Dział Publicystyka „Unf*ck Yourself. Napraw się! ” (2018) – Gary John Bishop. Recenzja Aleksandry...

„Unf*ck Yourself. Napraw się! ” (2018) – Gary John Bishop. Recenzja Aleksandry Żeleźnik

fot. Marta Mrowiec

Polski rynek wydawniczy w ostatnim czasie zalała fala poradników motywacyjnych. Zazwyczaj książki te pisane są przez osoby mniej lub bardziej związane z pojęciem coachingu. Tym razem swoją wiedzą, w książce o przewrotnym tytule Unf*ck Yourself. Napraw się!, postanowił podzielić się szkocki mówca Gary John Bishop.

Zbudź się! Jesteś przecież, do cholery, cudem istnienia!

Unf*ck Yourself. Napraw się! swoją premierę miała 28 lutego 2018 roku. O wydanie tej pozycji w Polsce zadbało wydawnictwo Insignis. Autor książki, czyli Gary John Bishop, na co dzień zajmuje się właśnie coachingiem. Gary stworzył własną odmianę filozofii miejskiej. Nie jest to bez znaczenia, bowiem cała mądrość książki opiera się właśnie na jego doświadczeniu, które nabył współpracując i pomagając tysiącom osób na całym świecie!

Książka składa się z dziewięciu rozdziałów. Siedmiu z nich przypisane zostało inne motto, które ma przynieść otuchę i zmotywować do poprawy swojego życia. Chronologicznie, z pewną dozą konsekwencji autor pokazuje nam drogę, dzięki której zmienimy swoje myślenie.

Jesteśmy zaprogramowani na sukces. Ty jesteś zaprogramowany na sukces. Wybierz swoją grę, podejmij wyzwanie i dąż do coraz głębszego zrozumienia własnej psychiki.

Wskazówki podane przez Bishopa to nie tylko puste słowa. Autor każde ze swoich osobistych deklaracji popiera przykładem wziętym z życia. Dzięki temu, czytając jego poradnik nie odnosi się wrażenia, że to tylko puste słowa. Ponadto, bez ogródek stwierdza, że nie ma magicznego sposobu na zmianę w życiu – to my sami musimy do niej doprowadzić. Bishop nie daje jednego konkretnego rozwiązania – daje za to pełen wachlarz wskazówek, mocnych słów i porad, które mają nas naprowadzić na dobrą drogę do życia, o którym marzymy.

Uwagę należy zwrócić również na samo wydanie książki. Została ona wydana w poręcznym formacie, dzięki czemu bez problemu można czerpać z niej wiedzę w każdej wolnej chwili. Po drugie, grubszy papier sprzyja robieniom notatek! Sam autor w przedmowie zaznacza, że możemy kreślić flamastrami fragmenty, do których będziemy chcieli wrócić.

W chwili podejmowania decyzji najlepiej jest podjąć dobrą decyzję, druga w kolejności opcja to zła decyzja, a najgorsze wyjście to brak jakiejkolwiek decyzji.

Podsumowując, Unf*ck Yourself. Napraw się! to książka dla tych, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu. Gary od razu wystawia kawę na ławę – nie będzie łatwo. Ale właśnie po to dzielił się swoimi przemyśleniami – by pomóc czytelnikom w postawieniu pierwszego kroku w stronę życia o jakim marzą. Wskazówki zaproponowane przez autora mają pchnąć do działania, do zmiany nawyków, do zastosowania się do wskazanych rad. Idealnym podsumowaniem będzie przesłanie, które Gary zostawia na sam koniec: sukces naprawdę zależy tylko od ciebie.

Aleksandra Żeleźnik
Lat 23, studentka. Miłośniczka dobrej muzyki. Słucha wszystkiego co wydaje jej się interesujące i godne uwagi. Fanka Adama Lamberta, Arctic Monkeys oraz Royal Blood.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.