Natalia Nykiel wciąż utrzymuje się w pierwszej trójce najlepszych utworów. Jej „Error” w tym tygodniu ponownie pokonał Justina Timberlake’a, lecz musiał ustąpić singlowi Adele. I tym oto sposobem „When We Were Young” już po raz czwarty zostaje Utworem Tygodnia! Czyżby szykował nam się kolejny Złoty Utwór?

W ciągu ostatnich piętnastu tygodni fani Adele głosowali dość tłumnie i tylko na jeden tydzień pozwolili jej być poza pierwszą dziesiątką. Co ciekawe, starają się aby When We Were Young dążyło śladem Hello i jak najszybciej zdobył Złoty Utwór. Pierwszy singiel z nowej płyty Adele ten tytuł uzyskał w ciągu siedemnastu tygodni pobytu na liście. Czy When We Were Young to miano uzyska wcześniej? Są na to szanse, lecz nie ukrywamy, że gdyby tak się stało, byłby to rekord, licząc od momentu powrotu Utworu Tygodnia.

Tymczasem, przez większą część tygodnia Brytyjce po piętach deptała Natalia Nykiel. Jej Error z tygodnia na tydzień zdobywa coraz większą popularność – wszystko dzięki reklamie telewizyjnej pewnej sieci komórkowej… lecz chyba nie u nas. W tym tygodniu ten numer uzyskał o 3 głosy mniej, w porównaniu do poprzedniego, debiutanckiego tygodnia. Przypomnijmy, że to właśnie ten utwór w zeszłym tygodniu był Utworem Tygodnia. No, ale… Patrz: fani Adele

Ostatni stopień podium należy w tym tygodniu do Justina Timberlake’a. Can’t Stop The Feeling jest już z nami 6 tygodni na liście, a 5 razy notował swoją obecność w TOP3. Nowy kawałek Amerykanina już drugi raz z rzędu ląduje na miejscu #3.

Poza pierwszą trójką dzieją się ciekawe rzeczy. Na miejscu #4 znajdują się zarówno Rihanna (nowy peak) jak i Sia. Needed Me oraz Cheap Thrills w poprzednim tygodniu zajmowały miejsca w końcowej stawce, a Stressed Out twenty one pilots po raz trzeci z rzędu pojawia się na #8. „Dla równowagi”, aż trzy utwory znajdują się na #12 i dla większości z nich jest to spadek, w porównaniu z poprzednim tygodniem. Wyjątkiem jest tutaj Be The One Dua Lipy, która awansowała o oczko w górę. Podobnie jest w przypadku OneRepublic oraz Alicii KeysIn Common i Whenever I Go notują w ten sposób nowe peaki. O ile wyżej wymienione utwory mogą być na naszej liście w miarę bezpieczne, o tyle gorsze wieści są dla Pillowtalk oraz No MoneyZAYN po raz drugi pojawia się na ostatnim miejscu naszego notowania, a kawałek Galantis jest niestety kolejną nowością w ciągu ostatnich tygodni, która pojawia się w ogonie naszej listy.

LISTA PRZEBOJÓW ALL ABOUT MUSIC, NOTOWANIE 137

1.

Tydzień temu: 4

When We Were Young

Adele

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 15
94 głosów

2.

Tydzień temu: 1

Error

Natalia Nykiel

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 2
62 głosów
=

3.

Tydzień temu: 3

Can't Stop The Feeling!

Justin Timberlake

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 6
55 głosów

4.

Tydzień temu: 16

Cheap Thrills

Sia

Najwyżej: 3
Ilość tygodni na liście: 13
54 głosów

4.

Tydzień temu: 17

Needed Me

Rihanna

Najwyżej: 4
Ilość tygodni na liście: 2
54
głosów

6.

Tydzień temu: 7

Tamta Dziewczyna

Sylwia Grzeszczak

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 3
49 głosów

7.

Tydzień temu: 2

Just Like Fire

P!nk

Najwyżej: 2
Ilość tygodni na liście: 5
48 głosów
=

8.

Tydzień temu: 8

Stressed Out

twenty one pilots

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 10
47 głosów

9.

Tydzień temu: 10

Whenever I Go

OneRepublic

Najwyżej: 9
Ilość tygodni na liście: 4
42 głosów

10.

Tydzień temu: 11

Ocean Drive

Duke Dumont

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 20
40 głosów
=

11.

Tydzień temu: 11

The Girl Is Mine

99 Souls featuring Destiny's Child & Brandy

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 11
36
głosów

12.

Tydzień temu: 5

Formation

Beyoncé

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 17
34 głosów

12.

Tydzień temu: 9

Hymn For The Weekend

Coldplay

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 14
34 głosów

12.

Tydzień temu: 13

Be The One

Dua Lipa

Najwyżej: 3
Ilość tygodni na liście: 12
34 głosów
=

15.

Tydzień temu: 15

Make Me Like You

Gwen Stefani

Najwyżej: 5
Ilość tygodni na liście: 7
31 głosów

15.

Tydzień temu: 13

W Głowie

Ania Dąbrowska

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 7
31 głosów

17.

Tydzień temu: 18

Into You

Ariana Grande

Najwyżej: 17
Ilość tygodni na liście: 3
30 głosów

18.

Tydzień temu: 19

In Common

Alicia Keys

Najwyżej: 18
Ilość tygodni na liście: 2
28 głosów
NEW

18.

Tydzień temu: -

No Money

Galantis

Najwyżej: 18
Ilość tygodni na liście: 1
28 głosów
=

20.

Tydzień temu: 20

Pillowtalk

ZAYN

Najwyżej: 1
Ilość tygodni na liście: 19
18
głosów

Z Poczekalni awansowali w tym tygodniu:

  • BastilleGood Grief
  • Dawid PodsiadłoPastempomat

Oba wyżej wymienione kawałki zdobyły powyżej 100 Waszych głosów – i to w ciągu tygodnia! Siłą rzeczy eliminujemy dwie piosenki z naszego głównego zestawienia. Tu raczej nie ma wątpliwości – zarówno Ariana Grande jak i ZAYN odpadają za tak zwane karne jeżyki: Into You przez trzy tygodnie z rzędu okupowało miejsca #16 – #20, a Pillowtalk miejsca #11 – #20 (limit ograniczenia jest większy, ze względu na staż ZAYNa na naszej Liście Przebojów AAM). Co ciekawe, gdyby nie karne jeżyki… i tak to właśnie te dwa utwory odpadły ze względu na to, że mają tyle samo punktów karnych i w obu przypadkach jest to ich liczba największa.

  • wielka szkoda wylotu Zayn’a i Ariany :( naprawdę miałem nadzieję, że Ariana się utrzyma… przez większość tygodnia była w top 5, a tutaj na koniec takie zaskoczenie… wielka szkoda… a Duke Dumont dalej siedzi…, czy też „Formation”… cieszy awans Sii i Rihanny :) oby Alicia, Ania i Gwen się utrzymały jeszcze… nadal trzymam kciuki za Justina i Coldplay :)