W drugim odcinku naszego nowego cyklu „Tego Słuchają” swoje pięć utworów, które aktualnie słucha prezentuje Ruda z Red Lips.

Joanna Lazer – znana też jako „Ruda” z zespołu Red Lips! Piosenkarka, autorka tekstów, a kiedyś modelka. W 2011 roku wzięła z grupą udział w pierwszej edycji „Tylko muzyka. Must be the music” i dotarła aż do półfinału. Wspólnie wylansowali hit „To co nam było”.

The Chainsmokers & Coldplay – Something Just Like This

Raz, że uwielbiam Coldplay za ich muzę, dwa, że fuzja z Chainsmokers wyszła genialnie – połączenie muzyki rockowej z klubową w inteligentny sposób – to lubię, z resztą zawsze uważałam, że muza ma jedno nadrzędne zadanie – łączyć a nie dzielić, dlatego też to jedna z moich ulubionych nut i wspaniała produkcja.

Alice Merton – No Roots

No to jest po prostu pełna energii i pozytywnego przekazu kompozycja, świetny aranż, świeże brzmienia a i jest ciepło analogowego studia:-) to lubię no i charyzma w wokalu Alice, mało takich głosów na świecie, aksamitny, donośny jednocześnie i intensywny wokal. Oczywiście mega wielki hit! Dla mnie osobiście.

Imagine Dragons – Whatever It Takes

To jest przykład bandu, który konsekwentnie robi swoje, na przestrzeni kilku ostatnich singli słychać jak dobrze dopracowali swój styl i są rozpoznawalni dzięki tej ciężkiej robocie – być sobą w dzisiejszych czasach gdzie rynek oczkuje, że muza jaką zrobisz będzie brzmieć jak reklama oleju. Mają wsparcie fanów i siebie nawzajem napędzają, robią swoje co słychać w każdej produkcji. Uwielbiam.

Daria Zawiałow – Na Skróty

Daria od razu zwróciła swoją muzyczną osobowością moją uwagę, muza polska, robiona w Polsce przez Polaków i dla Polaków, to dzisiaj takie trudne w Polsce osiągnąć niezależność muzyczną, być sobą, kobietą ładną i wiedzącą „czego się chce”. Dzisiaj mamy takie czasy. Utwór NA SKRÓTY to fajny tekst i fajna aranżacja, lubię takie brzmienia bardzo.

Justin Timberlake feat. Chris Stapleton – Say Something

Ten kawałek darzę szczególną sympatia z kilku powodów:

  1. Justin Timberlake – :-) przystojniak
  2. wspaniały muzyk – co słychać na każdej jego solowej płycie
  3. profesjonalista – do czego się nie zabiera musi być zrobione perfekcyjnie – wystarczy obejrzeć jego koncerty live
  4. ten utwór nagrany jest na „setkę” używano w produkcji wyłącznie instrumenty zagrane przez żywych muzyków na żywo, obrazek/video to jedno ujęcie przez cały klip
  5. ten utwór towarzyszył nam podczas zdjęć do „Warto wierzyć w ludzi”, które kręciliśmy w Walencji, tego dnia kiedy wystartowały nasze zdjęcia premierę miał właśnie ten kawałek i pamiętam jak dziś, że zamiast kręcić zdjęcia do podkładu z naszym singlem nasz operator i Lazer na okrągło odtwarzali ten numer;-) To był mega zabawa i wspaniałe chwile związane z tym miejscem, muzą i Justinem:-)

Serdecznie pozdrawiam, RUDA