Zespół Kamp! obecnie promuje swoją najnowszą płytę Dare serią koncertów w całej Polsce. Jeden z muzyków, Tomasz Szpaderski podzielił się z nami pięcioma utworami, które aktualnie grają ma na dziennej playliście.

Paul McCartney – Waterfalls

Wiem, że każdy fan muzyki powinien mieć swojego ulubionego Beatles’a. U mnie się to zmienia mniej więcej co pól roku (pomijam w rankingu Ringo). Od miesiąca ten utwór to mój budzik, który wrzuca Paul’a na piedestał. Uwielbiam minimalizm środków w tekście i warstwie instrumentalnej.

Charli XCX & Troye Sivan – 1999

Świeża sprawa. Może nie jest to największy popis producentów Charli, ani wybitny performance wokalny Sivan’a, ale uwielbiam tę dwójkę. Charli jest dla mnie synonimem wszystkiego co najlepsze w nowoczesnym popie, a Troye rozbił bank nową płytą i singlem „My, My, My”, dla mnie hymnem tolerancji i równości. Mam duży sentyment do końcówki lat 90, nokii, simsów i sentymentlizmu w ogóle.

The 1975 – Somebody Else

Mam wielką słabość do tego zespołu i nie traktuję jej jako guilty pleasure. Czekając na ich nowy album, który ukaże się niebawem odświeżyłem ulubione Sombody Else. Chyba najbardziej romantyczne ujęcie tematu psa ogrodnika, który sam nie zje, a drugiemu nie da.

Sophie – Bipp

Uwielbiam Sophie! W całości chłonę jej dyskografie, czytam wszystkie teksty, kolekcjonuję jej autorskie sample. Ostania płyta to póki co mój ulubiony album 2018 i bardzo żałuję, że nie mogłem jej zobaczyć na tegorocznym Unsoundzie. Odkryłem ją dzięki temu utworowi, który z miejsca zwalił mnie z nóg.

Young Thug – High (feat. Elton John)

Mój ulubiony raper + ulubiony songwriter wszechczasów. Niestety to nie prawdziwa, studyjna kolaboracja. Thugger tylko wysamplował Eltona. Zgrabny marketingowo dopisek „feat.” Zrobił jednak swoje. Elton też się jednak jara i chwali w swojej genialnej audycji „Rocket Hour” na beats1 – polecam.


I przypominamy o ich najbliższych koncertach:

18.10.2018 – NRD Klub, Toruń
19.10.2018 – CKiS Oskard, Konin
20.10.2018 – Królestwo, Katowice
21.10.2018 – Zet Pe Te, Kraków
8.11.2018 – Verite Muza, Koszalin
9.11.2018 – Dom Ówka, Słupsk
10.11.2018 – Sfinks 700, Sopot
17.11.2018 – Dom Kultury, Lublin
23.11.2018 – Smolna, Warszawa

Link: https://going.pl/kamp

Najnowsze wpisy

Popularne

Łukasz Jaćkiewicz
Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.