TVP wybrało naszego reprezentanta na juniorski odpowiednik Eurowizji. Tym razem postanowiono wewnętrznie wybrać uczestniczkę popularnego, dziecięcego talent-show.

Komisja polskiej telewizji publicznej zadecydowała, że Polskę podczas dziecięcej Eurowizji reprezentować będzie Roksana Węgiel, zwyciężczyni pierwszej edycji polskiego The Voice Kids. Młoda wokalistka będzie piątą w historii naszą reprezentantką podczas Junior Eurovision Song Contest, jednak po raz pierwszy nominacja ta odbyła się poza otwartymi preselekcjami. 

Tak Roxie skomentowała informację od reprezentacji Polski na Eurowizji Junior: 

Wygrana w The Voice Kids była dla mnie wielkim wyróżnieniem i spełnieniem marzeń, ale możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji Junior to naprawdę zaszczyt. Warto marzyć i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Dziękuję za zaufanie.

Sama Eurowizja Junior odbędzie się natomiast 25 listopada w stolicy Białorusi. W konkursie weźmie udział 20 państw, w tym powracający do międzynarodowego konkursu dla młodych wokalistów Azerbejdżan, Francja i Izrael. Natomiast dla Walii i Kazachstanu będzie to debiutancka edycja dziecięcej Eurowizji.

Polska w Eurowizji Junior dotychczas czterokrotnie – w 2003, 2004, 2016 i 2017 roku. Najwyższą lokatę w historii zapewniła nam przed rokiem Alicja Rega, która w Tbilisi wywalczyła ósmą lokatę z utworem Mój Dom.

Arkadiusz Zroślak
Student zarządzania kultura i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.
Poprzedni artykuł„Mieliśmy dokładny obraz tej płyty tworząc ja na próbach”. Wywiad z zespołem Power of Trinity
Następny artykułEd Sheeran ogłosił europejską trasę koncertową