Dział Publicystyka Tego Słuchamy: Utwory, których nie możecie przegapić (Tydzień 169)

Tego Słuchamy: Utwory, których nie możecie przegapić (Tydzień 169)

Kolejny poniedziałek, kolejne zestawienie Tego Słuchamy. Tym razem swoje propozycje przedstawią Martyna, Patrycja oraz Christian. Zapraszamy!

Christian Cieślak

Eleni Foureira – Fuego


Seks jest w cenie i to raczej nikogo w XXI wieku nie dziwi. Mam nadzieję, że Eleni Foureira wraz ze swoją rozpalającą moje zmysły propozycją na nadchodzącej wielkimi krokami Eurowizję, czyli utworem Fuego, da najlepszy występ w historii tego muzycznego konkursu. Czekam z wypiekami… tu i ówdzie.

Janelle Monáe – Make Me FeelOkazuje się, że Prince jednak żyje i niepostrzeżenie wstąpił w ciało Janelle Monáe. Piosenka energetyczna, rewelacyjna i jedyna w swoim erotyczno-towarzyskim wydaniu. Z niecierpliwością czekam na ten Dirty Computer, by sobie na nim pograć w jakieś symulatory randkowania.

Paloma Faith – My Body


A propos dobrego samopoczucia, Paloma Faith najwidoczniej też czuła w sobie tego pozytywne wibracje podczas pisania tej piosenki. Moim skromnym zdaniem najlepsza i najbardziej wyjątkową piosenka na rozszerzonej wersji The Architect.

AWS – Viszlát nyárEurowizji ciąg dalszy. Tym razem proponuję węgierski zespół metalcorowy AWS, który z dość dla mnie abstrakcyjnych powodów postanowił wystąpić na tym stricte popowym festiwalu. Nie zdziwiłbym się, gdyby ci panowie zrobili to dla kompletnego żartu, a potem przez ten żart wygrali cały festiwal. Życzę powodzenia!

Lavern Cox – Beat For The Gods

To musiało się wreszcie stać. Lavern Cox, transseksualna aktorka oraz osobowość telewizyjna, postanowiła nagrać swoją własną piosenkę i stworzyć do niej „niewiarygodny” teledysk. Spełniajmy swoje marzenia, nawet jeśli ich późniejsze ucieleśnienia nie są najwyższych lotów.

Martyna Adamowska

Julia Pietrucha – Sailor

W ubiegły, deszczowy i ponury, piątek Julia Pietrucha przysłała nam pocztówkę z nad morza. Za sprawą muzyki wprowadziła choć trochę cieplejszą atmosferę, dającą cień nadziei na szybszy powrót słonecznego lata. Sailor to utwór otwierający album, który już od samego początku wprowadza w klimat całości.

Krzysztof Zalewski – Dziwny Jest Ten Świat


Niewielu artystów ma tyle odwagi, by zmierzyć się z repertuarem legend. Krzysztof Zalewski podjął się wyzwania i zaśpiewał utwory Czesława Niemena. Dzięki temu piosenki mistrza zostały odświeżone i zyskały szansę na „nowe życie”. W zestawieniu zachęcam do posłuchania nowej odsłony jednego z największych przebojów NiemenaDziwny Jest Ten Świat.

Bownik – Stalowe BMWBownik to jeden z tych artystów, których warto obserwować, na pewno ma jeszcze wiele do pokazania na scenie muzycznej. Póki co, jego najnowsza płyta pt. Delfina wywołała niemałe zamieszanie. Przyznam, że sama byłam zaskoczona efektem końcowym albumu. Piosenka Stalowe BMW idealnie się sprawdza podczas wypraw samochodowych. Niewątpliwie przypadnie do gustu nie tylko posiadaczom wspomnianej marki samochodów.

Kasia Lins – Kiedy Dobrze Jest Nam


Kasia Lins zadebiutowała z przytupem. Długo kazała czekać na ten album. Pierwsza płyta – Wiersz Ostatni – ostatecznie ukazała się w ubiegłym tygodniu. Pośród tego zbioru klimatycznych, charyzmatycznych i odrobinę tajemniczych dźwięków mój dzisiejszy wybór postawiłam na Kiedy Dobrze Jest Nam.

Mikromusic – Tak Mi Się Nie Chce
Dziś poniedziałek, koniec weekendu, czas wracać do pracy lub szkoły. Jakie słowa padają wtedy najczęściej z ust większości osób? Tak Mi Się Nie Chce! Sama również wypowiadam te słowa z myślą o powrocie do codziennych obowiązków. Zespół Mikromusic prawdopodobnie miewa podobne odczucia, aczkolwiek nie widać ani nie słychać, by im się nie chciało, a wręcz odwrotnie.

Patrycja Mucha

BOWNIK – Deskorolka / Franz Beckenbauer / Postrach

Zespół BOWNIK swoją karierę tak naprawdę rozpoczął 4 lata temu, jednak pod innym szyldem. Tym razem trójka warszawiaków z odświeżoną nazwą zaprezentowała album Delfina. Muszę przyznać szczerze, że debiut ten jest jednym z najlepszych jakie mam przyjemność słuchać. Intrygujący głos Michała Bownika i słyszana, aczkolwiek niekoniecznie zaplanowana maniera to miód dla uszu. Deskorolka, Franz Beckenbauer i Postrach to zaledwie trzy pozycje z dziewięciu, które koniecznie musicie przesłuchać!Kasia Lins – Wiersz Ostatni


Piosenka Wiersz Ostatni to jednocześnie tytuł wyjątkowo klimatycznego krążka Kasi Lins, który pojawił się pod koniec lutego. Kawałek jest jednym z tych, które od pierwszego przesłuchania zawładnęły moimi playlistami. Nie tylko ten utwór zasługuje na wszystko co najlepsze, ale i towarzyszący mu, niezwykle klimatyczny teledysk.

James Bay – Pink Lemonade

James Bay od kilku miesięcy zapowiada swój najnowszy krążek. Nie ukrywam, że Pink Lemonade jest piosenką przeciętną, ale mimo wszystko jestem oczarowana nowym Bayem – nie tylko przez to, że zmienił fryzurę. Koniecznie przesłuchajcie Pink Lemonade i razem ze mną trzymajcie kciuki za nadciągającą płytę Brytyjczyka.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.