Dział Publicystyka Analizy, rocznice, urodziny Troye Sivan - Od Olivera Twista do głosu LGBT młodego pokolenia

Troye Sivan – Od Olivera Twista do głosu LGBT młodego pokolenia

Od najmłodszych lat nie był zwyczajnym chłopakiem. Gdy większość dzieciaków bawiło się z rówieśnikami Troye Sivan już w wieku 11 lat rozpoczął spełnianie się jako artysta. W 2007 roku dotarł do ścisłego finału jednego z muzycznych programów telewizyjnych co dało mu wiele możliwości dalszego rozwoju. Wydał debiutancką EP-kę zatytułowaną Dare to Dream oraz po raz pierwszy wystąpił przed szerszą publicznością jako aktor – wcielił się w tytułową postać spektaklu Oliver! będącego inscenizacją powieści Oliver Twist wystawianą w Regal Theatre. W następnych latach kontynuuował przygodę z aktorstwem i muzyką.

Około 2010 roku serwis YouTube stał się bardzo popularny, szczególnie w kręgu młodych ludzi, którzy udostępniali tam filmiki na których pokazywali swoje umiejętności i nie tylko z nadzieją na rozpoczęcie kariery. W taki sposób zaczynało wielu muzyków czy komików. Właśnie na tej platformie swoich sił próbował również Troye Sivan. Materiał na jego kanale był zróżnicowany, filmy pogadankowe, challenge, kolaboracje z innymi youtuberami. Do tej pory moim faworytem jest filmik pt. If websites were people. Troye nie zapomniał również o muzyce i często publikował covery piosenek. Rosnące zainteresowanie młodym chłopakiem z Australii doprowadziła do tego, że na początku czerwca 2013 podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią EMI Music Australia. 15 sierpnia 2014 wydał swoją drugą EP-kę, zatytułowaną TRXYE, która była promowana przez singiel Happy Little Pill.

Podczas oglądania teledysku do Happy Little Pill oczywiste jest, że lata reblogowania na Tumblr opłaciły się dla Troya. Stworzył odpowiedni nastrój, nastrojową, kolorową estetykę, która stała się charakterystyczna dla jego twórczości.

Kolejnymi ważnymi cechami Troya, przez którą zdobył rzeszę fanów na całym świecie jest zdecydowanie szczerość i otwartość. W 2010 roku w wieku piętnastu lat, wyznał rodzinie, że jest gejem. Dokładnie trzy lata później, za pośrednictwem swojego kanału w serwisie YouTube, ujawnił to publicznie. Jego otwartość zdecydowanie pomogła wielu młodym osobom, które szukały wsparcia i chęci do odkrycia prawdy o samym sobie w internecie.

Coming out Sivana na YouTube był dopiero początkiem poruszania przez niego tematów seksualności. Na początku września 2015 wydał swój trzeci minialbum, zatytułowany Wild. Na przełomie września i października opublikował wideo-trylogię składającą się z teledysków do trzech piosenek – Wild, Fools i Talk Me Down. W klipach do utworów  opowiadających o miłości  Troye wraz chłopakiem zagrali parę zakochanych.

Utwory zapowiadały jego debiutancki album długogrający zatytułowany Blue Neighbourhood, który ukazał się 4 grudnia.  Na płycie artysta kreuje swój własny, niezwykle emocjonalny mini – świat, pełen radości, delikatności i szczerości.

Troye w wywiadzie dla magazynu „Another Man”:

Po prostu staram się opowiedzieć swoją historię i obecnie mam ogromną frajdę z życia, czuję się pewny siebie, bawię się i jest dla mnie ważne, by to wyrażać.

Po prawie 3 latach od wydania debiutanckiego krążka już wkrótce, bo 31 sierpnia do sprzedaży trafi kolejne w karierze wydawnictwo Troya Sivana zatytułowane Bloom. Artysta  zapowiedział, że w porównaniu do debiutu, jego drugi krążek jest bardziej mroczny, gitarowy oraz taneczny. Po obejrzeniu teledysków do singli My!My!My! czy Bloom widać równie że jest odważniejszy i zdecydowany co do stylu jaki chce kreować. 

Z niecierpliwością czekam na nowość od Troya i chętnie dalej będę przyglądać się jego rozwojowi.

Popularne