicznością z ich rodzinnego miasta. Widzimy się na miejscu!

QueQuality 1mln party, 16 maja, Mińska 65

Ostatnie lata bez dwóch zdań należą do Quebonafide. Solowa kariera, prężnie rozwijająca się wytwórnia oraz najczęściej komentowany projekt 2018 roku, czyli Taconafide. Kolejny przystanek? Impreza z okazji okrągłego miliona subskrybentów kanału QueQuality. Jest co świętować, a i zaproszeni goście z najwyższej półki – Czeluść oraz reprezentacja wytwórni z Quebo na czele. Zapowiada się szaleństwo do białego rana!

Ekonomalia, 23-25 maja, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Maj kojarzy się jednoznacznie z sezonem juwenaliowym. Darmowe koncerty i okazja do sprawdzenia czołówki polskiej alternatywy. Podczas wrocławskich Ekonomaliów będziemy mogli usłyszeć takich artystów jak Quebonafide, Łąki Łan, VNM, Dwa Sławy czy Luxtorpeda. Połączenie nowej szkoły, popularnego rapu, alternatywy i gitarowego brzmienia. Jesteśmy na tak!

Chorzów Vinyl Festival: Krzysztof Zalewski, 12 maja, Sztygarka

Jeden z czołowych reprezentantów polskiej sceny zagra na chorzowskim Vinyl Festival. Krzysztof Zalewski, bo o nim mowa, ma na koncie wydany w 2016 roku bardzo dobry album Złoto. Ostatnimi czasy, muzyk wziął na warsztat prawdziwą legendę – Czesława Niemena – i postarał się o współczesną interpretację jego twórczości. Spodziewajmy się zatem przekrojowego repertuaru i pełnego emocji koncertu!

Soniamiki, 24 maja, Zet Pe Te Kraków

Soniamiki to pseudonim Zosi Mikuckiej, artystki wielu talentów. Ma ona na swoim koncie trzy solowe albumy, z czego ostatni wydany w 2016 roku Federico, był hołdem złożonym Felliniemu, ukochanemu reżyserowi wokalistki. Muzyka Soniamiki to połączenie ekscentrycznego, energicznego elektropopu i ciekawych tekstów. W sam raz na wiosenną pogodę!

Hercules & Love Affair, 2 czerwca, Ulica Elektryków

Otwarcie jednej z naszych ulubionych trójmiejskich miejscówek zbliża się wielkimi krokami. Ulica Elektryków otwiera się w pierwszy weekend czerwca i serwuje nam same dobroci. Koncerty queerowego duetu z RPA Faka, brytyjskiego producenta Romare oraz set rodzimego Eltrona. Wisienką na torcie będzie koncert jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na scenie disco i funk – Hercules & Love Affair. Obecność obowiązkowa!

Rhye, 11 czerwca, Progresja

Niegdyś duet, dzisiaj osobisty projekt duńskiego wokalisty Milosha. Debiutancki album Woman z 2013 roku ma w naszym kraju niezwykle dużo fanów, a wydany w ubiegłym miesiącu krążek Blood zapewne zaraz mu dorówna. Tym większa nasza radość, że artysta wraz z zespołem zagra ekskluzywny koncert w stołecznej Progresji. Przygotujcie się na solidną dawkę wzruszeń i pięknych, melancholijnych utworów.

Redakcja All About Musichttp://allaboutmusic.pl
Redakcja portalu All About Music.

Popularne