Dział News Wiemy, kto otworzy Jarocin Festiwal

Wiemy, kto otworzy Jarocin Festiwal

Organizatorzy Jarocin Festiwalu nie zwalniają tempa i systematycznie ujawniają karty tegorocznej imprezy. Właśnie ogłoszono, kto swoim występem otworzy festiwal, a mianowicie będzie to Jan Garbarek. 12 lipca norweski saksofonista i kompozytor, legendarny muzyk jazzowy zagra niepowtarzalny koncert na jarocińskiej scenie.


Jarociński koncert Jana Garbarka będzie jego muzycznym powrotem w rodzinne strony. Ojciec muzyka, Czesław, pochodził z podjarocińskiego Osieka, skąd w czasie II wojny światowej został wywieziony do Norwegii na przymusowe roboty. Po wojnie urodził się Jan, z którym Czesław kilkukrotnie bywał w Jarocinie. W 1964 r. siedemnastoletni wówczas Jan, swój pierwszy koncert zagrał na weselu swojej kuzynki Jadwigi w rodzinnym domu Garbarków.

Brzmienie Jana Garbarka stało się niewątpliwym znakiem firmowym, które od pewnego czasu przybiera inny wymiar niżto, co jest powszechnie rozumiane jako jazz. Za sprawą niezliczonych nagrań i koncerów, wieloletniej współpracy z Keithem Jarrettem i bezprecedensowej współpracy z Hilliard Ensemble popularność tego wyjątkowego saksofonisty sięga przestrzeni wszystkich gatunków muzycznych.

Janowi Garbarkowi na jarocińskiej scenie będzie towarzyszył niemiecki pianista Rainer Bruninghaus, brazylijski basista Yuri Daniel oraz hinduski mistrz perkusji Trilok Gurtu.

Koncert Jana Garbarka odbędzie się pod patronatem Burmistrza Jarocina w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bilety na koncert do nabycia w serwisie Biletomat. Dla posiadaczy trzydniowego karnetu Jarocin Festiwal, bilet na występ jazzmana dostępny jest w promocyjnej cenie. Szczegóły na stronie imprezy.

Karolina Młynarskahttp://po-sluchaj.blogspot.com/
Studentka filologii polskiej. Miłośniczka literatury, tenisa, grafiki komputerowej, Warszawy i historii XX wieku. Najczęściej słucha polskiej muzyki rockowej, alternatywnej i elektronicznej, choć nie lubi się ograniczać.

Popularne