Są wykonawcy, którzy na stałe ugruntowali swoją pozycję w artystycznym świecie i stanowią przykład dla młodszych pokoleń, jak tworzyć ponadczasową muzykę z klasą i duszą. Céline Dion może nie zaszczyca swoich słuchaczy nowymi piosenkami tak często, jak miało to miejsce wcześniej, jednak gdy już coś wyda, jest to warte uwagi. Dziś przypominamy historię kompozycji It’s All Coming Back to Me Now z bestsellerowej płyty Falling Into You, o którą od lat także zabiegał Meat Loaf.

null

Obdarzona genialnym głosem biła w latach 90-tych rekordy popularności swoimi następnymi płytami i singlami. Patrząc na zawrotne tempo w jakim wydawała nową muzykę, kręciła teledyski, koncertowała i pojawiała się na rozmaitych prestiżowych wydarzeniach, mogło się wydawać, że nie ma już czasu na nic innego. To jednak nieprawda – artystka w międzyczasie aktywnie wspiera fundację chorych na torbiel tkanki łącznej – Canadian Cystic Fibrosis Foundation i dedykuje jeden z najbardziej wzruszających utworów Fly z płyty Falling Into You swojej siostrzenicy, która umarła na to schorzenie.

null

Czwarty anglojęzyczny studyjny album Céline Dion ukazał się w szczytowym momencie jej popularności, 11 marca 1996 roku. Ponadto stał się on najlepiej sprzedającą się płytą danego roku. Zdobyła pierwsze miejsca list przebojów w 11 krajach i przyniosła autorce nagrody Grammy w kategoriach Najlepszy Album Pop i Album Roku. 13. krotna platyna w Australii 12. w Nowej Zelandii, 8. w Danii, 6. w Holandii, 4. w Japonii, 7. w Wielkiej Brytanii, 11. w Stanach Zjednoczonych i diament we Francji jedynie potwierdzają jak docenionym i rozchwytywanym krążkiem było Falling Into You, nie tylko przez krytyków, ale przede wszystkim przez publiczność sprzedając się w ponad 31-milionowym nakładzie na całym świecie. W Polsce sprzedano ponad 100 tysięcy egzemplarzy płyty co nadało jej status platyny.

Album spędził 59 tygodni w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej takiego wyczynu udało się dokonać jedynie Michaelowi Jacksonowi z albumem Thriller oraz Alanis Morissette z Jagged Little Pill. W Wielkiej Brytanii krążek spędził 43 tygodnie w Top 10 najlepszych albumów sprzedając się tam w liczbie ponad 2,2 mln egzemplarzy. Z kolei na francuskiej liście piosenkarka albumem Falling into You zdetronizowała samą siebie i swój przebywający tam na szczycie od 44 tygodni wydany rok wcześniej francuskojęzyczny krążek D’eux.

Na sukces Falling into You złożyło się kilka singli, a dobrą passę rozpoczął tytułowy utwór, a następnie przebój Because You Loved Me. 30 lipca 1996 roku trzecim oficjalnym singlem został remake kompozycji Jima Steinmana It’s All Coming Back to Me Now inspirowanej powieścią pt. Wichrowe Wzgórza. Nacisk na to nazwisko nie pojawia się bez powodu. Amerykański kompozytor, producent muzyczny, pianista i aranżer stworzył kompozycje, które zalicza się do rocka, popu, musicali i muzyki filmowej. To dzięki niemu powstały ogromne przeboje w wykonaniu niemniej charakterystycznych wokali – Meat Loaf’a oraz Bonnie Tyler. It’s All Coming Back to Me Now powstało ze współproducentami Stevenem Rinkoffem i Roy Bittanem. W chórkach słyszalne są głosy Todda Rundgrena, Eriac Troyera, Rorya Dodda, Glena Burtnicka i Kasima Sultona, znanych z płyty Bat Out of Hell Meat Loaf’a. Pierwotna wersja power ballady miała miejsce w 1989 roku na albumie żeńskiej Original Sin grupy Pandora’s Box, która również doczekała się klipu i to dość kontrowersyjnego. Teledysk Celine wyreżyserował Nigel Dick, a zaś w rolę operatora wcielił się Simon Archer i Jaromir Svarc jako dyrektor artystyczny. Kręcono go w okresie od 29 czerwca do 3 lipca 1996 roku u naszych sąsiadów w letnim pałacu austriackiego cesarza, Ploskovice i Barandov Studios znajdującego się na terenie Czech. Ponadto kompozycja w wykonaniu Celine dotarła do sześciu zestawień amerykańskiego Billboardu, wliczając 2. miejsce w Hot 100 oraz 1 w Adult Contemporary i Mainstream Top 40. Singiel był także wysoko notowany w Australii, Irlandii, Holandii, Nowe Zelandii, Szkocji, Wielkiej Brytanii i rodzimej Kanadzie.

null

Wersja Meat Loafa

nullZaśpiewaniem kompozycji od samego początku był zainteresowany wcześniej wspomniany Meat Loaf. Nic dziwnego, zważając na wspólny, niezwykle melodyjny i teatralny charakter wcześniejszego przeboju I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That). Steinman przez wiele uniemożliwiał mu spełnienia artystycznego marzenia, gdyż It’s All Coming Back to Me Now wyobrażał sobie jedynie w kobiecym wykonaniu. Odmowy producenta nie zniechęciły artysty i ten nagrał ją… dwadzieścia lat później w 2006 roku. Mimo sporego upływu czasu, ta kompozycja w majestatycznym stylu była mu przeznaczona. Zaprosił do duetu młodą wokalistkę Marion Raven, który umieścił na dziesiątym albumie Bat Out of Hell III: The Monster Is Loose. Klip wyreżyserował P. R. Brown, a jego premiera odbyła się na VH1 Classic 8 sierpnia 2006 roku. Duet zdobył 1. miejsce w Norwegii oraz wysokie noty w Niemczech i na brytyjskiej liście UK Singles.

Poprzedni artykułThrowback Review: Britney Spears – Circus (2008), recenzja Piotra Krajewskiego
Następny artykułTears For Fears – Tears For Roll (Greatest Hits 82–92) (1992), recenzja Weroniki Oszajcy