Dział NewsFestiwale, koncerty, wydarzenia

W czerwcu odbędzie się I Wodecki Twist Festiwal

Już niedługo w rodzinnym mieście Zbigniewa Wodeckiego – Krakowie – wystartuje festiwal poświęcony jego pamięci. Impreza odbywać się będzie pod nazwą Wodecki Twist Festiwal.

Zbigniew Wodecki był obecny na polskiej scenie muzycznej prawie 50 lat, osiągając wiele sukcesów. Zmarł w maju ubiegłego roku. Za swoje zasługi dla polskiej kultury został pośmiertnie uhonorowany przez Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W sierpniu 2017 roku powstała Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, która w tym roku planuje zorganizować pierwszą edycję festiwalu poświęconemu pomięci artysty. Wydarzenie ma odbywać się w rodzinnym mieście Wodeckiego, Krakowie, pod nazwą Wodecki Twist Festiwal.

W tym roku impreza będzie miała miejsce 8 i 9 czerwca. Na festiwalu, oprócz muzyki Zbigniewa Wodeckiego, obecna będzie muzyka alternatywna i instrumentalna. Wodecki Twist Festiwal ma również na celu wsparcie młodych muzyków, którzy będą walczyć o wsparcie finansowe Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

Tags
Show More


Mateusz Plata

Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close