Article

Cieszący się niesłabnącą popularnością program The Voice doczekał się jak na razie dwóch odsłon – dla dorosłych i dla dzieci. Bardzo prawdopodobne, że już niedługo powstanie specjalna edycja programu przeznaczona dla… seniorów.

Pomysł na nowy format muzycznego talent show The Voice zaprezentowała firma Talpa – licencjodawca programu. Tak samo jak w przypadku The Voice of oraz The Voice Kids, w programie The Voice Senior występować będą osoby utalentowane wokalnie, jednak warunkiem uczestnictwa będzie ukończony 60. rok życia. Poszczególne etapy formatu The Voice Senior będą podobne do dotychczas znanych reguł programu – począwszy od tzw. Przesłuchań w ciemno, przez wybór swojego trenera spośród członków jury, aż po finał na żywo z głosowaniem widzów.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, prezentacja formatu The Voice Senior odbyła się podczas kwietniowych targów telewizyjnych MIPTV 2018 w Cannes. Realizacją programu zainteresowały się stacje telewizyjne z Niemiec, Belgii i Holandii. Lokalni producenci rozpoczęli już poszukiwania uczestników. Brak jest na razie informacji, czy emisją The Voice Senior byłaby zainteresowana Telewizja Polska, a także czy firma Rochstar posiada licencję na produkcję nowego formatu.

W Polsce od 2011 roku zrealizowano osiem edycji programu The Voice of Poland oraz jedną edycję programu The Voice Kids (dla dzieci w wieku 8-15 lat). Ostatnie edycje obu programów wygrały odpowiednio Marta Gałuszewska i Roksana Węgiel.