Dział Publicystyka Tego słuchają #7 Kovalczyk

Tego słuchają #7 Kovalczyk


Dziś bohaterem rubryki tego słuchają jest Kovalczyk, wokalista, producent, autor tekstów, założyciel wytwórni fonograficznej artCONNECTION music, a także dinalista 3. edycji programu IDOL!

Krystian Zimerman i Berliner Philiharmoniker & Sir Simon Rattle – Witold Lutosławski – „Piano Concerto & Symphony No. 2”

[su_row][su_column size=”1/2″]

Stymulowanie mojego ciała i umysłu dźwiękiem jest dla mnie czymś niesamowitym. Czasem myślę, że muzyka jest mi potrzebna do życia tak jak tlen. Najbardziej inspirująca jest dla mnie niewątpliwie muzyka klasyczna. Szczególnie ta skomponowana przez MISTRZA – WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO. Album, którego słucham najczęściej i stanowi on dla mnie nieograniczone źródło inspiracji muzycznych, duchowych to: „Piano Concerto & Symphony No. 2” w wykonaniu, wspaniałych; Krystiana Zimermana, Berliner Philiharmoniker & Sir Simon Rattle.

[/su_column][su_column size=”1/2″]

[/su_column][/su_row]

Depeche Mode – „You move”

[su_row][su_column size=”1/2″]

[/su_column][su_column size=”1/2″]

Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o Depeche Mode, który swoją ostatnią płytą pt: „Spirit” wzbudził we mnie na nowo zainteresowanie ich twórczością. Elektroniczna warstwa płyty jest zaskakująco świeża, innowacyjna i inna niż wszystko to co do tej pory stworzyli. Poszli o krok milowy do przodu, jednocześnie pozostając w klimatach tak zwanej „zimnej fali”, która jest mi bardzo bliska.

[/su_column][/su_row]

Paweł Pudło – „War Horns – the Concerto for Ten French Horns”

„War Horns” – słuchałem, słucham i będę słuchał z wielkim zafascynowaniem, gdyż zarówno Paweł jak i ja, jesteśmy „fanami” brzmienia najszlachetniejszego instrumentu dętego jakimi jest waltornia. Paweł to bardzo zdolny kompozytor z otwartym umysłem na wysublimowane dźwięki. Miałem przyjemność zapoznać się z nim podczas koncertu promującego jego płytę na, której znajduje się jeden utwór napisany na dziesięć waltorni trwający 17:38 min. Jest wspaniały. Ja w tym samym czasie zakończyłam pracę nad moją kompozycją, na cztery waltornie, którą zrealizowałem ze wspaniałymi muzykami z Mazo Horn Quartet. Premiera mojego projektu pt. „In the Name of What” już na wiosnę, czekam z niecierpliwością.

Album jest dostępny tylko na CD w załączeniu teaser z YT.

Republika – „Śmierć na pięć”

Kilka dni temu zostałem zaproszony na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Świetlika pt. „Ciechowski – Świetlik”. Od zawsze słuchałem, interesowałem się twórczością Grzegorza Ciechowskiego czyli Obywatela G.C oraz zespołu Republika. Wystawa ta wzbudziła we mnie wspomnienia z mojej młodości oraz sporą dawkę emocji, która po raz kolejny doprowadziła mnie do odkrywania na nowo repertuaru Pana Ciechowskiego. Jego kompozycje posiadają wielką magię, coś mistycznego, nieuchwytnego. Jeśli miał bym opisać je jednym słowem to powiedziałbym: „majstersztyk”!

Sara Jaroszyk – „DNC”

Znacie Sarę Jaroszyk? Od kilku tygodni możecie usłyszeć jej najnowszy singiel pt. „DNC” w rozgłośniach radiowych. Ta wokalistka to świeży powiew na naszej rodzimej scenie. Jest młoda, utalentowana, gra na fortepianie, komponuje, śpiewa, a do tego wszystkiego wspaniale tańczy. Jestem dumny z tego jak w Polsce rozwija się pokolenie młodych artystów. Jeśli kochacie soul, funk z elementami ambitnego popu, zapraszam do wysłuchania singla i gwarantuje Wam, że ta dziewczyna jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa! Debiutancki album Sary „Światłocienie” już we wrześniu.

Redakcja All About Musichttp://allaboutmusic.pl
Redakcja portalu All About Music.

Najpopularniejsze (48h)