Miesiąc nieubłaganie zbliża się ku końcowi, temperatury coraz wyższe, a to znak, że lato już za niedługo! Nasi redaktorzy tj. Łukasz, Zuza oraz Kasia dobrze o tym wiedzą, dlatego też w najnowszej odsłonie Tego Słuchamy, podzielili się z Wami utworami, które wpadły im w ucho w ostatnim czasie. Zapraszamy!

Reni Jusis – Tyyyle miłości


Po wielkim sukcesie płyty BANG! Reni Jusis zapowiadała, że na kolejną płytę nie będziemy musieli czekać aż siedem lat. Słowa dotrzymała i już teraz zapowiedziała, że ukaże się ona we wrześniu. W ramach rozgrzewki dostaliśmy singiel Tyyyle miłości i trzeba przyznać, że jest naprawdę dobrą zapowiedzią płyty. Renata – tak trzymaj!

Goldfrapp feat. Dave Gohan – Ocean

Niby piosenka, którą poznaliśmy już w ubiegłym roku, a jednak odkrywam ją na nowo. Goldfrapp stworzyli nową wersję piosenki Ocean, do której zaprosili wszystkim dobrze znanego Dave’a Gohana, czyli lidera grupy Depeche Mode. Jest to zapowiedź wersji deluxe albumu Silver Eye, na którą również bardzo czekam. Duet zapowiedział, że usłyszymy nowe alternatywne wersje piosenek i dodatkowe remixy.


Lykke Li – deep end


Mimo, że nowa płyta Lykke Li ukaże się dopiero na początku czerwca, miałem już okazję słuchać ją kilkanaście razy. Może nie jest jakoś zbytnio odkrywczo, ale pokazuje Lykke Li na nowo i jest naprawdę kilka piosenek wartych większej uwagi. Z tego co do tej pory opublikowała najbardziej podoba mi się kawałek deep end. Jest trochę drapieżny, zadziorny, ciekawy.

Roisin Murphy – All My Dream

W mojej playliście ostatnio dużo muzyki alternatywno elektronicznej i dance’owej. Jako wielki fan twórczości Roisin Murphy, nie zapominam o jej nowych kawałkach. Niedawno ukazała się nowa EPka, która jest zapowiedzią serii kolejnych mini wydawnictw wydawanych na winylach. Składa się z dwóch piosenek a mi bardziej podoba się All My Dreams.


Chloe x Halle feat. Kari Faux – Fake


To jedno z moich odkryć na Spotify dzięki składankom Daily Mix. Korzystam z nich często, gdy nie mam pomysłu co w danym momencie posłuchać. W jednej z nich wyskoczyła mi piosenka Warrior i po jej wysłuchaniu postanowiłem posłuchać innych piosenek Chloe x Halle. Moim numerem jeden jest Fake

Woodkid & Louis Garrel – L’aerogramme de Los Angeles

Od pierwszego spotkania z Iron francuski reżyser i wokalista Woodkid należy do ścisłej czołówki moich ulubionych artystów. O następcy wielkiego The Golden Age nic na razie nie wiadomo, ale nasze uszy cieszy cover, który Woodkid nagrał z aktorem Louisem Garrelem – podobnie filmowy i obrazowy co poprzednia twórczość Francuza, lecz mniej epicki i barokowy. Ale i tak niesamowity.


Father John Misty – Disappointing Diamonds are the Rarest of Them All


Zdający się muzycznie wciąż mieszkać w latach 70. ubiegłego stulecia wokalista zapowiedział już premierę nowego wydawnictwa. Promuje go singiel o intrygującym tytule Disappointing Diamonds Are the Rarest of Them All, będący krótkim (jak na standardy Misty’ego), wspartym dźwiękami saksofonu numerem, w którym artysta śpiewa o miłości w sposób odmienny, niż robią to inni wykonawcy. Mniej wyidealizowany.

Cardi B – I Like It

Amerykańska raperka Cardi B pogrywa sobie coraz śmielej i ostrzy zęby na tron Królowej Hip Hopu. Nie wiem, jak długo będzie w stanie utrzymać zainteresowanie swoją osobą, ale ja chętnie wracać będę do hip hopowo-trapowo-latynoskiego I Like It, w które ciekawie wpleciono sample z numeru I Like It Like That z 1967 roku.


Asaf Avidan – To Love Another


Minimalistyczne To Love Another, wsparte ledwie zauważalnym kobiecym chórkiem, mocno chwyta za serce. Może nawet za mocno, będąc piosenką, która od pierwszych sekund działa na moje emocje. Soundtrack do popłakania.

Katy B feat. Jessie Ware – Aaliyah

Księżniczka brytyjskiej sceny tanecznej, Katy B, zaprosiła do współpracy uwielbianą w Polsce wokalistkę Jessie Ware, która pasuje do elektronicznych utworów, choć w swoich własnych kawałkach lansuje spokojniejsze dźwięki. Razem nagrały kobiecą, chwytliwą, ale niebyt żywiołową piosenkę. Ma już parę lat, ale nadal przyjemnie buja.


Lenny Kravitz – Low


Low zwiastuje jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie płyt tego roku. Radio-przyjazna, to trzeba przyznać, co nie oznacza zła. I chyba jeszcze niewiele mówiąca. A może my wiemy o tej płycie jeszcze zbyt mało. Low. Krótki trailer Raised Vibration.

Florence + The Machine – Hunger

Pisząc ten passus zerkam w stronę leżącej na moim biurku ostatniej płyty Florence + The Machine. Niekoniecznie zakurzonej, choć wymagającej pewnej repety, bo idzie nowe. Dużo nowego i chyba można się spodziewać, że również dobrego. Bardzo dobrego.


Fleetwood Mac – Seven Wonders


Jeszcze nie grałam tu z TEJ płyty, jednej z tych najbardziej moich. Albumu na każde „teraz”. Zszytego przez jednych z najlepszych krawców w tym rzemiośle. Dziś wybór dość nieoczywisty, a może oczywisty aż za bardzo. Utwór śpiewany przez tą, która przedwczoraj obchodziła urodziny. Stevie Nicks.

Madonna – Secret

Co jakiś czas dostajemy strzępki informacji o „tym” nowym. Puzzle, z których niemożliwe jest ułożenie całości układanki. No więc czekamy i wracamy do tego, co kiedyś. Bedtime Stories to jeden z najbardziej niedocenionych albumów Madonny, ale o tym pisałam już wcześniej, przy innej okazji. Singiel Secret był pierwszym zwiastunem tego wydawnictwa. Niezmiennie zachwyca.


Nick Cave & The Bad Seeds – Red Right Hand


Na zakończenie. Jedna z konstrukcji doskonałych, ale wymagających zarazem. To dozowanie, dosłowności i uchylone furtki do niejednoznaczności. Spokój i chaos. Nie tylko w odniesieniu do Red Right Hand czy całej płyty Let Love In. Może to właśnie ta cecha charakterystyczna Jego geniuszu. A może tylko jedna z wielu jego oznak.