W trzecim odcinku naszego cyklu, gdzie znane osoby prezentują Wam co aktualnie gra im w duszy, mamy dla Was Ewę Szlachcic. Możecie ją kojarzyć m.in. z programu The Voice of Poland, a także widowiska Pejzaż bez Ciebie.

Ewa Szlachcic – utalentowana wokalistka, kompozytorka i pełna scenicznej energii białostoczanka – jest laureatką Międzynarodowego Festiwalu “Carpathia” i zdobywczynią Grand Prix prestiżowego festiwalu “Pejzaż Bez Ciebie”. Zadebiutowała w 1. edycji The Voice of Poland oraz solowym singlem „Karuzela”, który rozbrzmiewał w wielu polskich rozgłośniach radiowych. W czerwcu 2016 r. wokalistka podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią artCONNECTION music, nakładem której został wydany przebojowy singiel pt. „Wracam”. Do tytułowego utworu powstał, z niezwykle ciekawie opowiedzianą historią, teledysk, który nakręcany został w rodzinnym mieście artystki w Białymstoku.

Jessie J – Not My Ex

Jessie J to od wielu lat moja inspiracja wokalna. Kobieta, która łączy mistrzowski wokal z ogromną dawką emocji. Porywa moje serce, niezależnie czy wykonuje mocny utwór, czy spokojny i emocjonalny jak np. „Not My Ex”. Z niecierpliwością czekam na jej nowy album.

Martin Solveig feat. ALMA – All Stars

Mój klubowy hit sezonu letniego, który „rozgrzewa” mnie w zimne poranki, kiedy muszę wstać i jechać na próbę lub do studia. Martin Solveig doskonale wie, jak łączyć charakterystyczną dla siebie melodykę z bitem, który „ciągnie” do tańca nawet gdy za oknem zima.

Demi Lovato – Stone Cold

Usłyszałam ten utwór z dużym opóźnieniem, ale od kilku tygodni słucham i wciskam replay, replay, replay…

Może to moja natura romantyka, może genialna kompozycja, a może po prostu potęga głosu Demi Lovato, którego przyznaję, nie doceniałam. Nadrabiam wiec mój błąd i poznaje twórczość tej artystki.

Young Stadium Club – Say What U Want

Dobre i polskie :) Choć żałuję, że panowie z Young Stadium Club nie pokusili się o nagrania w języku ojczystym. Zastanawiam, czy wyszłoby równie dobrze? Bardzo udany debiut, który niczym nie odbiega od zachodnich produkcji. Polecam!

Piotr Cugowski – Jej Portret

W twórczości Jonasza Kofty zakochałam się od pierwszego „zaśpiewania” i od festiwalu „Pejzaż Bez Ciebie”, w którym miałam przyjemność uczestniczyć. Od tego czasu chodziła za mną potrzeba przygotowania koncertu opartego na twórczości tego poety, który właśnie nabiera ostatecznego kształtu (zdradzam☺). O tym, że teksty Jonasza Kofty są ponadczasowe świadczy fakt, iż brzmią one genialne nawet w nowoczesnych, zupełnie oderwanych od oryginału aranżacjach. Dla Was wybrałam „Jej Portret” w przejmującym wykonaniu Piotra Cugowskiego.