Dział Publicystyka The Dumplings zagrali w Rzeszowie. Relacja Weroniki Oszajcy i fotorelacja Katarzyny Mieszawskiej

The Dumplings zagrali w Rzeszowie. Relacja Weroniki Oszajcy i fotorelacja Katarzyny Mieszawskiej

Kolejny występ promujący najnowszy krążek duetu The Dumplings już za nami! Tym razem Justyna Święs i Kuba Karaś rozgrzali elektroniką rzeszowski klub Pod Palmą. Nie mogło mnie tam zabraknąć.  

Gdy wybił kwadrans po dziewiętnastej, niewielki klub rozbrzmiał elektronicznymi brzmieniami. Na scenę wkroczył bowiem Kuba Karaś, który w duecie odpowiada za muzykę. Niedługo później fanom ukazała się też Justyna Święs, a muzycy zabrali nas ze sobą na przejażdżkę po ich autorskim raju. Najpierw wykonali Kino, a zaraz po nim pierwszy singiel promujący najnowsze wydawnictwo o tym samym tytule, Raj.

Nie zabrakło również pięknego Tam gdzie jest nudno, ale gdzie będziemy szczęśliwi, wpadającego w ucho Przykro Mi oraz nastrojowego, idealnego do tańca Frank. Jako niespodziankę muzycy zaserwowali słuchaczom cover nuty Dawida Podsiadło, Nie kłami. Pojawiło się także fenomenalne wykonanie kawałka Ach, Nie Mnie Jednej, który dzięki The Dumplings zyskał całkowicie nowe wcielenie.

Młodzi muzycy nie porzucili przebojów z poprzednich wydawnictw – debiutancką płytę samotnie reprezentował kawałek Shameless, natomiast z Sea You Later usłyszeliśmy wspaniałe przeboje takie jak Kocham być z Tobą czy Nie Gotujemy. Ten ostatni zasługuje na szczególną uwagę i z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci, zagrany na zwykłej gitarze i zaśpiewany wraz z fanami zbudował ciepłą atmosferę, która na długo pozostanie w mojej pamięci.

Czternastu utworom towarzyszył świetny, kameralny nastrój oraz roztańczeni w rytmie electropopowych bitów fani. Weseli muzycy przerzucali się żartami, a wokalistka świetnie radziła sobie z nawiązywaniem kontaktu z publicznością. To już drugi raz, gdy miałam okazję zobaczyć The Dumplings na żywo, ponownie wypadli rewelacyjnie! Nieco oderwane od ziemi, poetyckie teksty i hipnotyzujące bity sprawiają, że tworzona przez nich muzyka trafia wprost do serca i do wyginającego się w jej rytm kręgosłupa. Nawet jeśli, tak jak ja, nie słuchasz na co dzień muzyki elektronicznej, tej dwójce należy dać szansę. Zdecydowanie warto! 

 

Ostatnio opublikowane

Mela Koteluk wystąpi w Krakowie

Już 16 marca w krakowskim Klubie Studio będzie można usłyszeć najnowsze utwory Meli Koteluk.

Krzysztof Zalewski zagra katowickim MCK już 19 marca!

Krzysztof Zalewski ponownie wyrusza w trasę i już ostatniego dnia zimy zawita do Katowic! 19 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym czeka...

Daria Zawiałow zaśpiewa materiał z nowej płyty w Lublinie

Już na wiosnę ukaże się najnowsze i tym asamym drugie wydawnictwo muzyczne od Darii Zawiałow. W celu jego promocji wokalistka ogłosiła trasę...

The Dumplings wystąpią w Ełckim Centrum Kultury

The Dumplings kontynuują podróż po Polsce w celach promocji albumu Raj, który wydali w minionym roku. Kolejny przystanek na mapie: Ełk. My...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.