Dział NewsProgramy muzyczne w TVX Factor USA

X Factor Week: Najlepsze występy pierwszej amerykańskiej edycji (the best of)W naszym tygodniu z X Factorami nie zabraknie oczywiście przeglądu najlepszych i najciekawszych występów w tychże programach. Zaczniemy od piętnastu najlepszych występów pierwszej edycji amerykańskiego X Factora.

Utwory zostały posortowane alfabetycznie wg tytułów utworów.

x-factor-gallery-season-1

Amazing Grace – Stacy Francis

Stacy odpadła dosyć szybko mimo genialnego głosu. Wszystko przez fakt, że Nicole Scherzinger (jej mentorka) wybierała nieodpowiednie utwory. Gdy Stacy musiała walczyć o przetrwanie (dostała najmniej głosów) wybrała odpowiedni utwór i zaśpiewała go fenomenalnie.

Billie Jean – Drew

Drew śpiewała wszystkie utwory w podobny sposób, ale dzięki temu jej występy były oryginalne i interesujące.

Come Together – Josh Krajcik

Josh w swoim rockowym wydaniu, jak zawsze.

Desperado – Melanie Amaro

Melanie – zwyciężczyni tej edycji – zaśpiewała ten utwór w jednym z pierwszych programów na żywo. Jej mentor, Simon, zdecydował, że młoda artystka nie będzie śpiewać typowych klasyków, a mniej znane, ale ciekawe utwory.

Feeling Good – Melanie Amaro

Zmienił zdanie jednak, gdy chodziło już o finałowe występy. Melanie zaśpiewała Feeling Good w taki sposób, w jaki jeszcze nikt nie śpiewał.

I’d Rather Go Blind – Rachel Crow

Przełomowy utwór w występach live Rachel Crow. Do tej pory śpiewała głupie piosenki, które raczej pasowały do jej wieku (14 lat), jednak tym razem postawiła na przebój Etty James czym zachwyciła wszystkich. Chyba nawet Simon był zaskoczony tym, jak dobrze zaśpiewała Melanie.

I’m Goin’ Down – Marcus Canty

Jeden z nielicznych występów Marcusa, który był dobry. L.A. Reid zrobił z niego raczej maskotkę programu dając mu nieciekawe utwory i kiczowatą oprawę.

Listen – Melanie Amaro

Ten utwór Melanie zaśpiewała podczas swojego pierwszego przesłuchania, później zaśpiewała go również, gdy trzeba było wybrać Million Dollar Song.

Listen to Your Heart – Drew

Kolejne, typowe dla Drew wykonanie utworu. Tym razem Drew walczyła o przetrwanie, gdyż dostała najmniej głosów. Przegrała z Marcusem Canty’m.

Man in the Mirror – Melanie Amaro

Melanie zmierzyła się z przebojem Michaela Jacksona.

Nothin’ on You – Rachel Crow

Po I’d Rather Go Blind Rachel nie zaśpiewała już drugi raz tak wielkiego utworu. Ale starała się.

Purple Rain – Stacy Francis

Stacy walcząca o przejście do programów na żywo dzięki przebojowi Prince’a. Jeden z najlepszych wykonów tej edycji.

The Pretender – Josh Krajcik

Kolejny rockowy wykon Josha.

Young Homie – Chris Rene

Utwór ten Chris śpiewał w programie trzykrotnie. Najpierw podczas castingów, a potem w programach na żywo. A potem wydał go jako singiel (sam napisał ten kawałek).

Raise Your Glass / So What – Group performance (TOP 9)

Jeden z lepszych i ciekawszych występów grupowych tej edycji. Dwa hity P!nk i kolorowa stylizacja wybrana przez Amerykę.

* * *

Wszystkie artykuły z cyklu
Czytaj wszystkie artykuły z cyklu „X Factor Week”
Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.