Już niedługo w rodzinnym mieście Zbigniewa Wodeckiego – Krakowie – wystartuje festiwal poświęcony jego pamięci. Impreza odbywać się będzie pod nazwą Wodecki Twist Festiwal.

Zbigniew Wodecki był obecny na polskiej scenie muzycznej prawie 50 lat, osiągając wiele sukcesów. Zmarł w maju ubiegłego roku. Za swoje zasługi dla polskiej kultury został pośmiertnie uhonorowany przez Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W sierpniu 2017 roku powstała Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, która w tym roku planuje zorganizować pierwszą edycję festiwalu poświęconemu pomięci artysty. Wydarzenie ma odbywać się w rodzinnym mieście Wodeckiego, Krakowie, pod nazwą Wodecki Twist Festiwal.

W tym roku impreza będzie miała miejsce 8 i 9 czerwca. Na festiwalu, oprócz muzyki Zbigniewa Wodeckiego, obecna będzie muzyka alternatywna i instrumentalna. Wodecki Twist Festiwal ma również na celu wsparcie młodych muzyków, którzy będą walczyć o wsparcie finansowe Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.
Poprzedni artykułO.S.T.R. wyruszy w trasę koncertową
Następny artykułAnna Maria Jopek w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Relacja Karoliny Karkowskiej